پزشکی - سلامتزیبایی - آرایشی

چگونه ریمل را تمیز کنیم؟ + بررسی ترفندهای پاک کردن خط چشم ضدآب

ریمل که با نام های ماسکارا و سرمه نیز شناخته می شود، ابزاری آرایشی است که به منظور زیبایی و برای رنگ دادن به مژه ها، پرپشت کردن، بلند کردن و عمیق تر کردن زیبایی مژه ها مورد استفاده قرار می گیرد. ریمل یکی از مواد محصولات آرایشی محبوب و پرطرفدار در بین خانم ها به شمار می رود. به طوری که می توان گفت تقریبا در جعبه لوازم آرایشی هر خانم حداقل یک ریمل وجود دارد. ریمل به سه شکل جامد (قالبی)، مایع و کرم و در رنگ های متنوع تولید می شود که رایج ترین حالت استفاده به شکل مایع و پراستفاده ترین رنگ ها، مشکی و قهوه ای سوخته و سرمه ای هستند. به وسیله یک برس کوچک در جنس های مختلف پلاستیکی و یا مویی مورد استفاده قرار می گیرند.

زمانی که صحبت از اشتباهات آرایشی به میان می آید، ریمل زدن با فرچه کثیف یا حاوی مقدار زیادی خرده مژه، یکی از بدترین موارد است. در این شرایط، ممکن است یک روز ریمل خود را بی عیب و نقص بزنید؛ اما یک روز دیگر که فرچه ریمل را از آن خارج می کنید، مقدار زیادی ریمل به آن آغشته شده باشد که مژه ها را بدفرم و سنگین می کند. اگر به این فکر می کنید که ریمل خود را فقط به خاطر این که فرچه آن حاوی مقدار زیادی مواد شده است، دور بیندازید، باید بگوییم که دست نگه دارید. در ادامه راهکارهایی را به شما معرفی می کنیم که با به کار بردن آن ها انواع برس ریمل به خوبی تمیز می شوند.

معرفی بهترین راهکار برای تمیز کردن انواع برس ریمل

1- پاك كردن ریمل غیر ضد آب

تمیز کردن برس ریمل توسط یک دستمال و یا حوله کاغذی خانگی

یکی از روش های ساده و ابتدایی و بدون هزینه تمیز کردن برس با حوله کاغذی است که در تمامی منازل موجود است. برای تمیز کردن برس ریمل، ابتدا ریمل اضافی آن را توسط یک حوله کاغذی با حرکت دورانی انگشتانتان روی میله برس بگیرید.

تمیز کردن برس ریمل توسط یک دستمال

سپس حوله کاغذی را روی سطحی صاف قرار داده و برس را به آرامی روی حوله کاغذی بکشید تا ریمل اضافی به حوله چسبیده و برس تمیز گردد. دقت کنید که این کار را به آرامی و لطافت انجام دهید تا از شکستن یا خم شدن موهای برس جلوگیری شود.

آشنایی با جراحی کوچک کردن سینه با روش‌های لیپوساکشن و لیپوماتیک + بررسی مزایای آن‌ها

تمیز کردن به کمک آب ولرم مایل به گرم

روش دیگر اقتصادی و به صرفه در تمیز کردن برس ریمل، استفاده از آب ولرم برای پاکسازی برس‌ریمل است. برای این کار درون یک ظرف با دهانه باز مقداری آب ولرم به همراه یک قطره مایع ظرفشویی بریزید و برس‌ریمل را درون آب فرو برده و اجازه دهید؛ خیس خورده و ریمل آن خارج شود. پس از تیره شدن محلول، آن را دور ریخته و محلولی تازه تهیه کرده و مجددا برس را در محلول بخیسانید. تا صاف شدن محلول، این فرآیند را همواره در بازه های زمانی 5 الی 10  دقیقه تکرار کنید. چنانچه ریمل شما ضدآب است، از محلول پاک کننده آرایشی استفاده کنید.

تمیز کردن برس ریمل توسط الکل طبی یا ایزوپروپیل

مقداری الکل را در ظرفی با دهانه باز ریخته و برس‌ریمل را در آن خیس دهید تا زمانی که اضافه ریمل از روی برس تمیز شود. چنانچه نیاز بود، این فرآیند را تا تمیز شدن کامل برس‌ریمل ادامه دهید.

تمیز کردن به کمک شامپو و یا مایع ظرفشویی

ابتدا دستان خود را به دقت با مایع ظرفشویی و یا شامپو به خوبی بشویید. سپس چند قطره از شوینده را در کف دستان خود ریخته و برس ریمل را به آرامی و با دقت و لطافت روی شوینده بچرخانید و با حرکات دورانی موهای برس را تمیز کنید.

سپس برس را با آب گرم شسته و در صورت لزوم مراحل فوق را تا تمیز شدن کامل برس‌ریمل تکرار کنید.

تمیز کردن برس ریمل توسط جوشاندن با حرارت پایین

چنانچه روش های فوق را به کار گرفتید و نتیجه دلخواه حاصل نشد، در ظرفی مقداری آب و مایع ظرفشویی را به صورت محلول درآورده و روی شعله ملایم قرار دهید و اجازه دهید بجوشد. در حین جوشیدن خواهید دید که توده های ریمل از برس جدا می شوند.

معرفی بهترین کرم پودرهای خارجی و ایرانی

نکته قابل توجه این است که این روش برای تمیز کردن تمامی برس های ریمل ها قابل استفاده نیست و تنها برای تمیز کردن برس های ریمل با درجه مقاومت بالا توصیه می شود.

تمیز کردن برس ریمل با میسلار واتر

کاربرد میسلار واتر که به آب پاک کننده معروف است، تنها به پاک کردن آرایش محدود نمی شود. شما می توانید برای پاک کردن انواع برس ریمل از میسلارواتر کمک بگیرید. جالب است بدانید که این روش یک راه عالی برای تمیز کردن عمیق فرچه ریمل است که در ادامه به آموزش آن می پردازیم.

 تمیز کردن برس ریمل با میسلار واتر

برای این که برس ریمل خود را ظرف چند ثانیه تمیز کنید، کافی است یک دستمال حوله ای آماده کرده و مقداری میسلار واتر روی آن بریزید. فرچه‌ریمل را روی دستمال آغشته به میسلار واتر فشار دهید و سپس آن را به آرامی روی دستمال بکشید تا ریمل های اضافی آن پاک شود. در صورت نیاز این مراحل را مجددا تکرار کنید تا فرچه کاملا تمیز و عاری از هر گونه مواد آرایشی شود. اجازه دهید فرچه ریمل چند دقیقه در معرض هوای آزاد بماند تا خشک شود و سپس آن را درون لوله ریمل قرار داده و به راحتی از آن استفاده کنید.

تمیز کردن انواع برس ریمل با وازلین

یکی دیگر از روش های تمیز کردن انواع برس‌ریمل ، استفاده از وازلین است. وازلین حاوی چربی زیادی است که در پاک کردن مواد اضافی ریمل از فرچه آن موثر واقع می شود. برای این کار می توان مقداری وازلین را روی یک دستمال ضخیم ریخت و برس را به آن فشار داد. این کار را تا جایی ادامه دهید تا مواد اضافی ریمل کاملا جذب دستمال شده و دیگر روی فرچه قابل مشاهده نباشند.

حالا از یک شوینده ملایم برای از بین بردن چربی وازلین استفاده کنید. شوینده را کف دست ریخته و فرچه را به آن آغشته نمایید. کمی روی آن دست بکشید تا تمام نواحی آن آغشته به شوینده شود. سپس زیر شیر آب برده و تمام مواد را از روی آن پاک کنید. پس از شستشو و آبکشی از یک دستمال یا حوله تمیز برای خشک کردن برس ریمل استفاده نمایید. سپس برس ریمل را به مدت چند ساعت در معرض هوای آزاد قرار داده تا کاملا خشک شود و دوباره آن را مورد استفاده قرار دهید.

بررسی 8 مورد از مهم ترین اختلالات زنانه در دوران حاملگی + راههای درمان

2- پاك كردن ريمل ضد آب

پاک کردن ریمل ضد آب با روغن زیتون، نارگیل یا بادام

همان‌طور که می‌دانید ریمل‌ضد آب با آب پاک نخواهد شد پس استفاده از روغن‌های طبیعی مانند زیتون، آووکادو، نارگیل و بادام می‌تواند یک روش خوب برای پاک کردن ریمل ضد آب از روی مژه‌ها باشد. ابتدا یکم روغن روی پنبه بریزید و سپس پنبه را چند ثانیه روی مژه‌های خود قرار دهید یا با انگشتان دست خود، مژه‌ها را مالش دهید. حالا بعد از گذشت چند ثانیه خواهید دید ریمل به صورت کامل از روی مژه پاک شده است. بعد از انجام این کار باید از یک دستمال مرطوب‌کننده برای پاک کردن روغن استفاده کنید.

پاک کردن ریمل ضد آب با پاک‌کننده آرایش مخصوص چشم

یکی از روش‌های ساده‌ای که معمولا تمام خانم‌ها برای پاک کردن آرایش چشم از آن استفاده می‌کنند، پاک‌کننده آرایش است. محصولات متفاوت و متنوعی در بازار هستند که توصیه می‌کنیم از پاک‌کننده آرایش چشم مرغوب و باکیفیت استفاده کنید. چراکه ارتباط مستقیمی با چشمان شما دارد و ممکن است دچار حساسیت چشمی شوید.

قبل از اشاره به مراحل نیاز است چند عدد پنبه و یک محلول پاک‌کننده آرایش را تهیه کنید. در این قسمت به شما خواهیم گفت که چطور می‌توانید از این روش‌ برای پاک کردن کامل ریمل ضد آب استفاده کنید.

  • ابتدا نیاز است یک پنبه کوچک را آغشته به محلول پاک‌کننده آرایش چشم کنید.
  • چشم‌هایتان را ببندید، سپس پنبه را حدود ۱۰ تا ۲۰ ثانیه روی مژه‌ها قرار دهید.
  • این کار را چندین بار انجام دهید تا ریمل به صورت کامل از روی مژه‌ها پاک شود.
بوتاکس چیست؟ همه چیز درباره تزریق بوتاکس

چگونه ظرف ریمل را تمیز کنیم؟

برای تمیز کردن محفظه یا ظرف‌ریمل می توانید از شامپو بچه استفاده کنید. ابتدا درون ظرف ریمل مقداری آب گرم و شامپو بریزید و ظرف را تکان داده و اجازه دهید کمی خیس بخورد، سپس با کمک فرچه‌ریمل تمیز درون محفظه را تمیز بشویید، این کار را چند بار انجام دهید تا اثری از مواد ریمل درون ظرف باقی نماند.

می توانید مقداری جوش شیرین و آب داغ را داخل قوطی ریمل ریخته، بگذارید چند ساعت باقی بماند، سپس فرچه‌ریمل تمیز را درون قوطی خوب بچرخانید. پس از این کار مایع ظرفشویی و آب داغ را درون ظرف ریمل بریزید و آن را خوب بشویید تا محفظه ریمل کامل تمیز شود.‌

چگونه خط چشم ضدآب را پاک کنیم؟

از آنجایی که هر پاک کننده آرایشی قادر به پاک کردن آرایش چشم ضد آب نیست، باید از محصولاتی استفاده کنید که به طور خاص برای پاک کردن لوازم آرایشی ضد آب ساخته شده اند. برای این کار باید یک پد آرایشی برداشته و آن را آغشته به پاک کننده آرایش ضد آب کنید. سپس پد را به مدت ۳۰ ثانیه روی پلک قرار دهید و بعد از گذشت این مدت به آرامی پد را روی پلک بکشید تا تمام پسماندهای آرایشی را از بین ببرد. بهتر است پد را به سمت پایین و در جهت رویش مژه ها بکشید تا چشم ها تحریک نشوند. در صورتی که تمام آرایش ضد آب شما با یک بار کشیدن پد روی پلک از بین نرفت، این مرحله را دوباره تکرار کنید.

یک روش دیگر برای پاک کردن آرایش چشم ضد آب این است که از روغن مخصوص استفاده کنید. روغن نارگیل یک محصول همه کاره است که در اغلب خانه ها یافت می شود. روغن نارگیل قادر است آرایش های سرسخت را به سرعت از بین ببرد. این روغن همچنین دارای خواص ضد باکتریایی است و از بسته شدن منافذ باز پوست جلوگیری می کند. هنگام مصرف روغن نارگیل چشم های خود را کاملا بسته نگه دارید تا روغن به درون آن نفوذ پیدا نکند. سپس چشم ها را با آب ولرم آبکشی کرده و خشک کنید.

تست پاپ اسمیر چیست و چگونه انجام می شود؟ + چه افرادی نیاز به انجام تست پاپ اسمیر دارند؟

برای پاک کردن کامل آرایش چشم ضد آب می توان از شامپو بچه نیز استفاده کرد. از آنجایی که شامپو بچه بسیار ملایم است و استفاده از آن برای نوزادان بی خطر محسوب می شود، مصرف آن برای نواحی دور چشم نیز مانعی ندارد. مقداری شامپو بچه را روی نوک انگشتان خود ریخته و آن را روی پلک ماساژ دهید. پس از این که مطمئن شدید تمام پسماندهای آرایشی از روی پوست شما پاک شده اند، صورت خود را آبکشی کنید. از شامپو بچه بدون سولفات استفاده کنید که حتی برای حساس ترین پوست ها نیز به اندازه کافی ملایم و ضد آلرژی است.

سخن پایانی

شما در این مقاله با راه‌های تمیز کردن ریمل آشنا شدید. همچنین از ترفند پاک کردن خط چشم ضد آب آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

ساده ترین ترفند برای پاک کردن آرایش چشم چیست؟

اگر قبل از پاک کردن آرایش چشم، پد آغشته به محلول پاک کننده را برای چند ثانیه روی پلک قرار دهید، آرایش چشم زودتر و راحت تر از بین می رود و دیگر نیازی به وارد کردن فشار و محکم کشیدن پد روی پوست نخواهد بود.

تفاوت ریمل های معمولی و ضد آب چیست؟

ریمل ضد آب بیشتر به مژه ها و ناحیه چشم آسیب می زند . زیرا پاک کردن آن مشکل تر است و باعث مالش زیاد چشم می شود . معمولا در زمان پاک کردن ریمل ضد آب تعدادی از مژه ها هم کنده می شود. پس توصیه می شود برای پیشگیری از ریزش مژه ها افراد بیشتر از ریمل های معمولی استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا