پزشکی - سلامتزنانزیبایی - آرایشی

هدف از لیفت ابرو با نخ چیست؟ + مهم ترین نکات لیفت ابرو با نخ چیست؟

ابروها یکی از مهم‌ترین اجزای صورت هستند که مدل و حالت آن‌ها تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارد. روش‌های مختلفی برای فرم دهی به ابروها و تغییر حالت آن‌ها به‌گونه‌ای زیباتر و جذاب‌تر وجود دارد. در میان این روش‌ها لیفت ابرو یکی از پرطرفدارترین روش‌ها است. چراکه لیفت افتادگی‌های ابرو را از بین می‌برد و با افزایش فاصله چشم و ابرو، زیبایی چشم‌ها را بیشتر به رخ می‌کشد. ابروهای افتاده باعث می‌شوند که چشم‌ها ریزتر به نظر برسند و چهره فرد حالتی خسته و بی‌حال داشته باشد. به همین دلیل پزشکان روش‌های مختلفی را برای لیفت ابرو معرفی کرده‌اند. با استفاده از روش‌های مختلف لیفت ابرو و بالا کشیدن ابروها چشم‌ها درشت‌تر به نظر می‌رسند و چهره حالتی زیباتر و جذاب‌تر پیدا می‌کند. این موضوع باعث جوان‌تر شدن چهره و از بین رفتن بعضی از چین و چروک‌های اطراف چشم‌ها و پیشانی نیز می‌شود. در میان روش‌های مختلف لیفت ابرو، لیفت ابرو با نخ یکی از روش‌های پرطرفدار است.


فهرست مطالب


لیفت ابرو با نخ چیست؟

عواملی چون افزایش سن، کم شدن خاصیت کشسانی پوست، جاذبه زمین و انقباض مکرر ماهیچه هلالی ابرو سبب افتادن ابرو و به وجود آوردن یک منظره ابروهای صاف و به سمت پایین کشیده می شوند. هم چنین ممکن است کاهش حجم پلک بالایی نیز موجب افتاده شدن ابروها شود. لیفت با نخ مناسب ترین گزینه برای برگرداندن زیبایی به ابرو و ظاهر شما است.

 لیفت ابرو با نخ

لیفت ابروبا نخ موقعیت جدیدی برای پیشانی و ابروها فراهم می کند تا به یک ظاهر طبیعی، جوان و هم چنین اصلاح عدم تقارن دو ابرو برسید. وقتی شخصی که دچار ابروهای افتاده شده است نمی خواهد جراحی انجام دهد و هفته ها مراقبت و دوران ریکاوری را بگذراد راه های دیگری مثل تزریق ژل، تزریق بوتاکس مشابه لیفت بانخ موثر هستند که به بهترین شکل عمل لیفت ابرو را انجام می دهند. در این مقاله به مهترین نکات لیفت ابرو با نخ اشاره شده است. با ما همراه باشید که به پاسخ سوالات خود در مورد این شیوه ی درمان پی ببرید. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله براکیوپلاستی یا جراحی لیفت بازو چگونه است را بخوانید.

نحوه استفاده از پرایمر چگونه است؟

هدف از لیفت ابرو با نخ چیست؟

بالا کشیدن ابرو بانخ که گاها به عنوان لیفت پیشانی نیز شناخته می‌شود، با هدف بالا کشیدن ابرو انجام می‌شود تا ظاهری با طراوت تر در قسمت بالایی چهره ایجاد کند.کسانی که به دلایل مختلف پیشانی پر چروکی دارند می توانند از بالا کشیدن تبروها با نخ استفاده کنند .

در این جراحی زیبایی، پوست اضافی که باعث ایجاد چین‌وچروک در پیشانی و اطراف چشم شده، برداشته می‌شود تا برآمدگی‌های ایجادشده ناشی از پوست اضافی، برطرف شوند. و در نهایت ابرو ها کشیده تر و پوست پیشانی نیز صاف تر و با طراوت تر می شود و این موضوع به جوان تر شدن پوست و صورت و در کل چهره ی شما کمک به سزایی میکند .

لیفت ابرو چگونه انجام می‌شود؟

برای انجام این جراحی می‌توان از بیهوشی عمومی و یا بی‌حسی موضعی استفاده کرد. برای بالا کشیدن ابرو، بسته به شرایط و هدف نهایی فرد متقاضی، از یکی از روش‌های انواع لیفت با نخ استفاده می‌شود. انواع روش‌های انجام این جراحی عبارت هستند از:

 • لیفت ابرو با نخ معلق (Free Floating Thread):همان‌طور که از اسم این شیوه مشخص است، در این درمان از یک سری نخ استفاده می‌شود که با استفاده از بی‌حسی موضعی وارد پوست شده که نتیجه آن به مدت ۱ الی ۲ سال ماندگار خواهند بود.
 • لیفت ابرو با نخ ثابت (Fixed Thread):در این روش که معمولاً ماندگاری بالایی دارد، پوست اضافی قسمت پیشانی نیز برداشته می‌شود. با وجود اینکه میزان کبودی در این روش بیشتر است، اما نتیجه آن مطمئن‌تر است.

مدت زمان انجام این جراحی، بسته به روشی که برای بالا کشیدن ابرو مورد استفاده قرار می‌گیرد و اینکه آیا جراحی زیبایی دیگری هم‌زمان با این جراحی انجام می‌شود یا نه متفاوت است. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله عمل لاغری چیست را بخوانید.

معرفی 6 متخصص برتر اطفال و کودکان به انتخاب مجله ایران دنتال

ریکاوری بعد از بالا کشیدن ابرو

برای اینکه از نتیجه بالا بردن ابرو با نخ راضی باشید، باید به یک سری نکات توجه داشته باشید:

 • نخ بخیه‌ای که برای زخم‌هایتان استفاده شده است، معمولاً بعد از یک هفته توسط پزشک برداشته می‌شوند.
 • بعد از انجام جراحی معمولاً دردی در ناحیه پیشانی خود احساس می‌کنید. وجود کمی تورم و کبودی تا ۱۰ روز بعد از جراحی طبیعی است. این عوارض معمولاً بعد از ۲ هفته به طور کامل بهبود پیدا می‌کنند. در صورتی که این مسائل به خودی خود خوب نشدند، حتماً شرایط خود را با جراحتان در میان بگذارید.
 • برای کاهش اثر کبودی و تورم می‌توانید به صورت منظم از کیسه یخ استفاده کنید.

اینکه چه زمانی می‌توانید به انجام فعالیت‌های روزمره‌تان بازگردید، به نظر پزشک و شرایط شما بستگی دارد. مسلماً اگر تنها بالا کشیدن  ابرو با نخ را انجام داده باشید، خیلی سریع‌تر بهبود پیدا می‌کنید. اما به طور کلی، می‌توان گفت:

 • روز اول جراحی: پیاده‌روی در اطراف خانه
 • روز دوم جراحی: دوش گرفتن با فشار آب ملایم
 • یک هفته بعد از جراحی: بازگشت به زندگی روزمره بدون انجام فعالیت‌های سنگین. در صورتی که نگران کبودی‌های ناشی از انجام جراحی هستید، می‌توانید از لوازم آرایشی که پزشک تجویز می‌کند، استفاده کنید.
 • یک الی دو هفته بعد از جراحی: انجام فعالیت‌هایی که قبل از جراحی انجام می‌دادید و قطع داروهای مسکنی که توسط پزشک تجویز شده بود.
 • دو الی چهار هفته بعد از جراحی: از سر گرفتن فعالیت‌های ورزشی اما به تدریج.

لیفت ابرو با نخ مناسب چه افرادی است؟

نکته مهم برای انجام لیفت ابرو با نخ برخورداری از سلامت عمومی است. به همین دلیل پزشکان استفاده از این روش را به افرادی که بیماری‌های زمینه‌ای و خود ایمنی دارند و خانم‌های باردار و شیرده توصیه نمی‌کنند. در میان افرادی که از سلامت عمومی برخوردارند، کسانی که ابروهایی افتاده و متمایل به سمت پایین دارند، گزینه مناسبی برای لیفت ابرو با نخ هستند. همچنین افرادی که ابروهایشان حالت یا قوس خاصی ندارد و ابروهایشان کاملا صاف است، می‌توانند از این روش برای فرم دهی به ابروها استفاده کنند. بیشتر بخوانید، بیشتر بدانید: انتی بیوتیک برای درمان سنگ لوزه

درصورتی‌که افتادگی پلک‌ها یا چین‌های افقی پیشانی باعث تغییر حالت ابروها شده است، لیفت ابرو با نخ می‌تواند گزینه مناسبی برای از بین بردن این چین‌ها و افتادگی‌های و برگرداندن حالت طبیعی ابروها باشد. همچنین با استفاده از این روش می‌توان چین‌های عمودی بین دو ابرو و خط اخم را نیز تا حدی برطرف کرد. البته توجه داشته باشید که لیفت ابرو با نخ روش مناسبی برای از بین بردن چین و چروک‌ها و افتادگی‌های عمیق نیست و افرادی که چین‌های عمیقی در چهره خود دارند باید از روش‌های دیگری نظیر جراحی برای رفع مشکل استفاده کنند.

آموزش زدن کرم ضد چروک + بررسی نحوه ی استفاده از انواع کرم های ضدچروک

ماندگاری نتایج لیفت ابرو با نخ چقدر است؟

نتایج لیفت ابرو با نخ بلافاصله بعد از انجام عمل قابل تشخیص هستند. اما این نتایج در روزهای ابتدایی چندان محسوس نیستند. زیرا تورم و التهاب بعد از عمل هنوز به‌طور کامل برطرف نشده و فرایند کلاژن سازی نیز هنوز آغاز نشده است. بنابراین برای دیدن نتایج واقعی لیفت ابرو با نخ بهتر است یک یا دو ماه منتظر بمانید. در این مدت نخ‌ها وظیفه خود را به‌طور کامل انجام داده‌اند و شما به چیزی که مدنظر داشتید، می‌رسید.

بیشتر بخوانید، بیشتر بدانید: مدت زمان ارتودنسی دو دندان جلو

میزان ماندگاری نتایج این روش بستگی به نوع نخ مورداستفاده و شیوه مراقبت پس از عمل دارد. اگر به‌خوبی توصیه‌های پزشک را رعایت کرده و از مصرف مواد غذایی آسیب‌زا نظیر غذاهای چرب و شور خودداری کنید و مصرف دخانیات و الکل را نیز متوقف کنید، می‌توان انتظار داشت و که نتایج لیفت ابرو بانخ ۲ تا ۳ سال باقی بمانند. اگر نتایج این روش را دوست داشتید و از آن راضی بودید، بهتر است قبل از اینکه همه‌چیز به حالت اولیه برگردد، برای تمدید نخ‌ها اقدام کنید.

چرا لیفت ابرو با نخ بهتر از جراحی لیفت ابرو است؟

برای افرادی که افتادگی‌های خفیف یا متوسط در ابروهای خود دارند و چین و چروک‌های چهره آن‌ها هنوز خیلی عمیق نشده است، لیفت ابروبا نخ گزینه بسیار مناسب‌تری از جراحی است. همچنین افرادی که از لیفت با جراحی می‌ترسند یا به هر دلیلی منعی برای جراحی دارند، می‌توانند از این روش برای زیباتر و جذاب‌تر کردن چهره خود استفاده کنند. درباره قیمت دندان مصنوعی با پایه ایمپلنت اطلاعات بیشتر کسب کنید.

براکیوپلاستی یا جراحی لیفت بازو چگونه است؟ + بررسی مزایا و معایب جراحی زیبایی لیفت بازو

یکی از مهم‌ترین دلایل ارجحیت لیفت ابروبا نخ بر جراحی، دوره بسیار کوتاه نقاهت و عوارض جانبی کم است. عوارض لیفت نخ در التهاب و قرمزی و سوزش جزئی خلاصه می‌شوند. درحالی‌که در جراحی باید با عوارض ناشی از بیهوشی دست‌وپنجه نرم کرده و عدم مراقبت صحیح از زخم‌های جراحی ممکن است باعث ایجاد عفونت و مشکلات دیگر شود.

 لیفت ابرو با نخ

در لیفت ابرو با نخ نیازی به بی‌هوش کردن فرد نیست و به همین دلیل می‌توانید پس از عمل کارهای روزمره خود را انجام دهید. البته برای برگشتن به خانه نیاز به همراه داشته و خود شما نباید رانندگی کنید. اما برای انجام کارهای دیگر نیازی به کمک دیگران نخواهید داشت. درحالی‌که در جراحی این‌طور نیست و برای بهبودی نسبی حدود یک هفته زمان نیاز دارید و پس از دو هفته می‌توانید به محل کار خود برگردید. عوارض لیفت ابرو با نخ نهایتا ظرف یک هفته برطرف می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله کامپوزیت چیست و چگونه انجام میشود را بخوانید.

نتایج جراحی لیفت ابرو دائمی بوده و اگر شخص از نتایج ناراضی باشد، اصلاح آن‌ها کار دشواری است. درحالی‌که می‌توانسد برای اطمینان از نتایج لیفت ابرو بانخ از نخ‌های با ماندگاری کمتر استفاده کرده و در صورت رضایت، روش‌هایی با ماندگاری بیشتر را امتحان کنید. به دلیل خطر کمتر و دوره نقاهت کوتاه‌تر، پزشکان معمولا توصیه می‌کنند که افراد قبل از اقدام برای جراحی لیفت ابرو، ازنخ استفاده کنند. درصورتی‌که مدتی پس از لیفت با نخ تمایل به انجام جراحی داشته باشید، این نخ‌ها هیچ تداخلی در جراحی ایجاد نکرده و خطرناک هم نیستند. بنابراین با خیال راحت می‌توانید جراحی را نیز امتحان کنید.

چطور ماندگاری بوی عطر را افزایش دهیم؟

عوارض انجام لیفت ابرو با نخ

 • عدم تقارن که در درمانهای دیگر قابل برطرف شدن است البته پزشک نظر شما را خواهد پرسید که اگر عدم تقارن حس می نمایید به او اطلاع دهید.
 • خونریزی که البته نادر است و پزشک با انجام یکسری فعالیت سبب بند آمدن آن می شود.
 • عفونت که بسیار نادر است و برای پس از درمان با آنتی بیوتیک از آن جلوگیری می شود.
 • گرانولما که ممکن است به علت محکم شدن زیاد نخ ها به وجود بیاید.
 • مهاجرت یا حرکت نخ که ممکن است سبب علائم گرانولما شود.

نمایان شدن نخ از زیر پوست که ممکن است به علت استفاده از نخ نامناسب رخ دهد.

هزینه لیفت ابرو با نخ چقدر است؟

هزینه لیفت ابرو بانخ به عوامل مختلفی مانند روش انجام جراحی، پزشکی که برای انجام این جراحی انتخاب می‌کنید، تجهیزات جانبی مورد نیاز، بیمارستان یا کلینیکی که این عمل در آن انجام می‌شود و … بستگی دارد. بنابراین، برای کسب اطلاعات دقیق در مورد اینکه قیمت لیفت ابرو بانخ برای مورد شما چقدر است، حتماً در جلسه مشاوره پزشکی از جراح خود سؤال کنید. با توجه به این که این جراحی معمولاً به عنوان یک جراحی زیبایی شناخته می‌شود و نه درمانی، بیمه هزینه‌های این جراحی را پرداخت نمی‌کند. با این وجود برای کسب اطلاعات دقیق در این مورد باید با شرکت بیمه‌گزار خود صحبت کنید.

سخن پایانی

شما در این مقاله با لیفت ابرو با نخ آشنا شدید. همچنین از مراحل عمل و مزایا و معایب آن آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

چند وقت یکبار می‌توان لیفت ابرو با نخ را انجام داد؟

به طور معمول هر فرد 2 بار در سال مجاز به لیفت ابرو با نخ است

پس از لیفت ابرو با نخ باید چگونه بخوابیم؟

توصیه می‌شود تا چند هفته به پشت بخوابید. مطمئن شوید که در طول خواب ناحیه درمان شده روی تشک یا بالش قرار نگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا