پزشکی - سلامتزیبایی - آرایشی

آرایش صورت گرد و تپل چگونه است؟ + آموزش مراحل انواع آرایش صورت گرد و تپل

شاید برای شما هم اتفاق افتاده است که روبه‌روی آیینه به چهره خود خیره شوید و با خود فکر کنید فرم صورتتان آن‌قدر‌ها که باید، زیبا و جذاب نیست. شاید دلتان بخواهد صورتی لاغرتر یا تپل‌تر داشته‌باشید. در نظرتان آرایش صورت تپل و گرد شما نتیجه خوبی به همراه ندارد و باعث می‌شود چاق‌تر از خودِ واقعیتان به نظر برسید. آرایش صورت گرد و تپل یکی از دغدغه‌های افرادی است که دوست دارند صورتی کشیده‌تر و لاغرتر داشته‌باشند. خبر خوب این است که با انواع تکنیک‌ها و ترفندهای دنیای آرایش و زیبایی، این آرزو دست‌یافتنی است.

شیوه‌های خاص پیاده‌سازی آرایش روی صورت به افراد کمک می‌کند تا چهره‌های تپل و گرد خود را کشیده‌تر و لاغرتر نشان دهند. پس اگر شما هم جزو افرادی هستید که از فرم گرد و تپل صورت خود راضی نیستید، برای آگاهی از انواع تکنیک‌های موجود در این حرفه، ما را در ادامه همراهی کنید.


فهرست مطالب


مشخصات صورت گرد چیست؟

فرم صورت در انواع مختلفی قرار داد که صورت گرد هم جزو یکی از آن هاست. صورت گرد و مربعی در یک خانواده قرار می گیرند و گاها افراد در تشخیص آن اشتباه می کنند. در فرم صورت مربعی فک فرد زاویه فک دارد و در دو طرف صورت گوشه های فک مشخص هستند.

اما در فرم صورت گرد شما هیچ زاویه ای در صورتتان ندارید و چهره تان درست مانند شکل دایره بدون گوشه است. اگر جلوی آینه بایستید و دور تا دور صورت خود را ماژیک بکشید می توانید شکل هندسی دقیق آن را در بیاورید.

با این آموزش آرایش، صورت گرد و تپل را لاغر کنید.

هر فردی دارای فرم صورت مختص به خود می‌باشد. بعضی از خانم‌ها فرم صورت لاغر و استخوانی و بعضی دیگر فرم صورت گرد و تپلی دارند. افرادی که قصد دارند زیباتر دیده شوند تصمیم می‌گیرند که ایرادات و عیوب صورت خود را با آرایش بپوشانند. یعنی در واقع هر فرم صورت، مدل خاص آرایش خود را دارد که با دیگر فرم‌ها متفاوت است. به عنوان مثال افرادی که صورت گردی دارند تمایل دارند که صورت‌شان کشیده‌تر به نظر برسد.

عمل لاغری چیست؟ + بررسی و معرفی انواع عمل های لاغری و مزایای لاغری با عمل

اگر شما هم صورت گردی دارید و قصد دارید با آرایش و گریم صورت خود را کشیده‌تر نشان دهید با این مقاله همراه باشید زیرا بهترین و ساده‌ترین آموزش آرایش صورت را برای شما آماده کردیم.

1. آرایش ابرو برای صورت‌های گرد

در ابتدا باید بدانید که مدل برداشتن ابرو می‌تواند تا حدی از گردی صورت شما بکاهد بنابراین اگر صورت گرد و تپل دارید بهتر است که ابروهای‌تان را به صورت منحنی رو به بالا و یا زاویه‌دار بردارید تا صورت‌تان کشیده‌تر به نظر برسد.

صورت گرد و تپل

2. نحوه آرایش صورت گرد و تپل

همیشه باید یادتان باشد که رنگ‌های تیره موجب کوچک‌تر دیده شدن و رنگ‌های روشن موجب بزرگ‌تر دیده شدن صورت می‌شوند بنابراین اگر قصد دارید بینی خود را کوچک‌تر جلوه دهید باید از سایه و کرم پودر با رنگ تیره استفاده کنید. همچنین اگر قصد دارید که گونه‌هایتان بزرگ‌تر و پر تر دیده شود باید از رژ گونه‌ با رنگ روشن استفاده کنید.

برای آن که صورت‌تان را تیره کنید باید از کرم پودر برنز کننده که یک یا دو درجه از رنگ پوست‌تان تیره‌تر هستند استفاده کنید. شما در نهایت باید رنگ‌های روشن و تیره‌ای که بر روی پوست خود استفاده کرده‌اید را با برس بزرگ در یک دیگر فید کنید تا به خوبی پوست‌تان یکدست دیده شود. توجه داشته باشید که تفاوتی ندارد که نوع پوست شما چیست، پرایمر یا زیر ساز آرایشی تمامی نواقص و ایرادات پوست صورت شما را از بین می‌برد و در نهایت پوست شما یکدست و صاف می‌دهد. پس پرایمر را فراموش نکنید.

3. آرایش بینی صورت گرد و تپل

اگر می‌خواهید بینی‌تان کوچک‌تر از حد معمول به نظر برسد باید کرم پودر تیره‌تر از پوست طبیعی خود را انتخاب کنید و سپس آن را بر روی دو طرف تیغه بینی‌تان، تا حدود یک سانتی متر قبل از سوراخ‌های بینی بمالید و آن نواحی را تیره کنید. توجه داشته باشید که رنگ تیره نباید روی تیغه بینی کشیده شود زیرا موجب بد فرم دیده شدن بینی می‌شود شما باید رنگ روشن را بر روی تیغه بینی خود بزنید تا تفاوت رنگ تیره و روشن موجب هرچه زیباتر دیده شدن بینی شما شود. همچنین اگر بینی‌تان بلند است باید بخش پایینی یعنی میان دو سوراخ بینی‌تان را هم رنگ تیره بزنید تا بینی کوتاه‌تر به نظر برسد.

علت فرورفتگی پوست صورت چیست؟ + معرفی بهترین درمان فرورفتگی جای جوش

4. نحوه آرایش گونه صورت گرد و تپل

شما با استفاده از رژ گونه به رنگ صورتی و سرخ می‌توانید برجستگی خاصی را بر روی بینی خود ایجاد کنید البته باید اصول رژگونه زدن بر روی صورت گرد و تپل را رعایت کنید. برای انجام این کار باید رژگونه را از روی استخوان گونه به سمت بالا تا نزدیکی چشم‌ها بکشید.

5. آموزش آرایش چشم صورت گرد

علاوه بر آرایش صورت آرایش چشم هم برای صورت‌های گرد حائز اهمیت است. اگر شما قصد دارید خط چشم زیبایی داشته باشید باید اصول آرایش چشم صورت گرد را هم رعایت کنید. اگر چشم‌های شما درشت نیست بهتر است که خط چشم شکسته به سمت بالا بکشید اما اگر چشم‌های‌تان درشت می‌باشد می‌توانید خط چشم نکشید و تنها از ریمل استفاده کنید ویا کمی سایه چشم بکشید.

توجه داشته باشید که ریمل اگر روی مژه‌های پایینی کشیده شود موجب گرد تر دیده شدن چشم‌ها می‌شود بنابراین در ریمیل زدن بر روی مژه‌های پایینی زیاده روی نکنید. برای سایه زدن چشم هم بهتر است که به سراغ سایه‌های خاکستری و دودی بروید اما اگر قصد دارید سایه را به رنگ روشن استفاده کنید باید زیرساخت آن به رنگ تیره و دودی باشد.

6. آموزش آرایش لب مخصوص صورت گرد

اگر شما صورت گردی دارید برای آن که صورت‌تان لاغر به نظر برسد نباید از رژ لب‌های پررنگ استفاده کنید زیرا شما بیشتر باید بر روی چشم‌ها و آرایش‌تان تاکید کنید. برای لب‌های‌تان می‌توانید از یک براق کننده و برق لب استفاده کنید زیرا برجسته کردن و پر رنگ کردن لب‌ها موجب گرد تر دیده شدن صورت شما می‌شوند.

ترفند آرایشی برای برجسته کردن لب + بررسی راه‌های بزرگ شدن لب برای همیشه در خانه

7. مدل مو برای صورت گرد و تپل

خانم هایی که صورت گرد و تپل دارند باید موهای‌شان را تا زیر چانه کوتاه کنند، توجه داشته باشید که نباید موهای‌تان کوتاه تر از چانه‌تان شود زیرا صورت‌تان گرد تر دیده می‌شود. اما اگر قصد دارید موهای‌تان را پسرانه بزنید باید موهای‌تان را تا گوش خود کوتاه کنید. اما به طور کلی بلندی مو تا چانه موجب کشیده‌تر به نظر رسیدن صورت می‌شود.

همچنین فر بودن موها نیز موجب گرد تر دیده شدن صورت می‌شود بنابراین از فر کردن موهای خود اجتناب کنید. اگر هم موهای فری دارید باید موهای‌تان را بلند نگه دارید تا صورت‌تان کشیده‌تر به نظر برسد.
اگر مدل‌های بالا را هم دوست نداشتید می‌توانید موهای‌تان را خرد کوتاه کنید و لایه‌های کم حجم درست کرده تا صورت‌تان بزرگ به نظر نرسد.

کانتور کردن صورت گرد چگونه است؟

معمولا صورت‌های گرد و چاق، زاویه فک ندارند و دلیل کانتور صورت گرد، زاویه سازی و تبدیل صورت گرد به صورت قلبی شکل یا زاویه‌دار است. در کانتور صورت گرد معمولا چانه باریک‌تر، استخوان گونه پهن‌تر و ایجاد زاویه در تمام صورت است.

1. سایه روشن ایجاد کنید

تفاوتی ندارد که صورت گرد یا کشیده‌ای دارید، چرا که در قدم اول باید مقداری کانسیلر زیر چشم‌هایتان بزنید تا زیر چشم روشن‌تر و جوان‌تر به‌نظر برسد. کانسیلر مایع انتخاب مناسبی برای هایلایت یا روشن‌ سازی است، چون نحوه پخش و محو آن راحت‌تر خواهد بود. توصیه می‌کنیم کانسیلر را تنها 1 تا 2 شماره روشن‌تر از پوستتان تهیه کنید.

کانسیلر را به صورت یک مخروط یا مثلث برعکس زیر چشمانتان بکشید. ضلع بزرگ مثلث را تا زیر خط رویش مژه‌های پایین چشم‌تان بکشید و دو ضلع دیگر را تا نوک گونه‌هایتان امتداد دهید و داخل مثلث را پر کنید. در مرحله بعد، کانسیلر را روی خط بینی، روی گونه و در میان پیشانی بکشید.

2. سایه تیره ایجاد کنید

معمولا صورت‌های گرد و توپُر، فاقد زاویه هستند و به همین دلیل کانتور صورت گرد یک روش بسیار موثر برای ایجاد زاویه صورت در آرایش روتین است و از اهمیت زیادی در آرایش صورت گرد نیز برخوردار است.

شوره سر چیست؟ + بررسی علل ایجاد و راه های درمان شوره سر

برای ایجاد سایه تیره روی صورت شما می‌توانید از برنزر، پنکیک، کرم پودر مایع یا کانسیلر استفاده کنید. اما چه رنگی مناسب پوستتان است؟ پیش از این گفتیم که برای انتخاب کانسیلر سراغ رنگی که 1 تا 2 درجه روشن‌تر از پوستتان است بروید. برای تهیه کانتور نیز انتخاب رنگی 1 تا 2 درجه تیره‌تر از پوستتان مناسب خواهد بود.

نحوه کانتور صورت گرد به این صورت است که ابتدا یک خط در امتداد پیشانی، یعنی نزدیک خط رویش موها ایجاد کنید. خط دیگر کانتور را روی خط فک بکشید. در ادامه زیر استخوان گونه و دو سمت بینی را کانتور کنید.

3. کانسیلر و کانتور را محو کنید

قسمت مهم کانسیلر و کانتور صورت گرد، محو یا بلندینگ کردن خط‌هایی است که روی صورت ایجاد کرده‌اید. برای این کار شما می‌توانید اسفنج یا بلندر خود را کمی مرطوب کنید و آن را به صورت ضربه‌ای روی خط‌های کانسیلر و کنتور صورت گرد بکشید.

همچنین شما می‌توانید از یک براش مخصوص کانتور نیز استفاده کنید. براش را روی خط‌ها بکشید تا ردی از خط‌های ایجاد شده باقی نماد و تنها سایه‌های روشن و تیره روی صورت ایجاد گردد. البته به یاد داشته باشید که براش‌تان حتما تمیز باشد!

بررسی ترفند انواع صورت‌های گرد و تپل

1- آرایش صورت گرد و سفید

ممکن است رنگ سفید پوست برای افرادی که صورت گرد دارند یک چالش محسوب شود؛ چراکه باعث می‌شود تپل بودن صورت آن‌ها بیشتر به چشم بیاید. برای حل کردن این چالش می‌توان از کرم پودر و کانسیلر‌های یک تا دو درجه تیره‌تر از پوست خود استفاده کنید.

 آرایش صورت گرد و سفید

بهتر است در آرایش صورت گرد و سفید از رژ گونه‌های روشن‌تر و رژ‌ لب‌های طیف نارنجی و هلویی استفاده کنید تا پوست شما گرم‌تر به نظر برسد.

2- آرایش صورت تپل و چشم ریز

یکی از اصول مهم در ارایش برای چشمهای ریز استفاده از کانسیلر است. حتما قبل از آنکه به آرایش چشم‌های‌تان بپردازید، کانسیلر روشنی مناسب رنگ پوست‌تان دور چشم بزنید. اگر سیاهی دور چشم دارید، از یک کانسیلر یک درجه روشن‌تر از رنگ طبیعی پوست‌تان استفاده کنید.

قسمت بالایی و زیر چشم‌ها و به خصوص قسمت داخلی چشم را کاملا به کانسیلر خود آغشته کنید. برای زدن کانسیلر به این نواحی، حتما از حرکات ضربه‌ای استفاده کنید و اسفنج یا انگشت خود را روی پوست‌تان نکشید؛ زیرا این کار باعث زودتر چروک شدن دور چشم‌تان می‌شود. وقتی مطمئن شدید که کانسیلر کاملا با دیگر مواد آرایشی روی پوست‌تان ترکیب شده، نوبت به آموزش خط چشم برای چشم ریز می‌رسد.

عمل بینی چیست؟ + بررسی انواع عمل جراحی بینی، هزینه، عوارض آن

3. آرایش صورت گرد و سبزه

در این مدل از آرایش صورت گرد و سبزه بهتر است از رنگ‌های کمی‌ تیره از تناژ پوست برای رژگونه استفاده شود تا گردی گونه‌ها متعادل‌تر شود. به‌علاوه بهتر است از کانسیلر هم‌رنگ پوست، زیر چشم‌ها استفاده شود تا گودی آن‌ها را بپوشاند. رژ‌های قرمز روشن تمرکز را به سمت لب‌های شما می‌آورند.

سخن پایانی

شما در این مقاله با آرایش صورت گرد و تپل آشنا شدید. همچنین از ترفند انواع مدل های صورت گرد و تپل آشنا شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

چطور پف زیر چشم را از بین ببریم؟

برای آرایش چشم های ریز و پف دار بهتر است قبل از آرایش، پف چشم‌های‌تان را از بین ببرید. برای این کار می‌توانید از چای کیسه‌ای استفاده کنید؛ به این صورت که دو عدد چای کیسه‌ای را درون آب جوش قرار دهید و پس از اینکه کاملا آب را جذب کرد، آن را خارج کنید. بعد از اینکه چای کیسه‌ای‌ها سرد شد، چشم‌های خود را ببندید و آن‌ها را روی پلک‌های‌تان قرار دهید.

نحوه زدن رژ گونه در آرایش صورت گرد چگونه است؟

رنگ رژ گونه خود را متناسب با رنگ رژ لب خود انتخاب کنید. سپس از ناحیه زیر استخوان گونه تا شقیقه را به‌صورت مورب رژ گونه بزنید. زدن رژ گونه صرفا روی سیب گونه باعث گردتر نشان دادن صورت می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا