پزشکی - سلامتزیبایی - آرایشی

آشنایی با سبک آرایش لایت اروپایی و مهم‌ ترین ترفندهای آن

آرایش لایت یا آرایش اروپایی از سبک های پرطرفدار آرایش صورت است که با به عنوان آرایش ملایم و آرایش دخترانه هم استفاده می‌شود. آرایش لایت سبکی پرکاربرد است و در بساری از موقعیت‌ها و مکان‌های مختلف به آرایش های غلیظ و میکاپ های سنگین ارجعیت دارد. در این مقالهبا ما همراه باشید تا درباره‌ی این سبک پرطرفدار آرایش بیشتر بدانید و بتوانید به سادگی آرایش روزانه‌ی خود را به این سبک انجام دهید. 


فهرست مطالب


آرایش لایت اروپایی چیست؟

اگر به تصاویر دختران و زنان اروپایی نگاه کنید، به نظر می‌رسد میکاپ ندارند. در واقع آرایش لایت اروپایی به نوعی از آرایش می‌گویند که صورت در عین سادگی، می‌درخشد. در واقع میکاپ اروپایی در مقایسه با میکاپ آمریکایی و آسیایی، ظرافت بیشتری دارد. اما این سادگی به معنای نداشتن میکاپ نیست. بلکه اروپایی‌ها، ترفندهایی در روند میکاپ به کار می‌برند تا میکاپ ساده و جذاب‌تر به نظر برسد.

بررسی انواع مدل‌های آرایش لایت جدید

شاید جمله Less is more را بارها شنیده باشید. این جمله به چه معناست؟ اگر به زبان فارسی روان بخواهیم توضیح دهیم، یعنی زیبایی در سادگی است. بنابراین گاهی داشتن مدل آرایش ملایم می‌تواند جذاب‌تر باشد.

خیلی از افراد تصور می‌کنند آرایش ساده همان معنی آرایش لایت را می‌دهد اما اینطور نیست. به زبان ساده، آرایش لایت به آرایشی گفته می‌شود که می‌تواند به سادگی یک ریمل، خط چشم و براق‌کننده لب باشد. در کل آرایشی که سبک باشد و در هنگام آرایش از بیشترین حالت ممکن زیبایی صورت شما استفاده شود، آرایش لایت یا میکاپ ملایم محسوب می‌شود.

آرایش لایت اروپایی دخترانه

بهترین کار این است که قبل از آرایش به سراغ روتین روزانه خود بروید اما اگر روتین پوست خاصی ندارید، این کارها را انجام دهید. برای آرایش ملایم لازم است ابتدا به زیرسازی پوست‌تان بپردازید. چه کرم‌هایی قبل از آرایش کردن لازم است به پوست‌تان بزنید؟ بهترین چیزی که می‌توانید استفاده کنید، کرم‌های بی بی است. مقدار کمی از آن‌ها را روی صورت بزنید و در تمام پوست پخش کنید. برخی از این کرم‌ها حاوی ویتامین سی هم هستند که باعث شاداب‌تر شدن پوست شما می‌شوند. این کرم‌ها می‌توانند از پوست شما مراقبت کنند یعنی باعث کنترل چربی پوست و آبرسانی می‌شوند و همچنین خاصیت ضد آفتابی دارند. این کرم را می‌توانید با انگشت یا با براش‌های آرایشی روی صورت پخش کنید. البته که اگر از براش استفاده کنید، پوست‌تان یک دست‌تر و زیباتر به نظر می‌رسد.

علت فرورفتگی پوست صورت چیست؟ + معرفی بهترین درمان فرورفتگی جای جوش

اگر کرم بی بی و سی سی ندارید، می‌توانید به سراغ مرطوب کننده‌های مخصوص پوست‌تان بروید. مرطوب‌کننده خاصیت آبرسانی دارد اما خاصیت ضد آفتابی ندارد. اگر پوست چربی دارید، حتما باید از مرطوب‌کننده بدون چربی استفاده کنید تا آرایش‌تان براق به نظر نرسد.

 آرایش لایت

آرایش ملایم یعنی شما از حداکثر زیبایی صورت‌تان استفاده کنید. آرایش ملایم باعث می‌شود سن شما کمتر به نظر برسد و به طور طبیعی زیبایی‌های صورت خود را به دیگران نشان دهید. برای این نوع آرایش تنها قسمت‌هایی از پوست‌تان که جلوه خوبی ندارد را اصلاح می‌کنید. برای مثال برای یک آرایش ملایم دخترانه ، لازم است از یک محصول آرایشی برای اصلاح جای جوش و لک استفاده کنید. کانسیلر یا کرم‌های سی سی می‌توانند گزینه خوبی باشند. اگر پوست‌تان چرب است، حتما از کانسیلرهای جامد و مدادی استفاده کنید و اگر پوست خشکی دارید، کانسیلرهای مایع گزینه خوبی هستند. روی نقاط خاصی از صورت که جای جوش وجود دارد، مقدار کمی کانسیلر را بزنید و سعی کنید با نوک انگشت آن را پخش کنید.

ارایش لایت اروپایی عروس

آرایش لایت برای عروس یکی از جذاب‌ترین مدل‌های آرایش صورت است. برای میکاپ لایت هم میتوان با در نظر گرفتن روش‌هایی که در بالا توضیح داده شد، به موراد زیر توجه کرد.

اولین چیزی که در این نوع آرایش مهم است، حفظ ظاهر طبیعی و معصومیت عروس‌هاست. در عین حال که آرایش لایت دارید، باید شیک هم به نظر برسید. نمونه بارز آرایش لایت عروس را می‌توانید در عروس‌های اروپایی ببینید که سایه‌های کم رنگ با رژ لب‌های نود ترکیب کرده اند. یکی از مهم‌ترین مراحل در آرایش لایت عروس ، استفاده از رژگونه است تا صورت ملیح‌تر به نظر برسد. معمولا رژگونه‌های نارنجی کم رنگ، صورتی و گلبهی مناسب هستند. در ادامه می‌توانید عکس‌هایی از آرایش لایت عروس خانم‌ها در روز عروسی‌شان ببینید.

میکاپ لایت ساده

همینطور که قبل تر گفتیم در این نوع آرایش از کمترین لوازم آرایشی ممکن استفاده خواهیم کرد، مرحله به مرحله طبق عکس بالا روش آرایش کردن لایت را برای شما بیان خواهیم کرد.

  1. در مرحله اول سعی کنید از 30 دقیقه قبل از شروع به میکاپ کردن از مرطوب کننده مناسب استفاده کنید تا آبرسانی به پوست شما به خوبی انجام گیرد، ولی سعی شما بر این باشد که شب ها قبل از خواب از ماسک صورت مناسب استفاده کنید تا پوست شما به اندازه کافی آبرسانی شود.
  2. این مرحله نوبت به سیاهی های دور چشم میرسد که با استفاده از کانسیلر میتوانید آنها را از بین ببرید ولی توصیه ما این است اگر سیاهی دور چشم شما زیاد نیست از کانسیلر استفاده نکنید.
  3.  مرحله سوم نوبت به ریمیل و خط چشم میرسد ریمیل زدن که کار بسیار ساده ای است و انسان های دست پا چلفتی هم میتوانند از آن استفاده کنند، اما کشیدن خط چشم همیشه برای خانم ها کار سختی بوده است، شما میتوانید با الهام گرفتن از عکس و با استفاده از یک چوب بستنی خط چشم خود را به صورت بسیار زیبا و دقیق بکشید تگران نباشید اگر چند بار اشتباه کردید آن را پاک کنید و دوباره بکشید چون در میکاپ لایت چیزی که بیشتر از همه خود را نشان می دهد خط چشم است پس سعی کنید در کشیدن خط چشم دقت بسیار زیادی به خرج دهید.
  4. در این مرحله نوبت به کشیدن برق لب یا رژ لب است، باید بدانید که در میکاپ لایت استفاده کردن از رژ های با رنگ های جیغ و پر رنگ کار درستی نیست بهتر است اگر براق کننده لب داشتید از آن استفاده کنید و اگر در دسترس نبود از یک رژ با رنگ ملایم استفاده شود.
  5. در مرحله آخراگر شما پوست صافی ندارید میتوانید از پنکیک یا کرم پودر استفاده کنید تا نواقص صورت خود را بپوشانید، ولی در این مرحله هم توجه داشته باشید که مانند مراحل قبل بیش از حد از کرم پودر یا پنکیک استفاده نکنید که تناسب میکاپ شما به هم بخورد.
ترواسکالپ چیست؟ + آشنایی با ترواسکالپ برای حذف چربی و معایب دستگاه ترواسکالپ

ارایش لایت ایرانی

میکاپ لایت ایرانی یا همان آرایش لایت ایرانی یکی از زیبا ترین و سبک ترین نوع آرایش است که برای خانم های که علاقه به آرایش های سنگین ندارند میتوان بسیار جذاب باشد و تقریبا مناسب با صورت خانم های ایرانی انجام میشود.

قبل از شروع آرایش مانند هر مدل آرایش دیگری حتما مرطوب کننده به پوست خود بزنید ولی حتما از مرطوب کننده مناسب پوست خود استفاده کنید هر مرطوب کننده ای مناسب هر پوستی نیست، یکی از دلایلی که میکاپ خوب خود را روی پوست نشان نمی دهد استفاده از مرطوب کننده نامناسب است.

 آرایش لایت

بعد از زدن مرطوب کننده و آماده کردن پوست نوبت به کرم پودر میرسد در این آموزش ما از کرم پودر مایع وت ان وایلد استفاده خواهیم کرد که بسیار سبک است و خوب روی صورت می شیند، یکی از معایبی که این کرم پودر دارد بعد از حدود4 ساعت چرب میشود و ممکن است حس ناخوشایندی به شما بدهد پس سعی کنید از این کرم پودر در میکاپ های که قرار نیست طولانی مدت روی پوست شما بماند استفاده کنید.

کرم پودر را که روی صورت خود قرار دادید با استفاده از بیوتی بلندر( اسفنج) کرم پودر را روی صورت خود محف کنید، قبل از استفاده از بیوتی بلندر حتما آن را نم دار کنید چون تاثیر بسیار زیادی در زیبای میکاپ لایت شما میگزارد، سعی کنید تایمی که کرم پودر را به صورت میزنید تا زمانی که با استفاده از بیوتی بلندر آن را محف میکنید کمترین تایم ممکن باشد چون کرم با ماندن روی صورت میتواند حالت خود را از دست بدهد.

شوره سر چیست؟ + بررسی علل ایجاد و راه های درمان شوره سر

شروع به کانتور و کانسیلر کردن صورت میکنیم که برای آموزش کانتور و کانسیلر صحیح صورت میتوانید به صحفه آموزش کانتور و کانسیلر مراجعه فرمایید که به صورت کامل آموزش ویدیوی وعکس کانتور و کانسیلر را میتوانید ببینید، کانسیلر را در مرحله اول زیر چشم و بعد پیشانی، بینی و چانه استفاده خواهیم کرد، سعی کنید با بیوتی بلندر به صورت بسیار آرام کانسیلر را محف کنید، سعی کنید خیلی ملایم از کانسیلر استفاده کنید که روی صورت زیاد به چشم نیاید و میکاپ لایت ایرانی شما را خراب نکند.

در این مرحله شما میتوانید از کرم فیکس یا پنکیک استفاده کنید که پیشنهاد ما کرم فیکس است چون دانه های ریز تری نسبت به پنکیک دارد استفاده از این کرم پودر فیکس باعث میشه که آرایش شما فیکس بشه و زیبای بیشتری را به آرایش شما می دهد، بعد از زدن کرم پودر فیکس اگر بینی نسبتا گوشتی دارید و دوست دارید بینی قلمی تر به نظر برسد میتوانید از یک کانتور پودر استفاده کنید و باید از آن روی تیغه های بینی به سمت پایین آن را براش کنید.

برای کشیدن سایه چشم باید خیلی توجه داشته باشید که کشیدن سایه چشم و خط چشم در میکاپ لایت بسیار مهم است، باید این کار را به گونه ای انجام دهید که هیچگونه توجه ای را به سمت خود جلب نکند و خیلی ملایم باشد، سعی کنید از یک سایه نود استفاده کنید که به آرایش لایت ایرانی شما بخورد، برای کشیدن آن ترجیحا به یک براش گرد نیاز است و در انتهای چشم و انتهای ابرو یک خط رو فرض کنید و از اونجا به بالای چشم خیلی آروم براش زدن رو شروع کنید و به حالت رفت برگشت اون انجام بدید.

ماسک خواب یا ماسک شب چیست؟ + ماسک شب چه کاری انجام می دهد؟

شما می توانید از رنگی که برای سایه چشم استفاده کرده بودید برای زیر چشم هم استفاده کنید و با همان براش گرد و به صورت بسیار ملیح خطی را در زیر چشم بکشید که باعث زیبای هرچه بیشتر چشم ها میشود، در آخرین مرحله اگر به ریمیل میرسیم اگر مژه های صافی دارید میتوانید از فر مژه استفاده کنید که زیبای بیشتری به شما می دهد و اگر دوست داشتید که برای چشم ها کار بیشتری انجام دهید میتوانید با استفاده از یک براش سر کج یه سایه قهوی به گوشه داخلی چشم بزنید و برای لب ها هم از یک رژلب خنثی یا یک برق لب استفاده کنید تا یه میکاپ لایت ایرانی زیبا ازش در بیاد.

میکاپ لایت عروسکی

اول از چشم ها و خط چشم، سایه و ریمل شروع می کنیم، برای اول کار از یک کانسیلر که سازگار با پوستتان است استفاده می کنیم و آن را پشت پلک قرار می دهید جوری که کل پلک رو پوشش بده و اونو با براش پخش می کنیم، بعد از آن نوبت به یک کانتور میرسه که چند درجه از کانسیلری که استفاده کرده ایم تیره تر باشه استفاده می کنیم و اون پشت پلک قرار می دیم و کاملا با براش فیدش می کنیم و بعد پشت پلک رو با یه سایه روشن و با استفاده از براش به صورت ضربه ای خشک خواهیم کرد.

در این آموزش ما از یک سایه صورتی استفاده می کنیم و وقتی اون روی کانتور بکشیم کمی رنگ کانتور پشت پلک را تغییر می دهد باید سایه صورتی را روی گریس پلک بکشیم و انتهای چشم را با رنگ بنفش و به صورت خیلی ملایم تیره تر می کنیم و زیر کریس پلک دباره یه شان روشن تر میزنیم روی سایه چشم و در آخر خط چشم رو برای داخل و بیرون چشم می کشیم که در ابتدای مقاله کامل برای شما آموزش قرار گرفته است.

 آرایش لایت

برای آرایش پوست در میکاپ لایت عروسکی ابتدا مانند قبل یک آبرسان خوب به پوستتان بزنید که باعث بسته شدن منافذ پوست میشه و بعد از قرار گرفتن کرم پودر اون داخل منافذ باز پوست وارد نمیشود، بعد نوبت کرم پودر مایعه که سعی کنید اون رو روی برجستگی گونه قرار بدهید و با براش به صورت نیم دایره به سمت پایین بکشیدش و بعد خیلی آروم و با حوصله اون روی صورت محف کنید.

تزریق چربی و فیلر در کلینیک گونه

برای این که تیرگی زیر چشم هم از بین بره مثل قبل از یک کانسیلر استفاده می کنیم، اون زیر چشم قرار می دیم و با استفاده از یک بیوتی بلندر اون رو پخش و زیر چشم فیکس می کنیم، و با یک پنکیک و با استفاده از براش کامل می تونید چربی پوستتون بگیرید و دوام میکاپ رو بالا ببرید و در آخر از یک رژگونه صورتی استفاده می کنیم و اون رو روی گونه ها می کشیم و بعد یک رژلب صورتی یا رنگ روشن می زنیم کار تموم می کنیم.

سخن پایانی

شما در این مقاله با آرایش لایت اروپایی آشنا شدید. همچنین با نحوه انواع مدل های آرایش لایت آگاه شدید.اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

آرایش لایت صورت چگونه باید باشد؟

معمولا آرایش لایت، به میکاپ سبکی می‌گویند که این روزها در دنیا ترند است. بنابراین در این سبک از میکاپ، دیگر خبری از رژلب تیره، کرم پودر با پوشانندگی بالا و آرایش چشم غلیظ نیست. این مدل میکاپ لایت، بیشتر برای افزایش درخشش و طراوت صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد و صورت را به طور طبیعی زیباتر می‌کند.

کاربرد سبک آرایش اروپایی برای کجا است؟

کاربرد سبک آرایش اروپایی مناسب مهمانی‌های دوستانه، دورهمی‌های روزانه و قرار دوستانه است. در واقع اگر می‌خواهید در مهمانی دوستانه، چهره‌تان چندان تغییر نکند و تنها شاداب و زیباتر شود، میکاپ اروپایی، یک انتخاب مناسب خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا