پزشکی - سلامتزیبایی - آرایشی

فرق لاک ژل با لاک معمولی چیست؟ + آموزش ژلیش ناخن طبیعی و ناخن طبیعی کوتاه در خانه

همه خانم‌هایی که کاشت ناخن انجام داده اند، دوست دارند که لاک شان دوام و ماندگاری داشته باشد، براق بماند و در عرض چند ثانیه کاملا خشک شود تا روی آن خط و یا اثر پتو و بالش نماند. جای تعجب نیست که اگر تعداد زیادی از خانم‌ها علاقه دارند تا از لاک ژل به جای لاک استفاده کنند. در حال حاضر یکی از جذاب ترین نمونه های لاک، لاک ژل می باشد. این نوع لاک با لاک معمولی تفاوت هایی دارد که در این مطلب به آنها می پردازیم. بسیاری از خانم ها اطلاعاتی در مورد این لاک ها ندارند و نمی دانند لاک ژل چه تفاوتی با لاک براق یا مات دارد. آن ها با آگاهی از این تفاوت ها می توانند انتخاب بسیار بهتری داشته باشند. در این مقاله ما به بیان فرق لاک‌ژل با لاک معمولی می پردازیم.


فهرست مطالب


لاک‌ژل و ژلیش ناخن چیست؟

به طور خلاصه، (Gel Nail Lacquer) یا لاک ژل به انگلیسی یکی از جدیدترین تکنیک‌های رنگ‌دهی به ناخن است که به سرعت خشک شده و ماندگاری زیادی دارد. در واقع نوعی لاک است که برای خشک شدن نیاز به اشعه UV دارد.

ژلیش ناخن با چندین لایه رنگی که روی ناخن ایجاد می‌کند، باعث ضخامت بیشتر ناخن‌ها شده و آن‌ها را در برابر آسیب مقاوم می‌کند.

لاک ناخن معمولی چیست؟

لاک ناخن، محصولی قدیمی است که برای رنگ دادن به ناخن‌ها از آن استفاده می‌شود. کمتر کسی پیدا می‌شود که با لاک ناخن آشنایی نداشته باشد. قدمت لاک ناخن به ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد باز می‌گردد. خاستگاه اولیه آن کشور چین بوده است. در زمان سلسله مینگ، لاک از مخلوط موم زنبور عسل، سفیده تخم مرغ، رنگ‌های گیاهی و ژلاتین ساخته می‌شده، اما امروزه از پلیمر فیلمی که در بوتیل استات یا‌ اتیل استات حل شده است، ساخته می‌شود.

فرق لاک ژل با ژلیش چیست؟

اک ژله‌ای، پولیش ناخن و ژل پولیش همه نام یک محصول هستند و هیچ فرقی با هم ندارند. شرکت‌های مختلفی این محصول را تولید می‌کنند که یکی از آن‌ها برند ژلیش است. ژلیش در اصل نام یک برند از لاک ژل است. در واقع ژلیش با لاک ژل تفاوتی ندارد. برخی ژلیش ناخن را با کاشت ناخن ژله ای هم اشتباه می گیرند که کاملا متفاوت هستند.

عمل لاغری چیست؟ + بررسی و معرفی انواع عمل های لاغری و مزایای لاغری با عمل

در ایران کاور کردن ناخن توسط لاک‌ژل را ژل پولیش یا ژل کاور یا ژلیش گویند. که البته اصطلاح ژلیش صحیح نیست اما رایج شده است،لمینت ناخن واژه‌ی مناسب آن است. البته مراحل لمینت ناخن روی ناخن طبیعی با ناخن کاشت شده متفاوت است. در واقع تفاوت این دو در این است که ژلیش ناخن طبیعی نیاز به بیس ژل دارد اما ناخن کاشت شده نیازی به بیس ژل ندارد.

به طور کلی علاوه بر نحوه ماندگاری، لاک‌ژل با لاک معمولی تفاوت های مهمی دارد که در این قسمت به بیان آن ها می پردازیم تا شما شناخت بهتری نسبت به آن ها کسب کنید. از مهم ترین تفاوت های لاک ژل با لاک معمولی باید به موارد زیر اشاره کرد.

خشک کردن لاک

یکی از مهم ترین تفاوت های لاک ژل با لاک معمولی، نحوه ی خشک کردن آن ها می باشد. لاک های معمولی در مجاورت هوای آزاد به راحتی خشک می شوند و نیازی به روش های مختلف و دستگاه یو وی نمی باشد. زمانی که شما لاک معمولی را روی ناخن خود می زنید، باید چند دقیقه صبر کنید تا لاک به خوبی روی ناخن شما خشک شود. اما زمانی که لاک‌ژل را روی ناخن خود می زنید، باید دست خود را درون دستگاه یو وی قرار دهید تا لاک‌ژل به خوبی روی ناخن شما خشک شود.

پاک کردن لاک

یکی دیگر از تفاوت های لاک‌ژل با لاک معمولی، نحوه ی پاک کردن آن ها می باشد. همانطور که می دانید برای پاک کردن لاک های معمولی، شما تنها به یک استون نیاز دارید. کافیست یک پنبه ی آغشته به استون را روی ناخن خود بکشید تا لاک ها از روی ناخن پاک شود. اما پاک کردن لاک های ژل به این آسانی نیست و شما نمی توانید به سرعت آن ها را پاک کرده و از لاک دیگری استفاده کنید. اگر مدام رنگ لاک های خود را عوض می کنید باید به سراغ لاک های معمولی بروید.

استحکام بخشیدن به ناخن

زمانی که لاک ژل را به ناخن های خود می زنید، لایه ای محکم را روی ناخن های خود قرار می دهید تا شکنندگی کمتری داشته باشند.

استحکام بخشیدن به ناخن

اما زمانی که لایه های معمولی را روی ناخن می زنید، آن ها توانایی مراقبت از ناخن را ندارند و به راحتی می شکنند. در نتیجه اگر ناخن هایی شکننده دارید، می توانید از لاک ژل استفاده کنید.

ترکیب با اکریلیک در لاک ژل

یکی از مهم ترین تفاوت های لاک ژل با لاک معمولی، ترکیب لاک ژل با اکریلیک می باشد. لاک ژل به خوبی با اکریلیک ترکیب می شود و به زیبایی و دوام آن می افزاید. این ترکیبات در لاک ژل باعث می شود که تفاوت زیادی بین لاک معمولی و لاک ژل باشد. در لاک معمولی اکریلیک وجود ندارد و زیبایی بسیار کمتری نسبت به لاک‌ژل دارد.

علت فرورفتگی پوست صورت چیست؟ + معرفی بهترین درمان فرورفتگی جای جوش

جایگزین کاشت ناخن

کاشت ناخن یکی از روش هایی است که افراد زیادی به آن علاقه دارند و از آن استفاده می کنند. اما در این بین افرادی نیز نمی توانند با آن کنار بیایند و در پی یافتن روشی جایگزین برای آن می باشند. لاک ژل یکی از بهترین جایگزین ها برای کاشت ناخن می باشد. در حالی که لاک معمولی نمی تواند جایگزین مناسبی برای کاشت باشد. یکی دیگر از تفاوت های لاک ژل با لاک معمولی همین موضوع می باشد.

طراحی لاک ژل

یکی از تفاوت های مهم لاک ژل با لاک معمولی، توانایی طراحی ناخن روی لاک‌ژل می باشد. زیرا لاک ژل به خوبی با مواد طراحی ادغام می شود و ماندگاری بالایی دارد.

اما روی لاک معمولی نمی توان از طراحی استفاده کرد زیرا به سرعت از بین می رود و نتایج کار محو خواهد شد.

آموزش ژلیش ناخن طبیعی و ناخن طبیعی کوتاه در خانه

مراحل ژلیش ناخن طبیعی در منزل شامل چند گام مهم است که باید هرکدام را به دقت انجام دهید. یادتان باشد که هیچ‌کدام از مراحل را از قلم نیندازید. زیرا همین نکات و مراحل است که لاک ژل یا همان ژلیش سالنی را از کاری غیرحرفه‌ای مجزا می‌کند. به طور کلی مراحل ژلیش ناخن طبیعی در خانه بدین صورت است:

مرحله اول: زیرسازی ژلیش ناخن طبیعی

بدیهی است که اولین مرحله در ژلیش ناخن طبیعی در خانه، پاک کردن سطح ناخن از لاک یا لاک‌ژل است. پس اگر ناخن‌هایتان لاک دارد، حتماً آن را با استون پاک کنید. در صورتی که از قبل روی ناخن‌های خود لاک ژل زده‌اید، نیاز است که مراحل بیشتری را طی کنید.

 1. کوتیکول ریموور را روی کوتیکول‌های خود بزنید (کوتیکول همان پوست‌های اضافه در محل رویش ناخن است). در صورتی که کوتیکول ریموور ندارید، می‌توانید انگشتان خود را به مدت 3 تا 5 دقیقه درون آب ولرم قرار دهید. با استفاده از کوتیکول ریموور، کوتیکول‌هایتان را نرم کنید (اختیاری) 
 2. بعد از گذشت چند دقیقه، کوتیکول‌ها نرم خواهد شد و آنگاه می‌توانید با عقب‌زن یا پوشر، کوتیکول‌هایتان را عقب بزنید.
 3. باقیمانده کوتیکول را با نیپر بچینید (در استفاده از نیپر بسیار دقت کنید، زیرا ممکن است باعث زخمی شدن پوستتان بشوید. کافی است کوتیکول را میان نیپر قرار دهید. هیچ نیازی به کشیدن کوتیکول نیست زیرا در این صورت با صحنه‌ای نه‌چندان خوشایند مواجه خواهید شد.)
 4. با ناخن‌گیر ناخن‌هایتان را کوتاه کنید و به کمک سوهان دستی، به ناخن‌های خود فرم مورد نظر را بدهید و سعی کنید اندازه ناخن‌هایتان را با هم برابر کنید. (سعی کنید دو طرف ناخن را به یک اندازه سوهان بکشید تا فرم نهایی درست از آب دربیاید)
 5. با براش یا پد کلینزر، سطح ناخن را کاملاً تمیز کنید تا هیچ آلودگی‌ای روی آن باقی نماند.
 6. با استفاده از بافر، صدف ناخن را از هرگونه چربی و آلودگی پاک کنید. (هیچ‌گاه از بافرهای خشن استفاده نکنید و بافر را به صورت عمودی روی سطح ناخن نکشید. این کار باعث می‌شود لبه ناخن آسیب ببیند و ناخن‌هایتان بشکند. حتماً لبه‌ آزاد ناخن را بافر بکشید)
هدف از لیفت ابرو با نخ چیست؟ + مهم ترین نکات لیفت ابرو با نخ چیست؟

گام دوم مراحل ژلیش ناخن در خانه: آماده‌سازی ناخن برای لاک ژل زدن

پس از اینکه مطمئن شدید روی صدف ناخن هیچ آلودگی و چربی‌ای وجود ندارد، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. یک لایه ضدقارچ بزنید و صبر کنید تا کاملاً خشک شود
 2. برای چسبندگی بیشتر، از پرایمر استفاده کنید. پرایمر مانند چسب دوطرفه‌ای عمل می‌‌کند که دوام لاک ژل را بالا می‌برد.
 3. یک لایه نازک بیس کت ژل بزنید و در دستگاه uv/led خشک کنید. (این نکته بسیار مهم است که از لایه ضخیم استفاده نکنید؛ زیرا لایه‌‌های بعدی به خوبی نمی‌چسبد و کل زحمتتان به هدر می‌رود. در ضمن مطمئن شوید که بیس کت، کل صدف ناخن را پوشش دهد تا لاک ژل به‌خوبی روی سطح ناخن چسبیده شود.)
 4. بیس کت به صورت طبیعی و حتی پس از خشک شدن کمی چسبندگی دارد. پس خیالتان راحت باشید و بقیه مراحل ژلیش ناخن طبیعی در خانه را دنبال کنید.

مرحله سوم: لاک ژل زدن

 1. یک لایه نازک لاک ژل بزنید و در دستگاه خشک کنید. (باز هم تأکید می‌کنیم که از لایه نازک استفاده کنید. نگران این نباشید که صدف ناخن کاملاً پوشش داده نشود؛ در لایه دوم همه‌چیز بهتر خواهد شد.) لاک ژل را روی کوتیکول نزنید و در صورتی که روی پوستتان ریخت، قبل از خشک شدن، با یک خلال دندان، آن را تمیز کنید.
 2. لایه دوم لاک ژل را نیز به همین ترتیب بزنید و در دستگاه خشک کنید.

نکته: برخی از لاک ژل‌ها شیشه‌ای‌اند و پیگمنت کمی دارند. در این موارد، هر چند لایه از لاک‌ژل هم که بزنید، صدف ناخن شما به طور کامل پوشش داده نمی‌شود.

لاک ژل زدن
 1. توصیه می‌‌کنیم که پد کلینزر (پد بدون پرز) را به الکل آغشته کنید و بعد از لاک ژل زدن روی هر انگشت بکشید تا آلودگی آن از بین برود. همچنین می‌توانید هر انگشت را به صورت جداگانه خشک کنید و سپس انگشت بعدی را لاک ژل بزنید.
 2. در نهایت یک لایه تاپ کت مات یا براق بنا به سلیقه خود بزنید و به مدت 60 ثانیه آن را در نور uv/led خشک کنید.
یائسگی چیست؟ + علائم یائسگی چیست و از چه زمانی آغاز می شود و تا چه زمانی ادامه دارد؟

ژلیش ناخن طبیعی چقدر دوام دارد؟

مطمئن باشید که لاک ژل در مقایسه با لاک معمولی، از دوام بسیار بالاتری برخوردار است. اما سؤال اینجاست که تا چند هفته می‌توانید از ناخن‌های ژلیش‌شده‌تان لذت ببرید؟ پاسخ دقیقی وجود ندارد؛ زیرا اگر شما هر روز فعالیت‌های سخت انجام بدهید، بدون دستکش ظرف بشورید یا حتی بدتر، سیم بکشید، لاک‌ژل از بین می‌رود. اما به صورت نرمال، هر ناخن ژلیش‌شده‌ای بین 2 تا 3 هفته دوام خواهد داشت.

ریموو لاک‌ژل چگونه است؟

اگر برایتان سؤال شده است که ژلیش ناخن طبیعی با چی پاک میشه، اصلاً‌ نگران نباشید. روش‌های مختلفی برای پاک کردن لاک ژل وجود دارد که پیش از هرکاری، ابتدا باید با سوهان دستی یا بافر، تاپ کت روی ناخن را ریموو کنید.

 ریموو لاک‌ ژل

به طور کلی، 4 روش برای ریموو لاک ژل وجود دارد:

 1. استون صد درصد (در این روش، پنبه‌های آغشته به استون صد درصد را روی ناخن گذاشته و دور آن فویل پیچیده می‌شود. بعد از گذشت چند دقیقه‌ و برداشتن پنبه‌ها، با عقب‌زن، لاک ژل‌های باقیمانده پاک می‌شود)
 2. ریموو لاک ژل با دستگاه بخار (دستگاهی که با استفاده از بخار، لاک ژل را نرم می‌کند و می‌‌توانید لاک‌های باقی‌مانده را با پوشر پاک کنید)
 3. استفاده از ریموورهای لاک‌ژل (مایعی که باید روی ناخن کشیده شود تا لاک پاک بشود)
 4. استفاده از ریموور ژل‌ (ژلی که به مدت چند دقیقه روی ناخن‌ها قرار می‌گیرد و پس از آن با یک پد بدون پرز، لاک‌ها پاک می‌شود.)

ژلیش ناخن طبیعی کوتاه

از آنجا که در ناخن‌های خیلی کوتاه، احتمالاً تماس لاک ژل با پوست دست وجود دارد؛ ژلیش ناخن ممکن است کاری سخت به نظر برسد. اما این مانع از آن نمی‌شود که ناخن‌هایتان را زیبا کنید. در ادامه چند ترفند به شما آموزش می‌دهیم تا ناخن‌هایتان را بدون هیچ دردسری لاک‌ژل بزنید:

 • سوهان‌کشی مناسب: در سوهان‌کشی ناخن، ناخن‌هایتان را به شکل گرد فرم دهید. زیرا لبه‌های ناخن‌های مربع شکل می‌شکند و لاک ژل لب‌پر می‌شود.
 • استفاده از فرمر: شاید فکر کنید که فرمرها تنها برای بلند کردن ناخن به کار می‌روند. اما در این مورد، فرمر را به عنوان پوششی برای برخورد نکردن فرچه لاک ژل به دست استفاده می‌کنید. (در صورتی که فرمر ندارید، می‌توانید از چسب کاغذی استفاده کنید).  در انتها و بعد از زدن تاپ کت، فرمر را بردارید. بعد از برداشتن فرمر، اضافه لاک ژل را با سوهان بردارید و تمیز کنید.
معرفی و طرز تهیه انواع ماسک خانگی برای روشن شدن پوست

ماندگاری ژلیش ناخن طبیعی:

لاک ژل‌ها دوام و ماندگاری بسیار بالایی دارند و بر خلاف لاک معمولی که تنها چند روز دوام دارد، ژلیش طبیعی ناخن دو تا سه هفته ماندگاری دارد. البته همان‌طور که می‌دانید، این ماندگاری بسته به مراقبت‌های شما دارد. سعی کنید بدون دستکش، با مواد شیمیایی تماس نداشته باشید و از الکل و استون استفاده نکنید. با رعایت این موارد، لاک شما ماندگاری بالایی خواهد داشت.

مدل ژلیش ناخن طبیعی ساده

ژلیش ناخن دخترانه کیوت

لاک ژل

مدل ناخن ژلیش جدید

مدل ژلیش ناخن دخترانه جدید ۱۴۰۲ ؛ ژلیش ناخن یکی از تکنیک های زیبایی ناخن است که در میان خانم ها و دختران جوان طرفداران بسیاری زیادی دارد. با استفاده از ژلیش ناخن می توانید جلوه خاصی را به انگشتان دست خود دهید و در مجالس و مهمانی ها، زیبا و جذاب به نظر برسید.

ژلیش ناخن همان لاک کلاسیک است که با مخلوط اکرولیک ژل ترکیب شده است. از آنجایی که لاک ژلیش ناخن ماندگاری بیشتری نسبت به لاک ناخن موقت دارد، به راحتی نمی ریزد و پاک نمی شود. که به همین دلیل بسیار محبوب است. این لاک برای خانم هایی که دوست دارند لاک ناخن هایشان ماندگاری بیشتری روی ناخن هایشان داشته باشد بسیار مناسب است.

سخن پایانی

شما در این مقاله با لاک ژل با لاک معمولی آشنا شدید. همچنین از تفاوتهای آنها آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

مزایای لاک ژلیش و ژل ناخن کدامند؟

لاک ژلیش ناخن ماندگاری نسبتا طولانی داشته و در برابر خراش و یا آسیب مقاوم است. این محصول دقیقا مانند لمینت ناخن، لایه‌‌های ضخیمی روی ناخن‌ها ایجاد کرده و باعث می‌شود که ناخن‌های نازک، ضخیم‌تر و مقاوم شوند. رنگ‌های متنوع ژلیش، زیبایی ناخن‌ها را دو چندان کرده و براقیت خاصی به آن‌ها می‌بخشد. لاک ژل در برابر شستشوی زیاد مقاوم است و بر خلاف لاک معمولی هیچ پریدگی پیدا نمی‌کند.

علت کنده شدن لاک ژل چیست؟

همان طور که پیشتر نیز گفتیم، انواع لاک ژل کنده نمی‌شوند و یا خراشیده نمی‌شوند. تنها در یک صورت ممکن است لاک ژل کنده شود و آن هم زمانی است که زیر دستگاه یووی به اندازه کافی خشک نشده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا