پزشکی - سلامتزیبایی - آرایشی

همه چیز درباره ضد آفتاب ها + معرفی بهترین مارک ضد افتاب از نظر پزشکان

کرم ضد آفتاب بخش مهمی از محافظت پوست در برابر آفتاب است. استفاده از ضد آفتاب نه تنها از سوختن پوست و درد ناشی از آن جلوگیری می کند، بلکه این یک واقعیت ثابت شده است که استفاده منظم از ضد آفتاب نیز روند پیری صورت را تا 80 درصد کند می کند. با چنین آماری، دلیلی وجود ندارد که هر روز از کرم ضد آفتاب استفاده نکنید. هر زمان که در معرض اشعه خورشید هستید باید از ضد آفتاب استفاده کنید. این بدان معنا نیست که شما باید فقط زمانی که خورشید بیرون است و می تابد از ضد آفتاب استفاده کنید. خورشید در تمام سال اشعه های مضر ساطع می کند، بنابراین کرم ضد آفتاب در هر شرایط آب و هوایی و هر زمان در طول روز ضروری است.


فهرست مطالب


Spf ضد آفتاب چیست؟

SPF یک معیار اندازه‌گیری علمی است و درک مشخصی درباره این موضوع ارائه می‌دهد که استفاده از یک ضد آفتاب مشخص تا چه میزان باعث کاهش آسیب‌های پوستی می‌شود.

اگر بر پوست‌تان ضد آفتاب زده باشید، در مقایسه با زمانی که ضدآفتاب نزدید، مدت بیشتری طول می‌کشد تا اشعه فرابنش B به پوست شما نفوذ کند و سبب قرمزی آن شود. در واقع، SPF روی این مدت زمانی تأکید دارد و آن را محاسبه می‌کند.

به عبارت دیگر، این فاکتور از طریق تقسیم کردن میزان تابشی از خورشید که برای قرمز شدن پوست با ضد آفتاب نیاز است بر میزان تابشی از خورشید که برای قرمز شدن پوست بدون ضدآفتاب نیاز است، محاسبه می‌شود. این برآورد بر اساس استفاده از دو میلی‌گرم ضدآفتاب در هر سانتی‌متر مربع از سطح پوست، به دست می‌آید.

اگر آفتاب سوختگی پوست دارای ضد آفتاب، 15 برابر بیشتر از پوست بدون ضد آفتاب طول بکشد، SPF کرم ضد آفتاب 15 خواهد بود. بر این اساس، اگر آفتاب سوختگی پوست حفاظت‌نشده شما هنگامی‌که اشعه های فرابنفش به شما می‌تابد در 10 دقیقه اتفاق بیفتد، با یک ضدآفتاب که 30 SPF دارد می‌توانید تا 300 دقیقه یا پنج ساعت یعنی 30 برابر بیشتر، از آفتاب سوختگی جلوگیری کنید.

SPF مناسب برای ضد آفتاب چقدر است؟

زمانی که زیر نور آفتاب هستید، در معرض تابش دو نوع اشعه فرابنفش A و B قرار دارید که شدیدا آسیب‌زا هستند. SPF به صورت یک عدد هست مثلا SPF 15 که نشان می‌دهد ضد آفتاب تا چه اندازه از پوست شما در برابر نور فرابنفش B محافظت می‌کند. هرچه محصولی دارای SPF بالاتری باشد محافظت بیشتری هم دارد.

هر محصولی که در آمریکا فروخته می‌شود باید دارای برچسب SPF باشد و عدد آن را نشان دهد. این محصولات همچنین باید نشان دهند که ضدآفتاب آزمایش طیف گسترده بودن را گذرانده است یا خیر.

طبق تحقیقات سازمان غذا و داروی آمریکا، spf مناسب برای پوست 15 و بالاتر است، در صورتی‌که با اقدامات دیگر نظیر استفاده از عینک آفتابی و اجتناب از قرار گرفتن در آفتاب ظهر همراه شود. با رعایت این چند کار ساده می توانید از آفتاب سوختگی، پیری پوست و از همه مهم تر ابتلا به سرطان کشنده پوست جلوگیری کنید.

سطوح محافظت در بعضی موارد به شرح زیر است:

 • محافظت کم: SPF کمتر از 15
 • محافظت متوسط: SPF 15 تا 29
 • محافظت خوب: SPF 30 تا 49
 • محافظت عالی: SPF بیشتر از 50

همان‌طور که گفته شد، برچسب ضدآفتاب شما غیر از شماره SPF، باید نشان دهد که آیا محصول آزمایش طیف گسترده بودن را گذرانده است. سطح محافظت از اشعه فرابنفش A نیز باید به تناسب سطح SPF که میزان محافظت از اشعه فرابنفش B را نشان می‌دهد، افزایش یابد. ضدآفتابی که SPF زیر 15 داشته باشد نمی‌تواند ادعا کند که توانایی محافظت طیف گسترده را هم دارد.

بررسی تاثیر ضد آفتاب بر جوش صورت

آفتاب یکی از حیاتی‌ترین اجزای طبیعت است که بدون آن زندگی روی کره زمین غیرممکن خواهد بود. اما آیا می‌توان گفت که آفتاب همیشه برای ما مفید است؟ پاسخ خیر است. نور خورشید با وجود تمام محبتی که به طبیعت می‌کند، می‌تواند گاهی برای ما انسان‌ها بسیار زیان‌بار باشد. اشعه‌های مضر نور خورشید، می‌توانند احتمال جهش ژنتیکی درون سلول‌های پوست ما را بالا ببرند و در نتیجه سرطان پوست را سبب شوند. یکی از مهم‌ترین راه‌های مقابله با این اثرات مخرب، استفاده از ضد آفتاب است. با استفاده از ضدآفتاب و پوشیدن لباس‌هایی آستین بلند و پوشیده، می‌توان تا حد بسیار زیادی این اثرات مخرب را خنثی کرد. در بین انواع پوست، پوست جوش‌دار نسبت به سایرین حساس‌تر و ملتهب‌تر است و به مراقبت‌های بیش‌تری نیاز دارد.

تاثیر ضد آفتاب بر جوش صورت

آفتابی که  به سطح زمین می‌تابد، از چندین نوع اشعه تشکیل شده که مهم‌ترین و تاثیرگذارترین آن‌ها بر پوست، اشعه ماوراء بنفش (UV)  است. اشعه ماوراء بنفش نیز خود به دو قسمت ماوراء بنفش نوع A (UVA) و ماوراء بنفش نوع B (UVB) تقسیم می‌شود. اشعه UVB می‌تواند موجب قرمزی و آفتاب‌سوختگی شود، در حالی که اشعه UVA می‌تواند موجب ایجاد چین و چروک زودرس برای پوست شود. با دانستن این اطلاعات، مشخص می‌شود که آفتاب می‌تواند برای هر نوع پوستی مضر باشد و انواع پوست، تفاوت چندانی در نتایج مخرب آن، ایجاد نخواهند کرد. بنابراین ضد آفتاب باید تبدیل به جزئی جدانشدنی از روتین مراقبتی همه، در هر فصل سال شود. از آن جایی که اغلب پوست‌های جوشدار از نوع چرب هستند، می‌توانیم تاثیر آفتاب بر آن‌ها را این گونه بررسی کنیم.

 • در ابتدا باید بدانید که آفتاب می‌تواند موجب حساسیت بیش‌تر پوست‌های جوش‌دار شود و جای زخم و جوش‌های صورت را وخیم‌تر و تیره‌تر کند.
 • آفتاب می‌تواند موجب خشکی پوست و از بین رفتن سلول‌های پوستی شود. این سلول‌های مرده نیز می‌توانند با مسدود کردن منافذ پوست، جوش‌های پوستی را بیش‌تر کنند.
 • از طرفی خشکی پوست، بر اثر آفتاب می‌تواند موجب ترشح بیشتر چربی برای جبران چربی از دست رفته در پوست‌های چرب شود. همین امر می‌تواند جوش‌های صورت را تشدید کند.
معجزه و خواص سرکه سیب برای پروستات

آیا کرم ضدآفتاب پوست را روشن می‌کند؟

همانطور که می‌دانید یکی از راه‌های افزایش سلامتی پوست این است که به صورت روزانه از کرم ضد آفتاب استفاده کنیم. هر بار که شما در معرض اشعه‌های UV خورشید قرار می‌گیرید، فرآیند تولید ملانین در پوست شما شروع شده و پوست برنزه می‌شود. ملانین در واقع رنگدانه اصلی پوست و موست که در سلول‌های ملانوسیت ساخته می‌شود. از آنجایی که ملانین بخش عمده‌ی پرتو‌های UV را جذب می‌کند، به نوعی محافظ پوست به شمار آمده و در جلوگیری از سرطان پوست نقش مهمی دارد.

گاهی بخش‌هایی از پوست به دلیل قرار گرفتن در معرض نور خورشید ملانین اضافه تولید کرده و پوست را تیره‌تر می‌کند. دقیقا در همینجاست که کرم ضد آفتاب به کمک ما می‌آید؛ چرا که این کرم جلوی اشعه‌های UV و به دنبال آن تولید ملانین را می‌گیرد و در نتیجه‌ی آن پوست شما تیره‌ نمی‌شود. در واقع کرم‌های ضد آفتاب با این روش از تیره شدن پوست شما جلوگیری می‌کنند.

علاوه بر این استفاده از کرم ضدآفتاب در هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید، از اختلال افزایش رنگدانه‌های پوستی جلوگیری کرده به مرور زمان آن‌ها را محو می‌کند.

منظور از SPF بر روی ضدآفتاب های ایرانی و خارجی همان Sun Protection Factor است که به معنی فاکتورهای محافظت در مقابل نور خورشید است. هر چقدر مقدار این فاکتور بیشتر باشد، در مدت زمان بیشتری می‌توانید در فضای باز که دارای نور شدید خورشید است، قرار بگیرید. یادتان باشد، قبل از کرم ضدآفتاب، نوع SPF درج شده بر روی جعبه را بخوانید و کرم ضدآفتاب قوی بدون حساسیت را انتخاب نمایید.

فواید ضد آفتاب برای پوست چیست؟

اجازه دهید نگاهی داشته باشیم به برخی دلایل مهم در مورد اینکه چرا باید در طول سال از کرم ضد آفتاب استفاده کنیم:

از اشعه مضر فرابنفش محافظت می کند.

همان طور که می دانید، لایه ازن در حال تخریب مداوم است و به همین دلیل ما را در معرض خطر بیشتر اشعه های مضر خورشید قرار داریم. در حالی که شما برای دوز روزانه ویتامین D خود به خورشید نیاز دارید، ولی نباید سلامت خود را در معرض خطر قرار دهید! استفاده از کرم ضدآفتاب در واقع مانع از نفوذ اشعه های مضر به پوست و ایجاد اختلالات پوستی می شود.

از پیری زودرس جلوگیری می کند.

همه ما دوست داریم پوستی جوان، درخشان و سالم داشته باشیم و این یکی از قانع کننده ترین دلایل برای استفاده از ضد آفتاب است. ضدآفتاب پوست شما را از بروز علائم پیری مانند چین و چروک و خطوط ریز محافظت می کند.

مطالعات نشان می دهد که افراد زیر ۵۵ سال که از کرم های ضد آفتاب استفاده می کردند، ۲۴ درصد کمتر از کسانی که از کرم های ضدآفتاب استفاده نمی کردند یا گاه و بی گاه از کرم های ضدآفتاب استفاده می کردند، دچار علائم پیری می شدند.

علت فرورفتگی پوست صورت چیست؟ + معرفی بهترین درمان فرورفتگی جای جوش

خطر سرطان پوست را کاهش می دهد.

در حالی که اغلب ما استفاده از ضدآفتاب را عمدتاً به دلایل زیبایی شروع می کنیم، پیشگیری این کرم ها از ابتلا به سرطان پوست یکی از مهم ترین دلایل استفاده از ان است. استفاده روزانه از ضد افتاب شما را از خطر ابتلا به انواع مختلف سرطان پوست، به ویژه ملانوم، محافظت می کند. ملانوم بدترین نوع سرطان پوست است که می تواند به ویژه برای زنان، تهدید جدی محسوب شود.

لک های صورت را کاهش می دهد.

کرم ضدآفتاب را به طور روزانه روی صورت خود بمالید تا از بروز لک های تیره و نمایان شدن مویرگ های قرمز پیشگیری کنید.

هم چنین استفاده از این کرم ها برای جلوگیری از بروز آکنه و سایر آسیب های ناشی از اشعه خورشید ضروری است.

از آفتاب سوختگی جلوگیری می کند.

آفتاب سوختگی پوست شما را ضعیف می کند و آن را در معرض تغییر رنگ قرار می دهد. پوسته پوسته شدن، تورم، قرمزی، کهیر و خارش پوست از تأثیرات اشعه های UVB است.

تاثیر ضد آفتاب

تاول های پوستی ناشی از نور خورشید می توانند خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش دهند.

یک کرم آرایشی محسوب می شود.

مدت هاست که با آمدن ضدآفتاب های کرم پودری یا رنگی، دیگر کرم ضد آفتاب تنها یک ابزار محافظتی نیست، بلکه می توانید کرم ضدآفتابی را تهیه کنید که علاوه بر اینکه پوست شما را در مقابل آسیب های نور خورشید، محافظت می کند، به عنوان فونداسیون آرایش روزانه شما هم به کار رود.

آیا استفاده از ضد آفتاب در منزل لازم است؟

اگر خواهان یک پوست جوان و درخشان هستید، صبح که از خواب بیدار می شوید باید از کرم ضدآفتاب استفاده کنید چراکه منبع تابش اشعه ماوراء بنفش نه تنها از خورشید، بلکه از صفحه نمایش کامپیوتر و گرما یا تابش ناشی از پخت و پز است. این ها ملانوسیت های پوست را تحریک می کنند، اما استفاده از کرم ضدآفتاب می تواند از این امر جلوگیری کند.

هم چنین در هر زمان که بیرون از خانه یا نزدیک پنجره هستید که نور خورشید از آن به داخل اتاق وارد می شود، در معرض اشعه های مضر خورشید قرار می گیرید. این تابش بر پوست شما تأثیر می گذارد حتی اگر مستعد آفتاب سوختگی نباشید.

چگونه بهترین ضد آفتاب را پیدا کنیم؟

اگر مدت زمان کمی در معرض آفتاب قرار می گیرید، استفاده از  یک مرطوب کننده با پایه SPF 15 کافی است. با این حال، برای موقعیت های دیگر، شما باید میزان فعالیت در فضای باز خود را در نظر بگیرید تا مشخص شود از چه نوع ضد آفتابی باید استفاده کنید. انواع مختلفی از ضدآفتاب وجود دارد که می توانید انتخاب کنید. هم چنین برای انتخاب کرم ضدآفتاب مناسب، حتماً باید از نوع پوست خود مطلع باشید چراکه در غیر این صورت استفاده از کرم ضدآفتاب نامناسب نه تنها سودی برای شما ندارد، بلکه می تواند نتایج زیان باری هم داشته باشد.

ضد آفتاب برای پوست خشک

برای افرادی که پوست خشک دارند، کرم های ضد آفتاب حاوی مرطوب کننده می توانند سودمند باشند. بسیاری از کرم های ضد آفتاب حاوی مواد آبرسان مانند اسید هیالورونیک یا سرامیدها هستند. کرم ضد آفتاب مناسب پوست های خشک زیرا حاوی موادی است که به لطافت پوست کمک می کند. هیدراتاسیون پایدار را باعث می شود و به طور خاص برای پوست های حساس فرموله شده است.

کرم ضدآفتاب برای پوست چرب

افرادی که دارای پوست چرب یا مستعد آکنه هستند باید به دنبال کرم های ضد آفتاب با برچسب «غیر کمدوژنیک» باشند، به این معنی که برای جلوگیری از بسته شدن منافذ پوست فرموله شده است. این ضدآفتاب ها سبک و فاقد چربی هستند و برای محافظت از پوست های چرب، مستعد آکنه و حساس ایده آل هستند. این کرم های ضد آفتاب به عنوان یک فرمول بدون عطر، حاوی هیالورونات سدیم برای تأمین رطوب پوست بسیار کاربرد دارند. هم چنین اسید لاکتیک موجود در این کرم های ضدآفتاب، به پوست برای پاکسازی منافذ و کاهش براق بودن آن کمک می کند.

کرم ضد آفتاب برای پوست های تیره

پوست های تیره هم می توانند خشک، چرب یا حساس باشند، بنابراین بهتر است با توجه به نوع پوستی که دارید، کرم ضد افتاب را انتخاب کنید و اگر رنگ پوستتان تیره تر از پوست های معمول است، از کرم های ضدآفتاب با SPF30 یا 50 استفاده کنید.

کرم ضد آفتاب برای پوست های تیره

کرم ضد آفتاب برای پوست حساس

افرادی که دارای پوست حساس هستند باید به دنبال کرم های ضدآفتاب باشند که بر پایه مواد معدنی یا فیزیکی هستند و نه شیمیایی. کرم های ضدآفتاب فیزیکی دارای ترکیباتی مانند اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم هستند که در روی پوست قرار می گیرند و یک سد محافظ ایجاد می کنند. این مواد چشم ها را نمی سوزانند، بنابراین برای انواع پوست های حساس ایده آل هستند. فرمول این ضدآفتاب ها صد در صد فیلترهای معدنی را با رنگ های شفاف ترکیب می کند تا از طیف گسترده ای از UVA/UVB محافظت کند.

راهنمای خرید عطر زنانه + معرفی پرفروش ترین ادکلن‌های زنانه در ایران

بهترین مارک ضد افتاب از نظر پزشکان کدامند؟

متخصصان پوست توصیه می‌کنند از کرم ضد آفتاب بر اساس نوع پوست خود هر روز زمانی که بیرون هستید، نه فقط در طول تابستان، استفاده کنید. اگر هر روز و به مقدار مناسب از کرم ضد آفتاب استفاده می‌کنید، نباید مدت زیادی دوام بیاورد.

کرم ضد آفتاب درماتیپیک مدل Anti -acne حجم 40 میلی لیتر

ضد آفتاب بی رنگ درماتیپیک، یک ضد آفتاب ضد جوش و بسیار سبک است که از پوست شما در برابر آفتاب و اشعه‌های مضر خورشید حفاظت کرده و به راحتی جذب پوست خواهد شد. درماتیپیک برندی ایرانی و باکیفیت و از جمله بهترین مارک ضد افتاب از نظر پزشکان است که مواد اولیه محصولاتش را از کشور فرانسه وارد کرده و در آزمایشگاه‌ های معتبر و با بسته بندی‌های تخصصی، به بازار عرضه می‌کند.

کرم ضد آفتاب درماتیپیک مدل Anti -acne حجم 40 میلی لیتر

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بعد از استفاده ضد آفتاب‌های بی رنگ، رد سفیدی کرم روی پوستتان باقی بماند و به اصلاح پوستتان را گچی کند؛ در حالی که ضدآفتاب بی رنگ آنتی آکنه درماتیپیک، به دلیل فرمولاسیون خاص، به هیچ وجه رد سفیدی از خود به جا نگذاشته و باعث سنگینی پوست نخواهد شد.

استفاده از ضدآفتاب را بیرون از منزل و در خانه در صورت وجود پنجره و قرار گرفتن در آفتاب، جدی بگیرید. اشعه‌های خورشید، با تخریب ساختار رگ‌های خونی زیر پوست در شل شدن آن و ایجاد لک‌های قهوه‌ای نقش داشته و افراد را دچار پیری زودرس خواهند کرد. محصول فوق فاقد چربی و در برابر تعریق مقاوم است.

از دیگر ویژگی‌های این محصول:

 • مناسب پوست مختلط، چرب و جوشدار
 • بی رنگ
 • دارای SPF50
 • حاوی آنتی‌ اکسیدان
 • مقاوم در برابر تعریق
 • فاقد چربی
 • جذب سریع
 • بدون اثر سفیدی

ضد آفتاب فیوژن واتر SPF50 بدون رنگ ایزدین (از جمله بهترین مارک ضد افتاب از نظر پزشکان)

یکی از مشهور‌ترین و پرفروش‌ترین ضد آفتاب‌ های دنیا در سه سال گذشته، ضد آفتاب‌ های برند اسپانیایی ایزدین بودند. این محصولات در دو نوع رنگی و غیر رنگی، به دلیل کیفیت بالا و جذب بسیار سریع در بین بلاگر‌های شناخته شده، به سرعت مورد استفاده قرار گرفتند و پس از آنها، مردم هم به خرید آنها روی آوردند.

ضد آفتاب فیوژن واتر SPF50 بدون رنگ ایزدین

ضد آفتاب فیوژن واتر بی رنگ ایزدین، بر پایه آب و از نوع فلوییدی می‌باشد. همانطور که می‌دانید، به علت حساسیت بالای دور چشم، استفاده از ضد آفتاب‌ های پوست برای اطراف چشم عملی خطرناک و نامناسب است؛ مهم‌ ترین ویژگی این ضد آفتاب استفاده از تکنولوژی safe eye می‌باشد که استفاده از آن را برای پوست دور چشم کاملا ایمن می‌سازد. از این رو می توان این محصول را یکی از بهترین کرم ضد آفتاب دور چشم موجود در بازار به شمار آورد.

ضد آفتاب فیوژن واتر ایزدین، فاقد چربی، الکل و پارابن بوده و به همین علت افرادی با پوست چرب یا حساس هم به راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند. ویتامین E موجود در محصول فوق، باعث افزایش مقاومت پوست در برابر آسیب‌ها و بالا رفتن سرعت تولید کلاژن خواهد شد. اگر برای استفاده روزمره، یا هنگام ورزش و رفتن به باشگاه به دنبال یک محصول با کیفیت با خاصیت جذب سریع و عدم احساس سنگینی هستید، این محصول را از دست ندهید.

از دیگر ویژگی‌های این محصول:

 • مناسب پوست نرمال، مختلط، چرب
 • بی رنگ
 • دارای SPF50
 • دارای تکنولوژی safe eye
 • دارای تکنولوژی wet skin (قابل استفاده روی پوست خیس یا نم دار، پس از استخر یا حمام)
 • دارای ویتامین E
 • مقاوم در برابر تعریق
 • حاوی آبرسان و هیالورونیک اسید
رژ لب جامد بهتر است یا مایع؟ + بررسی تفاوت رژ لب مایع با جامد

فلوئید ضد آفتاب اون مدل مینرال حجم 40 میلی لیتر

برند فرانسوی اون، یکی از مشهور‌ترین و پرفروش‌ترین برند‌های تجاری دنیا در حوزه تولید محصولات بهداشتی و درمانی است که در سال 1874 آغاز به کار کرد. اَون، تمرکز خود را بر تولید محصولاتی برای پوست‌های حساس و غیر مقاوم، قرار داده و تا این لحظه در لیست برند‌های موفق دنیا شناخته شده است.

این محصول، یک ضد آفتاب بسیار سبک با جذب سریع می‌باشد، که بدون ایجاد لایه سنگین و اذیت کننده روی پوست، به طور کامل اشعه‌های آفتاب را فیلتر کرده و از آسیب آنها جلوگیری خواهد کرد. یکی از مهم‌ ترین ویتامین‌ها برای ترمیم پوست و ساخت کلاژن، ویتامین E است.

فلوئید ضد آفتاب اون مدل مینرال حجم 40 میلی لیتر

در ترکیبات فلوئید ضد آفتاب اون، از ویتامین E استفاده شده، تا در ترمیم بافت‌های آسیب دیده یا روند درمان لک و جوش، موئثر باشد. محصول فوق بافت رقیق و سبکی داشته و حاوی آنتی‌اکسیدان‌های قوی است؛ به همین علت برای افرادی که دچار آسیب‌های پوستی هستند، بسیار مناسب می‌باشد. نیم ساعت قبل از قرار گرفتن در آفتاب، ضد آفتاب اون را روی پوست به خوبی ماساژ دهید تا با آفتاب سوختگی خداحافظی کرده و به پوستی سالم و درخشان سلام کنید!

از دیگر ویژگی‌های این محصول:

 • مناسب برای پوست‌های حساس
 • بی رنگ
 • دارای SPF50
 • حاوی ویتامین E و آنتی‌ اکسیدان
 • ضد التهاب
 • فاقد پارابن، سیلیکون و اکتوکرایلن

کرم ضد آفتاب سینره حجم 50 میلی لیتر

استفاده از کرم ضد آفتاب، برای خانم‌ها و آقایان، بدون محدودیت سنی بسیار مهم بوده و عدم توجه به این مسئله باعث پیری زود رس پوست و ایجاد لک‌های قهوه‌ای خواهد شد. سلول‌های پوستی در مقابل آفتاب ضعیف هستند، آنها توانایی مقابله با مضرات اشعه آفتاب را نداشته و در طولانی مدت آسیب‌های جدی می‌بینند.

قبل از خرید کرم ضد آفتاب، دقت کنید که حاوی فیلتر‌های محافظت کننده در برابر اشعه UVA و UVB باشد؛ مانند این محصول از برند معتبر سینره که با محافظت کامل در برابر طیف گسترده پرتو‌های مضر خورشید، ضامن سلامت و زیبایی شما خواهد بود.

عصاره بابونه موجود در کرم ضد آفتاب بی رنگ سینره، یک ضد التهاب قوی برای کاهش قرمزی و خارش پوست است و حتی می‌تواند التهاب ناشی از جوش را از بین ببرد. ویتامین E، ماده اولیه ساخت کلاژن در پوست می‌باشد؛ زخم، التهاب، آفتاب سوختگی، لک و دیگر مشکلات پوستی با استفاده محصولاتی که حاوی ویتامین E هستند، سریع‌تر درمان خواهند شد.

از دیگر ویژگی‌های این محصول:

 • مناسب چرب، مختلط و مستعد جوش
 • بدون رنگ
 • دارای SPF50
 • دارای فیلترهای فیزیکی و شیمیایی
 • حاوی ویتامین E
 • جلوگیری از ایجاد لک
 • فاقد چربی و پارابن

کرم ضدآفتاب و ضد لک لافارر مدل Acne-Prone-medium حجم 40 میلی لیتر

طرفداران کرم‌های ضد آفتاب رنگی، حتما با این محصول آشنا هستند. ضد آفتابی سبک، بدون ایجاد رد چربی، که با پوشانندگی مناسبش، مناسب استفاده روزمره می‌باشد. لافارر، برند ایرانی پر آوازه ایست که در سال‌های اخیر، بین مصرف کنندگان ایرانی حسابی جا باز کرده و توانسته در مدتی نسبتا کوتاه، خود را به عنوان تولید کننده محصولاتی با کیفیت معرفی کند.

اشعه آفتاب، نه تنها باعث آفتاب سوختگی و التهاب، بلکه باعث ایجاد بیماری‌هایی مانند سرطان پوست خواهد شد و استفاده از ضد آفتاب، اولین قدم در جلوگیری از این اتفاق است. بسیاری از خانم‌ها از علاقه دارند بدون استفاده از کرم پودر، پوستی صاف و یکدست داشته باشند.

از آنجایی که استفاده از ضد آفتاب بسیار مهم است، پیشنهاد ما به این افراد استفاده از ضد آفتاب‌ های رنگی است؛ که در کنار محافظت از پوست، زیبایی آنها را دو چندان کند. این ضد آفتاب بدون ایجاد لک یا آسیب‌های پوستی، با محافظت کامل در برابر اشعه UVA و UVB شما را برای آغاز یک روز طولانی آماده می‌کند.

از دیگر ویژگی‌های این محصول:

 • مناسب پوست چرب و جوش دار
 • در سه طیف رنگی بژ روشن، بژ طبیعی و برنز
 • دارای SPF40
 • حاوی عصاره بیربری، عصاره پاپایا، عصاره شیرین بیان، عصاره آلوئه‌ورا و اولئانولیک اسید
 • تنظیم کننده میزان چربی پوست

معرفی بهترین کرم ضد آفتاب و روشن کننده پوست

همان طور که می دانید نور خورشید یکی از اصلی ترین عوامل ایجاد لک است که باعث تیرگی و کدر شدن رنگ پوست و ایجاد لک های تیره و روشن می گردد. و استفاده از کرم های ضد آفتاب موثرترین راه برای جلوگیری از این اتفاق است.

ضد آفتاب ضد لک درماتیپیک

به جرئت می توان گفت که این ضد آفتاب یکی از بهترین محصولات تولید ایران است. البته فرمولاسیون تمامی محصولات درماتیپیک فرانسوی می باشند.

هدف از لیفت ابرو با نخ چیست؟ + مهم ترین نکات لیفت ابرو با نخ چیست؟

این ضد آفتاب روشن کننده رنگ پوست می باشد و به کاهش لک های ناشی از نور خورشید، لیزر، بالا رفتن سن، تغییرات هورمونی و … کمک می نماید. ضد آفتاب درماتیپیک فاقد چربی می باشد و به همین خاطر باعث چرب شدن پوست و ایجاد جوش نمی گردد. این محصول بدون رنگ بوده و بعد از استفاده نیز باعث ایجاد سفیدک روی پوست نمی گردد.

ضد آفتاب ضد لک درماتیپیک

علاوه بر این حاوی ترکیبات آبرسان است که از خشکی پوست جلوگیری می کنند. لازم به ذکر است که این محصول دارای SPF 50 بوده و از پوست در برابر UVA و UVB محافظت می نماید. استفاده از دو ترکیب روشن کننده قوی (عصاره شیرین بیان و ویتامین C) باعث شده است که این محصول در دسته بهترین ضد آفتاب های روشن کننده قرار بگیرد.

ضد آفتاب ضد لک الارو مدل اسپات سولوشن

این ضد آفتاب فرانسوی حاوی عصاره گل مینا چمنی می باشد که علاوه بر اینکه خاصیت ضد لک قویی دارد. رطوبت رسان فوق العاده ای نیز محسوب می گردد و مانع از خشکی پوست می شود.

ضد آفتاب ضد لک الارو مدل اسپات سولوشن

این محصول برای انواع پوست قابل استفاده می باشد. در فرمولاسیون آن از پارابن، عطر  و مواد آسیب رسان استفاده نشده است و از قرمزی و التهاب پوست نیز جلوگیری می کند. ضد آفتاب اسپات سولوشن الارو بدون رنگ می باشد و بافتی بسیار سبک دارد. این محصول هم حاوی فیلترهای فیزیکی ضد آفتاب می باشد و هم فیلترهای شیمایی. از این ضد آفتاب فرانسوی می توانید بعد از درمان های پوستی نیز استفاده کنید.

ضد آفتاب ضد لک ورونیک پاریس

ضد آفتابی که هم از پوست شما در برابر اثر مخرب آلودگی هوا محافظت می کند و هم مانع از ایجاد لک روی پوست می گردد. این محصول قادر است از پوست شما در برابر اشعه فرابنفش (UVA  و UVB)، نور فرو سرخ (IR) و نور مرئی محافظت نماید. و به واسطه دارا بودن SPF 50 محافظتی بیش از ۹۸ درصد دارد که در نوع خود کم نظیر است.

وجود ترکیبات رطوبت رسانی مانند سدیم هیالورونات در فرمولاسیون این محصول، باعث شده است که مانع از خشکی پوست گردد. علاوه بر این روشن کننده بسیار خوبی نیز می باشد. این ضد آفتاب فاقد پارابن، روغن های معدنی و مواد آسیب رسان است. علاوه بر این به علت دارا بودن ترکیباتی چون آلوئه ورا و آلانتوئین تسکین دهنده و التیام بخش پوست نیز می باشد.

ضدآفتاب ورونیک برای انواع پوست قابل استفاده می باشد. این محصول بدون رنگ می باشد و روشن کننده رنگ پوست است. مواد اولیه ضدآفتاب ورونیک پاریس فرانسوی می باشد اما بسته بندی این محصول در ایران انجام می گردد.

ضد آفتاب ضد لک ام کیو

این ضدآفتاب از پوست در برابر هر دو اشعه UVA و UVB محافظت می کند و با دارا بودن SPF 50 محافظت بسیار کاملی از پوست دارد. وجود ترکیبات تغذیه کننده و تقویت کننده گیاهی در فرمولاسیون این ضدآفتاب باعث شده است که از پیری زود رس پوست نیز جلوگیری کند و استحکام بخش پوست باشد.

ضد آفتاب ام کیو بدون رنگ می باشد و بافتی بسیار سبک دارد. این محصول التیام بخش پوست است و باعث بروز التهاب و حساسیت های پوستی نمی گردد. عصاره شیرین بیان به کار رفته در فرمولاسیون این ضدآفتاب، باعث شده است که روشن کننده رنگ پوست باشد و در دسته بهترین کرم ضدآفتاب و روشن کننده پوست جای گیرد. . علاوه بر این قدرت آبرسانی بسیار خوبی دارد و مانع از دهیدراته شدن پوست می گردد.

سخن پایانی

شما در این مقاله با ضدآفتاب آشنا شدید. همچنین از فواید و تاثیرات استفاده از آن آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

ضد آفتاب ها چگونه جلوی اشعه مضر را می گیرند؟

ضدآفتاب ها برای بلوک کردن اشعه UVAو UVB حاوی مواد شیمیایی می باشند که اشعه را جذب می کنند. ضد آفتاب های فیزیکی حاوی اکسید تتانیوم و اکسید روی هستند که اشعه UVA و UVB را منعکس می کنند و برای افرادی که نسبت به مواد شیمیایی حساسیت دارند مناسب هستند.

حداقل فاکتور محافظتی برای ضد آفتاب چقدر است؟

از نظر تئوری SPF=30 کافی است ولی از آنجا که مقالات نشان داده که اکثر افرادی که از ضد آفتاب استفاده مي کنند 25-50 درصد مقدار لازم را به موضع مي مالند و اين نکته که اکثر افراد آن را به طور يکنواخت پخش نمي کنند لازم است که ضد آفتاب بين30-50 داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا