پزشکی - سلامتزیبایی - آرایشی

آشنایی با بهترین رنگ سایه برای چشم مشکی + معرفی بهترین رنگ سایه چشم ترند پاییز

چشم ها در زیبایی و جذابیت صورت نقش مهمی دارند بنابراین اگر میخواهید چشمانی گیرا و جذابی داشته باشید باید رنگ سایه چشم را مناسب با رنگ چشم انتخاب کنید. نقش تعیین‌كننده چشم در زیبایی و جذابیت آرایش، اصل غیر قابل انكاری است و شکی در آن نیست اما یك آرایش خوب و شیك چشم، زمانی كامل‌تر و بهتر می‌شود كه باتوجه به رنگ چشم خودتان دست به انتخاب رنگ سایه، خط چشم و… بزنید. آرایشگران به این نكته دقت می‌كنند اما بد نیست خود شما هم بدانید كه باتوجه به رنگ چشم‌تان چه نوع آرایشی را انتخاب كنید.

چشم و ابروی مشکی یکی از رنگ هایی است که زیبایی و قاب خیلی قشنگی به صورت شما می دهد. افرادی که چشم و ابروی مشکی دارند از لحاظ آرایش چشم راحت هستند زیرا چشم هایشان همیشه زیبا و درخشان است. در هر صورت ما در این مقاله آرایش چشم مشکی را به شما می گوییم.


فهرست مطالب


معرفی انواع سایه چشم و کاربرد آن‌ها

قبل از آن که به توضیح مراحل انتخاب رنگ بهترین سایه چشم بپردازیم، بهتر است در این قسمت انواع سایه چشم و کاربرد آن‌ها را بشناسیم. در ادامه معمول‌ترین انواع این محصولات جذاب آرایشی را ذکر کرده‌ایم.

1- سایه چشم پودری

سایه‌های پودری به صورت مات یا براق وجود دارند. این نوع سایه‌ها کاربری آسانی دارند و بهترین سایه چشم برای افراد تازه‌کار محسوب می‌شوند. رنگ‌های مختلف سایه‌های پودری را می‌توان با هم ترکیب کرد و حالت متمرکز و زیبایی به چشم‌ها بخشید. معمولا قاعده کلی برای داشتن بهترین سایه چشم این است که گوشه خارجی چشم‌ها با سایه تیره و مات پر شود و گوشه‌های داخلی چشم با سایه‌هایی روشن‌تر و براق‌تر.

سایه چشم پودری

اگر قصد خرید بهترین سایه چشم برای مصرف روزانه خود داشته باشید، این نوع محصولات بهترین گزینه برای شما خواهند بود. همچنین این نوع محصولات یکی از بهترین سایه چشم ها برای کسانی محسوب می‌شود که پوست نسبتا چرب و بدون چین و چروکی دارند.

2- سایه چشم کرمی

معمولا این نوع محصولات براق هستند و بهترین سایه چشم برای افرادی که پوست نرمال تا خشکی دارند، محسوب می‌شوند. رنگ‌های مختلف سایه‌های کرمی چشم را می‌توانید با کمک فرچه و یا انگشت پشت چشم‌تان ترکیب کنید و جلوه زیبایی به آن ببخشید.

سایه چشم کرمی

فرمولاسیون بهترین سایه چشم های کرمی برپایه آب است و با گرمای پوست جذب آن می‌شود؛ اما عیب آن‌ها این است که پس از مدتی، به خصوص اگر پوست چربی داشته باشید، چروک چشم را نشان می‌دهند.

3- سایه چشم مایع

سایه‌های مایع نسبت به انواع پودری تنوع رنگ کمتری دارند اما در عوض ماندگاری آن‌ها طولانی‌تر است؛ به نحوی که گاهی تمام طول روز روی پلک‌های شما دوام می‌آورند. سایه چشم‌های مایع شبیه رژلب‌های مایع هستند و معمولا در تیوب و با اپلیکاتور عرضه می‌شوند.

مانند سایه‌های کرمی، این نوع محصولات هم بهترین سایه چشم برای افراد با پوست خشک است؛ بنابراین اگر پوست چربی دارید، از خرید و استفاده از آن‌ها خودداری کنید.

4- انواع سایه چشم مدادی

اگر تعریف شما از بهترین سایه چشم ماندگاری بالای آن باشد، توصیه ما خرید سایه چشم‌های مدادی است. این سایه‌ها نسبت به انواع پودری ماندگاری بالاتری (حتی تا 24 ساعت) دارند. علاوه بر اینکه کار با آن‌ها راحت بوده و بافت و پوشش آن‌‌ها معمولا مانند سایه‌های چرب و براق است. برای داشتن بهترین سایه چشم با استفاده از این نوع محصولات، هربار قبل از مصرف با تراش مخصوص نوک آن‌ها را فرم دهید و خطی پهن و بی‌حالت روی پلک‌ها بکشید. در پایان هم یک خط چشم مدل‌دار و فانتزی به آرایش چشم خود بیافزایید.

بهبود روابط زناشویی

معرفی نکات کاربردی در مورد انتخاب بهترین رنگ سایه چشم

سایه چشم هزاران رنگ مختلف دارد که ممکن است هنگام خرید و انتخاب آن سردرگم شوید. در واقع چند نکته کلیدی وجود دارد که میتوان با کمک آنها بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید.

انتخاب رنگ سایه چشم براساس رنگ چشم

برای سایه مناسب چشم رنگ سایه انتخابی شما باید چند درجه از رنگ چشمانتان روشن‌تر باشد. هیچ وقت نباید از سایه‌ای استفاده کنید که در همان تن و رنگ چشمانتان گروه بندی می‌شود.

به طور کلی رنگ سایه باید با رنگ چشم‌ها تضاد ملایمی داشته باشد؛ از این رو نباید از سایه هم‌رنگ چشم خود استفاده کنید. اگر چشمان آبی رنگی دارید، بهترین سایه چشم رنگ‌های مرجانی و یا خاکستری-قهوه‌ای است. معمولا سایه‌های براق هم جلوه جذابی روی پلک چشم‌های آبی ایجاد می‌کنند. به این منظور می‌توانید از سایه چشم‌های پودری براق استفاده کنید یا بعد از زدن رنگ موردنظرتان، سایه طلایی رنگی را روی پلک‌های‌تان بکشید.

چشمان سبز رنگ به خودی خود زیبا هستند و توجه را جلب می‌کنند. اگر چشمان سبز رنگی دارید، برای اینکه چشم‌های‌تان جلوه بیشتری داشته باشد، از رنگ‌های بنفش یا قهوه‌ای برای سایه چشم‌تان استفاده کنید. برای داشتن یک میکاپ حرفه‌ای‌تر و بهترین رنگ سایه چشم ها، می‌توانید صورتی کمرنگی را روی پلک‌ها بزنید و سپس با بنفش تیره نواحی چین‌های پلک‌تان را پر کنید. سپس این دو رنگ را با هم مخلوط کنید تا حد فاصل آن‌ها محو شود.

انتخاب بهترین سایه چشم برای چشم‌های قهوه‌ای رنگ راحت‌تر است. تقریبا می‌توان گفت که تمام رنگ‌های سایه به چشم‌های قهوه‌ای می‌آید اما رنگ‌هایی مانند بنفش و کله غازی که کاملا در تضاد با قهوه‌ای هستند، عمق و بعد زیبایی به این چشم‌ها می‌دهند. علاوه بر این سایه‌هایی هم که به رنگ طلایی مسی و یا قهوه‌ای-قرمز هستند، به افرادی که چشم قهوه‌ای دارند توصیه می‌شود.

انتخاب رنگ سایه چشم براساس رنگ مو

اصلی‌ترین دسته‌بندی که برای رنگ مو به کار می‌روند، عبارت است از: مشکی، قهوه‌ای، بلوند، قرمز-طلایی و سفید-خاکستری. اگر موهای‌تان را رنگ یا هایلایت کردید، سعی کنید موهای‌تان را در یکی از این دسته‌ها طبقه‌بندی کنید و سپس ادامه این راهنمای انتخاب سایه چشم را بخوانید. با این کار انتخاب بهترین سایه چشم بسیار راحت‌تر خواهد شد.

مانند چشم‌های قهوه‌ای رنگ، معمولا همه رنگ‌های سایه چشم به موهای قهوه‌ای و مشکی می‌آید. با این حال رنگ‌های پررنگ سایه چشم مانند مشکی، بنفش، زرد، سبز یا قهوه‌ای جلوه زیبایی برای شما به ارمغان می‌آورند. از طرفی اگر پوست بسیار روشن و موهای مشکی رنگی دارید، بهترین سایه چشم برای شما رنگ‌های طلایی و بژ خواهد بود.

معمولا کسانی که موهای بلوند دارند، پوست‌شان هم روشن و رنگ پریده است. اگر موهای شما بلوند است، رنگ‌هایی مانند خاکستری، صورتی، مشکی، آبی، طلایی یا کرم برای سایه چشم‌تان مناسب خواهند بود. همچنین اگر موهای شما قرمز یا طلایی رنگ است، سایه‌های مشکی، صورتی، طلایی، زیتونی یا مسی را امتحان کنید. رنگ‌های براق باعث می‌شوند روشنی و جذابیت موهای‌تان به چشم نیایند. از طرف دیگر اگر موهای شما به رنگ سفید یا خاکستری است، رنگ‌های روشن‌تر مانند خاکستری، بنفش یاسی و یا آبی به جذابیت شما می‌افزاید.

اگر رنگ موهای شما در این دسته نمی‌گنجد، از رنگ‌های مخالف رنگ موها برای سایه چشم استفاده کنید. برای مثال بهترین سایه چشم برای موهای سبز رنگ، رنگ‌های صورتی و بنفش است و از طرفی سایه‌های سبز، بهترین گزینه برای کسانی هستند که موهای صورتی دارند.

” اگر موهای‌تان چندرنگ است، سایه خود را با توجه به رنگی انتخاب کنید که دور صورت‌تان را قاب می‌کند. به عنوان مثال اگر چتری‌های شما آبی است، سایه چشم طلایی یا نارنجی بهترین گزینه برای شما خواهد بود.”

انتخاب رنگ سایه چشم براساس رنگ پوست

برای اینکه رنگ سایه چشم خود را با توجه به رنگ پوست‌تان تشخیص داده و انتخاب کنید، ابتدا باید رنگ پوست‌تان را تشخیص دهید. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای تشخیص رنگ پوست، این است که زیر نور طبیعی به رگ‌های دست‌تان نگاه کنید. اگر رگ‌ها آبی یا بنفش به نظر می‌رسند، پوست سردی دارید که معمولا درمورد کسانی که پوست رنگ پریده‌ای دارند صدق می‌کند. از طرفی اگر رگ‌های دست‌تان سبزرنگ بود، پوست شما گرم و احتمالا زیتونی رنگ است. درصورتی که نتوانستید رنگ پوست خود را از این طریق تشخیص دهید، احتمالا پوست شما خنثی باشد.

“اگر هنوز از رنگ پوست خود مطمئن نیستید، به این سوال پاسخ دهید که آیا معمولا پوست شما زیر نور خورشید برنزه می‌شود و یا می‌سوزد؟ اگر به راحتی برنزه می‌شوید، پوست شما گرم و اگر می‌سوزید، احتمالا پوست خنکی داشته باشید.”

معرفی 5 متخصص برتر جراحی بینی در تهران به انتخاب مجله ایران دنتال

بعد از اینکه رنگ پوست‌تان را تشخیص دادید، بهترین سایه چشم خود را طبق راهنمای خرید سایه چشم زیر انتخاب کنید:

 • اگر پوست گرمی دارید، برای سایه چشم‌تان رنگ‌های طبیعی را انتخاب کنید. بهترین سایه چشم برای شما، رنگ‌هایی مانند زرد یا طلایی، برنز، صورتی کمرنگ، سبز کمرنگ و مرجانی است.
 • اگر پوست شما سرد است، سایه‌های آبی و نقره‌ای رنگ را امتحان کنید. به طور کلی سایه چشم‌های نقره‌ای، کله غازی، بنفش یاسی و خاکستری برای شما مناسب است.
 • درصورتی که پوست شما خنثی است، محدودیتی از این نظر برای انتخاب رنگ سایه چشم نخواهید داشت. با این حال اگر آرایش‌های طبیعی را ترجیح می‌دهید، پیشنهاد می‌کنیم رنگ‌های کرمی را امتحان کنید.
 • اگر پوست شما تیره رنگ است، به هیچ عنوان از رنگ‌های خاکستری و یا خیلی کمرنگ استفاده نکنید. این رنگ سایه‌ها روی پوست شما در طول روز محو می‌شوند و اثری بر چشم‌های‌تان نخواهند داشت. به جای آن از رنگ‌های قوی‌تری مانند رنگ جواهرات (سبز زمردی، قرمز یاقوتی، بنفش و یا یاقوت کبودرنگ) استفاده کنید که ماندگاری بیشتری بر پوست‌های تیره دارند.

مدل آرایش چشم مشکی به همراه نحوه انتخاب رنگ سایه

قبل از هر چیز باید بدانید که سایه های روشن باعث درشت تر شدن رنگ چشم ها میشوند و سایه های تیره به چشم فرم می دهند از این رو در بیشتر مواقع آرایشگران هنگام آرایش چشم برای وسط پلک از رنگ سایه روشن استفاده می کنند و برای انتهای پلک از سایه تیره به این ترتیب هم چشم ها بزرگتر دیده می شوند و هم فرم خاص و مشخصی به خود میگیرند. اگر دارای چشمانی مشکی یا تیره هستید بسیار خوشبختید زیرا میکاپ چشم سیاه با هر رنگ سایه ای زیبا می شود و محدودیتی برای انتخاب رنگ سایه ایجاد نمی کند و می توانید متناسب با رنگ پوست و رنگ لباستان بهترین آرایش چشم را برای خود برگزینید. با این حال باز هم سه نکته کلیدی انتخاب رنگ سایه را برایتان آورده ایم تا انتخاب راحتتری داشته باشید.

سه نکته کلیدی انتخاب رنگ سایه برای میکاپ چشم سیاه :

 1. رنگ های سیاه و سورمه ای و نوک مدادی سایه باعث بزرگتر دیده شدن عنبیه میشوند.
 2. رنگ های سبز و خاکستری و آبی برای چشم های قهوه ای متمایل به مشکی مناسب است و باعث جذابیت هرچه بیشتر چشم ها میشود.
 3. اگر دوست دارید چشمانتان برجسته تر دیده شود باید از سایه های دودی استفاده کنید تا چشمانتان فریبنده و جذاب شود.

کشیدن خط چشم در زیبایی چشمان مشکی تاثیر به سزایی در زیبایی چشم ها دارند. برای چشم های تیره میتوان از خط چشم برای بالای پلک و حتی خط چشم زیر پلک استفاده کرد. برای میکاپ چشم مشکی از خط چشم های رنگی نیز میتوانید استفاده کنید. ولی توصیه میشود کنار خط چشم رنگی از خط چشم مشکی هم استفاده کنید تا چشم هایتان درشت تر و جذاب تر شود.

با چشم های مشکی چه رنگی آرایش کنیم؟

اگر دارای چشمانی مشكی با پوست تیره هستید، استفاده از سایه‌های كرم، بژ و شكلاتی برای این رنگ چشم و رنگ پوست جذابیت خاصی به همراه خواهد داشت. حتی‌الامكان از سایه‌های بسیار تیره مثل قهوه‌ای، بنفش تیره یا سرمه‌ای آن هم تك‌رنگ در پشت تمام چشم استفاده نكنید زیرا در تیره‌تر كردن رنگ چهره و گرفتگی صورت بسیار تاثیر خواهند گذاشت. خط چشم متوسطی كه نه زیاد نازك و نه پهن است در پشت چشم بكشید. بهتر است در زیر چشم خط چشم نداشته باشید به جز در مواردی كه لباسی روشن به تن دارید، پیشنهاد می‌كنیم از مدادهای هم‌رنگ آن در زیر چشم، خط باریكی بكشید.

اما اگر پوستی روشن دارید، از آنجایی كه رنگ سفید با مشكی در تضاد است استفاده از خط چشم‌های سیاه در میان چشم و پوست یك جدایی را به وجود می‌آورد و باعث می‌شود میان چهره و اعضای صورت تفكیك ایجاد شود. توصیه می‌شود برای ایجاد جذابیت بیشتر و هماهنگی اجزا به جای استفاده از خط چشم، از سایه یا مدادهایی كه به رنگ‌های خاكستری تیره یا دودی هستند استفاده كنید. سایه یا مداد خاكستری را مثل یك هاله در پشت چشم و زیر چشم بكشید و آن را تا قسمت انتهایی چشم ادامه دهید.

آرایش صورت گرد و تپل چگونه است؟ + آموزش مراحل انواع آرایش صورت گرد و تپل

آرایش چشمان مشکی درشت

آرایش تیره و روشن معمولا برای چشم های مشکی مناسب است. در صورت انتخاب این نوع آرایش، می توانید رنگ های ملایم دیگری را هم به آن اضافه کنید. برای شروع آرایش به لوازم زیر نیاز دارید.

 • پرایمر صورت که می توانید برای آرایش روزانه استفاده نکنید
 • سایه  برای چشم مشکی که می تواند مات یا براق باشد بهتر است یک رنگ متضاد با رنگ پوست برای سایه چشم انتخاب کنید.
 • سایه چشم نقره ای  برای برجسته تر کردن پلک
 • خط  چشم مایع
 • ریمل مژه و ابرو
 • مداد چشم که بهتر است از رنگ قهوه ای استفاده کنید.

هر زنی دوست دارد چشم های فریبنده و درشت داشته باشد. چشم های درشت با توجه به دیگر اجزای صورت ، تاثیر زیادی در زیبایی فرد دارد. از این رو، در صورتی که چشم های درشتی دارید، باید طرز آرایش آن را نیز بدانید تا در زیبایی چشم های شما تاثیر داشته باشد.

نکته مهم درمورد آرایش چشم مشکی درشت، رفع مواردی است که می تواند بر آرایش چشم شما تاثیر منفی بگذارد. تیرگی زیر چشم ها، کیسه های چربی و حلقه های ناخوشایند دور چشم، همگی می توانند آرایش چشم شما را بد جلوه دهند. بنابراین اولین قدم ، رفع این تیرگی ها است. زیرا تیرگی زیر چشم باعث خراب کردن آرایش چشم خواهد شد. شما می توانید برای رفع این تیرگی ها، از یک کانسیلر با یک درجه روشن تر از رنگ پوست خود استفاده کنید.

آرایش چشم مشکی ساده

در چشم های درشت مشکی، بهتر است روی استخوان اصلی پلک تمرکز کنید. شما می توانید در این ناحیه از یک سایه چشم روشن استفاده کنید. این کار باعث جلوه بخشیدن و درخشش چشم های شما می شود. سپس می توانید برای آرایش چشم مشکی سایه های تیره تر را بر روی رنگ های روشن اعمال کنید تا کمی حالت طبیعی به خود بگیرد. این کار سبب تعادل در رنگ سایه چشم شما می شود و در آخر از ابروهایتان غافل نشوید. اگر ابروهایتان نامرتب و بدحالت باشد آرایش شما تمیز و زیبا نخواهد بود.

آرایش مناسب چشم و ابروی مشکی چگونه است؟

وقتی موها و رنگ چشم تیره دارید، نیاز چندانی به آرایش ندارید زیرا چشم و ابرو مشکی شما به خوبی مشخص است و موهایتان مانند قاب چهره تان را در برگرفته‌اند. در نتیجه افرادی که دارای چشم و ابرو مشکی هستند با رعایت یک سری از نکات می‌توانند به راحتی دارای چهره‌ای زیبا و جذاب‌تر شوند و از چشم و ابرو خود نهایت استفاده را ببرند

به پوست خود دقت داشته باشید

پوست درخشان، سالم و شاداب بهترین زمینه برای هر ترکیب رنگ مو و چشمی است؛ بنابراین در ابتدایی‌ترین حالت باید به پوست خود توجه داشته باشید؛ بنابراین در آرایش‌ها از یک کرم پوشش پایه‌ای استفاده کنید. با توجه به تیرگی رنگ چشم و موها اگر پوستتان توناژ طلایی و کمی برق داشته باشد بسیار زیبا می شود.

مورد دیگری که باید دقت داشته باشید این است که ریمل و خط چشم مشکی باید ابزار همیشگی آرایش چشم‌های شما باشند. بستگی به نوع چشم‌ها دارد که از چه مدل خط چشمی استفاده کنید؛ اما این به سیاه‌تر نشان دادن چشم‌ها کمک می‌کند.

چرخه قاعدگی و تخمک گذاری در بدن چگونه است؟ + معرفی علائم تخمک گذاری

آرایش طبیعی

تنها از یک خط چشم و ریمل برای حالت دادن به چشم‌ها استفاده کنید. این کار به تیره شدن دور چشم‌ها و روشن‌تر دیده شدن سفیدی چشم‌ها کمک می‌کند. می‌توانید کمی سایه قهوه‌ای برای پشت پلک‌ها استفاده کنید. حتی می‌توانید از مداد سیاه یا سرمه برای تیره‌تر کردن مژه‌های پایینی چشم استفاده کنید. از یک برق لب یا رژ لب ملایم برای اتمام آرایش تان استفاده کنید.

آرایش تیره‌تر

اگر پوست تیره دارید، از سایه سیاه برای گوشه‌های پلک‌ها استفاده کنید و از سایه صورتی روشن یا قهوه‌ای روشن برای وسط پلک‌ها استفاده کنید. اگر پوست روشنی دارید، به جای سیاه از طوسی استفاده کنید و برای وسط پلک از آبی روشن، سبز روشن، هلویی یا قهوه‌ای روشن استفاده کنید. برای انتخاب رنگ رژ لب سراغ رنگ‌های قوی‌تر بروید، رنگ توت تیره، زرشکی، عنابی و آلویی استفاده کنید. به ویژه اگر توناژ پوستی کمی تیره داشته باشید رنگ‌های قرمز شما را خیلی جذاب می‌کند.

نمونه آرایش چشم مشکی دخترانه

آرایش چشم مشکی کار چندان مشکلی نیست و کسانی که دارای چشم و ابروی مشکی هستند همه نوع خط چشمی به آنها می آید. شما می توانید بنا به آرایش روزانه یا مجلسی که می خواهید بروید خط چشمتان را انتخاب کنید. شما می توانید یک خط چشم نازک و کوتاه برای آرایش روزانه و یا خط چشم دنباله دار و بلند برای مجالس و مهمانی ها بکشید. البته به دلیل رنگ و جذابیتی که چشم هایتان دارد می توانید از خط چشم در طول روز هم استفاده نکنید.

معرفی بهترین رنگ سایه چشم ترند پاییز

اییز فصل خودنمایی رنگ‌هاست و به شما این اجازه را می‌دهد که از رنگ‌های خیره کننده‌اش، در میکاپتان استفاده کنید. خب از آنجایی که رنگ‌های آرایشی در پاییز تغییر می‌کنند، پالت سایه چشمی که از رنگ‌های تابستانی خنک تشکیل شده بود هم جای خود را به پالت رنگ‌های گرم پاییزی می‌دهد. 

قهوه‌ای اسپرسو، سایه چشم شیک پاییزی

چه جذاب‌تر از این که رنگ سایه چشمتان را با رنگ قهوه اسپرسوی داغی که در سرمای پاییز می‌نوشید ست کنید؟ قهوه‌ای یک رنگ خنثی است و به همین دلیل، برای خانم‌هایی که عاشق میکاپ‌های نود و خنثی هستند عالی است. البته اگر سایه تک رنگ دوست ندارید، می‌توانید سایه قهوه اسپرسوی خود را با یک رنگ گرم مثل طلایی یا یک رنگ خنثی مثل کرمی ترکیب کنید و چشم‌هایی جذاب و گیرا بسازید. همچنین اگر چشمانتان سبز رنگ است، سایه چشم قهوه‌ای اسپرسو رنگ چشمانتان را نمایان‌تر از همیشه خواهد کرد.

سایه سبز ملایم، رنگی به طراوت بهار

اگر خانم جسوری هستید، از کنار این پیشنهاد به سادگی نخواهید گذشت! چرا که کمتر کسی در فصل پاییز، سایه چشم سبز را به سایه‌های دودی و خنثی ترجیح می‌دهد. البته، اگر سبزهای خیلی روشن را دوست ندارید، می‌توانید روی تناژهای دیگر رنگ سبز مثل زمردی زیبا هم حساب باز کنید. شما می‌توانید سایه چشم سبز را با تناژهای مختلف سایه قهوه‌ای ترکیب کنید یا حتی با ترکیب کردن سه رنگ سایه سبز، طلایی و مشکی چشمانی افسون‌گر بسازید.

سایه چشم سبز ملایم، رنگی به طراوت بهار

البته اگر چشمانتان سبز است، بهتر است که از سایه چشم سبز استفاده نکنید.  اما اگر پوست سبزه‌ای دارید، در انتخاب سایه سبز شک نکنید.

سایه قرمز روشن، یک انتخاب خاص برای پاییز

بی‌شک نود و نه درصد ما خانم‌ها عاشق رژ لب قرمز هستیم، اما کمتر پیش می‌آید که کسی ریسک استفاده از سایه چشم قرمز را بپذیرد. اما مسلما زدن سایه چشم قرمز رنگ به چشم‌ها، حال و هوای میکاپتان را حسابی گرم و پاییزی خواهد کرد. البته از آنجایی که سایه قرمز تیره میکاپ را غلیظ کرده و باید برای زدن آن مهارت خوبی داشت، توصیه شده است که در فصل پاییز از سایه قرمز روشن استفاده کنید. قرمز یک رنگ گرم است و می‌توانید برای متعادل کردن آن، از سایه‌های خنثی مثل کرمی هم در کنارش استفاده کنید. ترکیب سایه چشم قرمز با مشکی هم نتیجه میکاپتان را عالی خواهد کرد.

ژل رویال چیست؟ + آشنایی با خواص رویال ژل برای پوست و زیبایی

صورتی رژگونه، سایه چشم دخترانه پاییزی

منظور از صورتی رژگونه، صورتی پررنگی است که تناژی از رنگ قرمز در آن دیده نمی‌شود. این رنگ آنقدر زنده و شاداب است که خیلی از خانم‌ها تصور می‌کنند که از پس آن برنمی‌آیند! اگر یک دختر خانم جوان هستید، با استفاده از این سایه چشم می‌توانید مطمئن شوید که چشمتانتان حرف می‌زنند!

رنگ سایه

البته از آنجایی که صورتی پررنگ یک رنگ گرم و غلیظ است، بهتر است که برای آرایش سایر قسمت‌های صورتتان مثل لب‌ها، از رژ لب‌های کاملا کمرنگ و نود استفاده کنید. سایه چشم صورتی پررنگ در کنار سایه‌های دیگری مثل صورتی کمرنگ یا نقره‌ای زیباتر به نظر خواهد رسید.

سایه چشم نارنجی، درست به رنگ کدو تنبل

این امکان ندارد که بخواهیم درباره سایه چشم‌های پاییزی صحبت کنیم، اما در میان آنها اسمی از سایه نارنجی نبریم. رنگ نارنجی نماد پاییز است و می‌تواند با گرمای بی‌نظیرش، سرمای پاییزی را از چهره‌تان دور کند. برای اینکه سایه نارنجی رنگ بر روی پلک‌هایتان به اوج جذابیت برسد، حتما آن را با هاله‌هایی از رنگ‌هایی مثل قهوه‌ای، طلایی یا زرد ترکیب کنید. اگر بر روی سایه چشمتان کمی گلیتر هم بزنید، از نتیجه کار شگفت زده خواهید شد.

سایه بنفش روشن یا یاسی

اگر دوست دارید که همه نگاه‌ها را مجذوب خود کنید، از کنار این رنگ شاهانه به سادگی عبور نکنید. البته تناژهای روشن بنفش مثل یاسی در پاییز پرطرفدارتر خواهند بود. منتهی اگر عاشق بنفش پررنگ هم هستید، کافیست که این دو رنگ را روی پلک‌هایتان مخلوط کنید تا با کودتایی از زیبایی مواجه شوید. البته که ترکیب سایه یاسی یا بنفش با رنگ مکمل خود یعنی زرد یا حتی رگه‌هایی از طلایی هم حسابی جذابتان خواهد کرد.

سایه چشم برنزی، بهترین سایه چشم پاییزی

سایه چشم برنزی رنگ ندارید یا مدت‌هاست که برنزرتان در کیف آرایشی بلا استفاده مانده؟ خب پس وقت آن رسیده که در پاییز امسال با آن یک میکاپ چشمگیر را برروی چشمانتان انجام دهید. رنگ برنزی برای آرایش افرادی با چشم مشکی و پوست سبزه بهترین انتخاب است.

رنگ سایه

البته از آنجایی که این رنگ سایه جلوه درخشانی دارد، بهتر است که در صورت استفاده از آن سایر قسمت‌های صورتتان را با رنگ‌های مات آرایش کنید.

سایه چشم مسی، سایه چشم درخشان پاییزی

بازار چشم سایه مسی رنگ در فصل پاییز حسابی داغ است. چرا که مسی در کنار خوشرنگ بودن، درخشندگی خاصی دقیقا مثل فلز مس دارد. اگر چشمان قهوه‌ای رنگی داشته باشید، ترکیب سایه چشم مسی و مشکی حالت چشمانتان را فوق العاده گیرا خواهد کرد. اگر جزو افراد چشم سبز یا چشم آبی هستید، ترکیب سایه چشم مسی با خط چشم و ریمل مشکی برایتان بهترین انتخاب خواهد بود.

سخن پایانی

شما در این مقاله با بهترین رنگ سایه برای چشم مشکی آشنا شدید. همچنین از بهترین رنگ سایه چشم ترند پاییز آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

بهترین سایه برای آرایش چشم مشکی با پوست سبزه چیست؟

استفاده از سایه چشم های کرم و بژ تا شکلاتی و آجری برای پوست سبزه با چشم مشکی بهترین گزینه است، از سایه های بسیار تیره مثل قهوه ای یا بنفش تیره ویا سرمه ای آن هم تک رنگ در پشت تمام چشم استفاده نکنید چراکه در تیره تر ساختن رنگ چهره وگرفتگی صورت شما بسیار تاثیر خواهد گذاشت.

کدام رنگ سایه برای پوست گندمی مناسب است؟

اگر رنگ پوستتان گندمی است، تقریباً همه رنگ‌های سایه چشم به شما می‌آیند؛ تناه توصیه می‌کنیم به سراغ رنگ‌های براق و اکلیلی نروید.

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا