دندانپزشکی نوین

بهترین چسب برای چسباندن دندان مصنوعی شکسته + 6 مدل چسب دندان مصنوعی

امروزه افراد زیادی از دندان‌های مصنوعی به منظور پر کردن جای خالی دندان‌های خود استفاده می‌کنند. دندان‌های مصنوعی اگرچه مقاومت خوبی دارند، اما در برخی از موارد شاهد شکسته شدن آن‌ها هستیم. در این شرایط باید به دنبال بهترین چسب برای چسباندن دندان مصنوعی شکسته باشیم و با کمک این چسب‌ها درصدد تعمیر آن‌ها برآيیم.

علاوه بر چسب‌های مخصوص ترمیم، چسب‌های دیگری نیز وجود دارند که از آن‌ها به منظور قرارگیری صحیح دندان مصنوعی کمک گرفته می‌شود. استفاده از این چسب‌ها احتمال شکسته شدن دندان مصنوعی را به شکل قابل توجهی کاهش می‌دهند که خود مزیتی اساسی است.

برای دندان مصنوعی شکسته چه چسبی باید استفاده شود؟

بهترین چسب برای چسباندن دندان مصنوعی شکسته توسط دندان‌پزشک شما تعیین می‌شود. نوع شکستگی همه دندان مصنوعی‌ها یکسان نیست و به همین جهت لازم است که محصولات گوناگونی در این زمینه استفاده شود. در برخی از موارد، امکان تعمیر دندان مصنوعی شکسته شده به وسیله چسب فوری که از آن با نام سوپر گلو (super glue)‌ یاد می‌کنند، وجود دارد. این چسب‌ها اگرچه در زمان به کارگیری، بخارات سمی ایجاد می‌کنند اما پس از چسبیده شدن به سطوح مدنظر دیگر خطری برای شما ندارند.

چسب دندان مصنوعی چه کاربردی دارد؟

چسب دندان مصنوعی برخلاف چسب فوری و یا موارد مشابه آن، به منظور قرارگیری صحیح دندان مصنوعی در درون دهان به کار می‌رود. استفاده از دندان مصنوعی برای پر شدن جای دندان کشیده شده ، لثه‌ها را به عقب می‌راند. این امر منجر به آن می‌شود که دندان مصنوعی دیگر به خوبی سر جای خود قرار نگیرد. در این شرایط باید به سراغ چسب دندان مصنوعی رفت و از آن‌ها برای ثابت نگه داشتن این دندان‌ها استفاده کرد.

با ارتودنسی لینگوال آشنا شوید

بهترین چسب برای دندان مصنوعی

انتخاب بهترین چسب برای چسباندن دندان مصنوعی شکسته را به پزشک خود بسپارید، اما برای ثابت نگه داشتن دندان مصنوعی می‌توانید به سراغ گزینه‌های مختلفی بروید. خوشبختانه در بازار کشور ما تنوع بسیار زیادی از چسب‌های مخصوص دندان مصنوعی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. این چسب‌ها دارای کیفیت مناسبی هستند و به همین دلیل فروش خوبی را تجربه کرد‌ه‌اند. به یاد داشته باشید که چسب مدنظر شما باید علاوه بر استاندارد بودن از دوام خوبی برخوردار باشد و بتوان به راحتی آن را برای ثابت نگه داشتن دندان مصنوعی به کار برد. در ادامه به شش مدل از این چسب‌ها اشاره می‌کنیم.

چسب فیکسو دنت

چسب دندان مصنوعی فیکسو دنت به دلیل قیمت مناسب خود می‌‌تواند انتخابی مناسب برای افرادی باشد که قصد ندارند هزینه بسیار زیادی را برای این نوع محصولات پرداخت کنند. اگر از نظر بودجه دارای محدودیت خاصی هستند، این چسب گزینه خوبی برای شما به شمار می‌رود. چسب‌های فیکسو دنت در ظرفیت‌های ۲۰ میلی‌گرم عرضه می‌شوند.

چسب داینابیس

چسب دندان داینابیس
چسب دندان داینابیس

یکی دیگر از بهترین چسب‌های دندان مصنوعی، چسب داینابیس است. این چسب قدرت بسیار خوبی دارد به نحوی که در همان دفعه اول شاهد کیفیت بالای آن خواهید بود. به دلیل همین قدرت بالا، لازم است که با دقت بسیار زیادی از آن‌ها استفاده کنید، در غیر این صورت ممکن است دندان مصنوعی به شکل صحیح در محل تعیین شده برای آن قرار نگیرد.

این شرکت بهترین چسب برای چسباندن دندان مصنوعی شکسته را نیز تولید می‌کند.

فیتی دنت

فیتی دنت از جمله چسب‌های تازه وارد به بازار است، اما به دلیل رعایت استانداردهای جهانی می‌توانیم آن را در دسته بهترین چسب‌ها قرار دهیم. فیتی دنت نیز همانند چسب داینابیس قدرت چسبندگی بسیار خوبی دارد به نحوی که باید خیال راحتی از بابت به کارگیری آن داشته باشید. بسیاری از متخصصان، فیتی دنت را بهترین چسب برای دندان مصنوعی می‌دانند.

انواع جراحی لثه چیست و چطور انجام می‌شود؟
چسب دندان مصنوعی فیتی دنت
چسب دندان مصنوعی فیتی دنت

سنسی دنت

نمی‌توان از چسب‌های مناسب برای چسباندن دندان مصنوعی یاد کرد، اما نامی از چسب‌ سنسی دنت نبرد. این چسب علاوه بر قیمت پایین، کیفیت خوبی دارد و به همین دلیل نظر بسیاری از خریداران را به سمت خود جلب کرده است. با خرید چسب سنسی دنت می‌توانید دندان مصنوعی‌های خود را به نحو دلخواه‌تان بچسبانید.

دنتی پور

برای چسباندن دندان‌های مصنوعی خود به سراغ چسب دنتی پور بروید، زیرا این محصول تمامی نیازهای شما در این زمینه را برطرف می‌کند. دنتی پور برای افرادی که تنها به دنبال بهترین چسب موجود در بازار هستند، عالی خواهد بود. این محصول قیمت بیشتری نسبت به سایر چسب‌ها دارد.

کورگا

چسب کورگا
چسب کورگا

برند کورگا توانسته است با ارائه محصولات باکیفیت، به یک گزینه محبوب تبدیل شود. در تهیه چسب‌های کورگا از زینک استفاده شده است تا میزان چسبندگی آن‌ها افزایش یابد. دوام محصولات این برند نیز قابل قبول است و به همین می‌‌توانیم از آن به عنوان بهترین مارک چسب دندان مصنوعی یاد کنیم.

غیر سمی نبودن چسب‌های دندان مصنوعی

بهترین چسب برای چسباندن دندان مصنوعی شکسته نباید دارای مواد شیمیایی نامناسب باشد. چسب‌های دندان مصنوعی سمی نیستند و باید این تصور نادرست را از ذهن خود بیرون کنید. شما می‌توانید برای روزهای متوالی از این چسب‌ها کمک بگیرید، بدون اینکه هیچ مشکل خاصی برایتان به وجود آید. حتی در مدل‌های جدید این محصولات قابلیت آنتی‌بیوتیک نیز قرار داده شده است تا باکتری یا میکروب‌ها را سریعاً نابود سازند. با این وجود اگر باز نخواستید از چسب مصنوعی بیرون استفاده کنید، میتوانید با روش هایی خودتان چسب بسازید.

ایمپلنت دیجیتال؛ تکنولوژی جدید کاشت دندان سریع و راحت

مهم‌ترین دلیلی که افراد را به فکر ساخت چسب دندان در خانه می‌اندازد هزینه‌های این چسب‌ها به‌صورت تجاری است که وقتی میزان مصرف و دوام کم آن‌ها را لحاظ کنیم، زیاد به نظر می‌رسد. همچنین این محصولات در بیشتر مواد دارای بو و طعم مصنوعی هستند و افراد را در مورد خطرات سلامتی آن‌ها نگران می‌کنند.

طرز استفاده از چسب دندان مصنوعی

روش به کارگیری چسب‌های دندان مصنوعی رابطه مستقیمی با نوع‌ آن‌ها دارد. این چسب‌ها دارای دو مدل خمیری و پودری هستند. طرز استفاده از این چسب‌ها بر اساس ساختار فیزیکی‌شان تعیین می‌شود و لازم است که برای چسباندن دندان مصنوعی به کمک هر کدام از آن‌ها یک سری مراحل مشخص را طی کنید.

استفاده از چسب دندان مصنوعی خمیری

ابتدا دندان‌های مصنوعی خود را به خوبی بشویید و سپس آن‌ها را خشک کنید. توجه داشته باشید که خشک نبودن دندان مصنوعی می‌تواند منجر به کاهش دوام چسب شود. اکنون درب تیوب چسب مدنظر خود را بردارید و در بخش‌هایی از دندان مصنوعی که به لثه متصل می‌شوند به اندازه نصف نخود چسب بریزید. پس از انجام این مرحله، دندان مصنوعی‌ها را در دهان خود قرار دهید. دندان‌ها را کمی به هم بفشارید تا چسب به خوبی آن‌ها را به لثه متصل کند.

استفاده از چسب دندان مصنوعی پودری

اگرچه بهترین چسب برای چسباندن دندان مصنوعی شکسته معمولاً از نوع مایع است، اما برای ثابت نگه داشتن این دندان‌ها می‌توان به سراغ چسب‌های پودری رفت. برای استفاده از چسب‌های پودری نیز باید دندان مصنوعی‌ها را بشویید و آن‌ها را خشک کنید. اکنون مقداری از چسب پودری خود را بر روی لایه متصل به لثه بریزید. مطمئن شوید که چسب فقط بر روی این بخش ریخته شده است و بر روی دندان‌ها قرار نمی‌گیرد. حالا دندان‌های مصنوعی را در دهان خود بگذارید و باز هم آن‌ها را کمی به هم فشار دهید. چسب‌های پودری منجر به ثابت ماندن دندان مصنوعی‌ها در دهان شما می‌شوند.

آشنایی با کامپوزیت دندان و تاثیرات آن بر زیبایی + بررسی انواع کامپوزیت و مراقبت از آن

دوام چسب دندان مصنوعی چقدر است؟

طرز استفاده از چسب دندان مصنوعی
طرز استفاده از چسب دندان مصنوعی

دوام این نوع چسب‌ها به ترکیبات و فرمولاسیون شیمیایی آن‌ها ارتباط دارد، بنابراین نمی‌توان گفت که همه چسب‌های دندان مصنوعی دارای دوام مشخص هستند. برخی از چسب‌های مخصوص دندان مصنوعی حتی تا دو روز نیز دوام می‌آورند و برخی دیگر تنها یک روز دندان مصنوعی را ثابت نگه می‌دارند.

مشاوره برای انتخاب چسب دندان مصنوعی

انتخاب کردن بهترین چسب برای چسباندن دندان مصنوعی شکسته و چسب‌های مربوط به نصب این دندان‌ها امری مهم است و به همین جهت باید برای انجام آن با دندان‌پزشکان مجرب مشورت کنید. این موضوع احتمال خریداری چسب‌های نامناسب و غیراستاندارد را کاهش می‌دهد. شما می‌‌توانید در این زمینه از متخصصان کلینیک دندانپزشکی مهرآورید کمک بگیرید. این کلینیک‌ آماده است تا کلیه خدمات دندانپزشکی را در اختیار مراجعه‌کنندگان قرار دهد. اگر قصد دارید به بهترین شکل ممکن از دندان‌های خود مراقبت کنید،‌ این کلینیک را در نظر داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا