نماد سایت ایران دنتال

عمل بینی چیست؟ + بررسی انواع عمل جراحی بینی، هزینه، عوارض آن

عمل بینی

یکی از پر طرفدارترین عمل های زیبایی جراحی بینی (رینوپلاستی) است. بینی انسان در مرکزیت صورت و یکی از برجسته ترین قسمت های صورت است و تغییر در اندازه و شکل بینی روی زیبایی شخص بسیار تاثیر گذار است و متناسب بودن آن با صورت، به فرد اعتماد به نفس می دهد.در این مقاله تصمیم گرفته با شما از عمل بینی صحبت کنیم و انواع عمل جراحی بینی، هزینه، عوارض را به اطلاع شما برسانیم.


فهرست مطالب


جراحی زیبایی بینی چیست؟

جراحی زیبایی رینوپلاستی (عمل زیبایی بینی) عبارت است از کوچک کردن بینی با در نظر گرفتن فرم چهره افراد!

این عمل شامل موارد زیر است:

انواع عمل جراحی بینی کدامند؟

هر شخص بعد از عمل، خواستار یک فرم بینی شیک است؛ اما هر مدل بینی به هر صورتی سازگار نیست. ترکیب سایر اجزای صورت بر فرم بینی متناسب تاثیر گذار است؛ پس دنبال هر مدل بینی نباشید و به بینی سلبریتی مورد علاقه بسنده نکنید و این کار را به پزشک مورد نظر بسپارید.

در ادامه به توضیح انواع عمل بینی می پردازیم.

1- عمل بینی طبیعی

طبیعی بودن، به معنای تناسب بینی با اجزای صورت است در این نوع عمل بینی طبیعی که بیشتر عامه پسند بوده اشکالاتی از جمله قوز بینی، افتادگی نوک بینی و انحرافات ظاهری را برطرف می کند و به بینی جنبه طبیعی می دهد.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله پزشکی زنان را بخوانید.

تکنیک های عمل در بینی طبیعی:

این نوع عمل عمل شامل رفع ایرادات بینی است و در آن از برداشتن بیش از حد بافت اجتناب می شود و از مواد مصنوعی مانند ایمپلنت های سیلیکون و تفلون استفاده نشده و غضروف بینی بیش از حد شکل داده نمی شود.

2- عمل بینی نیمه فانتزی

در این نوع عمل ضمن حفظ تعادل در صورت، کمی نوک بینی به سمت بالا و قوس پشت بینی نیز کمی بیشتر است. عملکرد بینی شاید به اندازه مدل طبیعی مطلوب نباشد و اکثریت افرادی که در تاپ کلینیک تحت این نوع عمل قرار گرفته اند، عملکرد تنفسی راحتی دارند.

3- عمل بینی فانتزی

در این نوع عمل بینی فانتزی (عروسکی)، تیغه نازک و سوراخ ها کوچک و قوس بینی زیاد است.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید موضوعات متخصص اطفال را بخوانید.

تکنیک های عمل بینی فانتزی:

برای زاویه سازی از 4 نوع ایمپلنت شامل سیلیکون فوق نرم، ایمپلنت سیلیکون، ایمپلنت گورتکس و ایمپلنت سیلیتکس استفاده می شود.

4- عمل بینی غیر طبیعی

در این نوع عمل بالا رفتن بیش از اندازه نوک بینی و قوس بیش از حد در پشت بینی و فرورفتگی زیاد پره های بینی و در کل کوچک شدن بیش از حد سایز بینی است، که باعث بروز مشکلات تنفسی می شود. درباره دندانپزشکی کودکان بیشتر بخوانید. گفتنی است که بیشتر افراد در دراز مدت دنبال ترمیم دوباره بینی می روند.

مزایای عمل جراحی بینی غیر طبیعی:

5- جراحی بینی ترمیمی

در نوع جراحی بینی ترمیمی، برای افرادی انجام می شود که از نتایج اولیه عمل بینی ناراضی هستند و می خواهند آن را اصلاح کنند.

تکنیک های جراحی بینی ترمیمی:

در برخی مواد جراح به دلیل حفظ آناتومی بینی و جلوگیری از آسیب دیدگی بافت، این عمل را با تکنیک بسته انجام می دهد. جراح برای افزایش دید خود از جدیدترین تکنولوژی آندوسکوپیک استفاده می کند.درباره متخصص غدد و متابولیسم بیشتر بخوانید.

معرفی انواع روش جراحی بینی

جراحی با دو تکنیک بیهوشی عمومی یا موضعی انجام می شود، که انتخاب روش بستگی به میزان تغییراتی که باید در ساختار بینی داده شود و نظر پزشک دارد. هر فرد با توجه به شرایط یکی از این دو روش را برای جراحی انتخاب می کند.

1- جراحی بینی باز یا بسته

تفاوت بینی باز یا بسته به محل ایجاد برش در عمل است. در جراحی بینی باز، پزشک دید وسیع تری دارد؛ به این دلیل بیشترین جراحی ها را با روش باز انجام می دهند. در جراحی به روش بسته، برش در داخل بینی صورت می گیرد.

2- جراحی بینی با لیزر

در رابطه با عمل بینی استخوانی، روش های مانند لیزر بی پایه و اساس است و دلیل علمی در این زمینه گزارش نشده است. کاربرد لیزر فقط برای مشکلات پوستی است. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله عکس ارتودنسی دو دندان جلو را بخوانید.

مزایای جراحی بینی چیست؟

معایب و عوارض جراحی بینی چیست؟

مدت زمان به ثبات رسیدن شکل نهایی بینی چقدر است؟

پس از جراحی بینی، این عضو صورت حالت متورم خواهد داشت. زمانی می توانید حالت نهایی بینی خود را مشخص کنید، که تورم اولیه بهبود یافته باشد و کبودی ها از بین رفته باشد! برای نمایان شدن حالت نهایی بینی باید چند ماه صبر کنید؛ این زمان ممکن است 9 ماه الی 1 سال طول بکشد.

جراحی بینی برای چه کسانی خطرناک است؟

عمل بینی برای چه افرادی مناسب نیست؟

عمل‌بینی مناسب تمام افراد نیست. قبل از هر اقدامی نظر پزشک در مورد نظر در این مورد بسیار مهم است. چنانچه سیستم ایمنی بدن شما ضعیف است یا جثه ضعیفی دارید و یا زمان بهبود زخم برای شما زیاد است، این عمل به شما توصیه نمی شود. درباره انواع کامپوزیت دندان بیشتر بخوانید.

آیا بینی گوشتی بهتر است یا استخوانی؟

در ادامه به بررسی متداول ترین سوالات مربوط به انواع عمل جراحی بینی گوشتی، همچنین پاسخ به برخی از سوالات مهم یا مراقبت های مهم که شاید برای اغلب شما مبهم باشند، می پردازیم.

1- بینی گوشتی

بینی گوشتی دارای بافت پوستی ضخیم و استخوان بندی و غضروف ضعیف تری نسبت به سایر بینی ها دارد. در عمل این نوع بینی ها، چون قسمت پوست و پره های بینی بیشتر تحت تاثیر جراحی قرار می گیرد، بعد از مدتی امکان متمایل شدن سر بینی به سمت پایین را دارد. برای پیشگیری از این مشکل، کمی از غضروف بینی را به پایین آن پیوند می دهند.

سن مناسب برای عمل‌بینی گوشتی:

عمل‌بینی گوشتی باید زمانی که رشد اجزای صورت متوقف شده، صورت بگیرد. سن مناسب برای دختران 14 و برای پسران 16 سالگی است؛ ولی بیشترین نتیجه مربوط به بعد از 18 سالگی فرد است.

توصیه مناسب قبل از جراحی بینی گوشتی:

یک جراح بینی مناسب می تواند بهترین چهره را به شما بدهد پس در انتخاب پزشک خود بیشترین دقت را به کار بگیرید. متخصصین زیبایی در تاپ کلینیک با بیش از 10 سال سابقه، به عنوان بهترین کلینیک جراحی زیبایی به شما کمک خواهند کرد تا ظاهری زیبا و بهترین عمل جراحی را تجربه کنید.

مدت زمان جراحی بینی گوشتی:

مدت زمان جراحی بسته به نوع بینی 2 الی 3 ساعت طول می کشد و بیمار بعد از 6 الی 8 ساعت، بعد از عمل مرخص می شوند.

مراقبت های قبل از عمل‌بینی گوشتی:

مراقبت های بعد از عمل جراحی بینی گوشتی:

2- بینی استخوانی

بازتاب زیبایی عمل بینی استخوانی به دلیل داشتن پوست نازک زیاد است. این نوع بینی بهتر تراش می‌خورد و برای انواع جراحی ها مناسب است.

اقدامات قبل از جراحی بینی استخوانی:

مراقبت های بعد از عمل جراحی بینی استخوانی:

مراقبت های بعد از عمل برای بینی گوشتی و استخوانی تفاوت چندانی ندارد؛ در اینجا چند نکته‌ی دیگر را باید اضافه می کنیم.

خب تا اینجا متوجه شدیم که بینی استخوانی یا گوشتی چه تفاوتی هایی نسبت به همدیگر دارند و برای هر کدام، چه مراقبت هایی را باید انجام بدهید. در ادامه به نوع جراحی و تفاوت بینی باز یا بسته پرداخته می شود.

هزینه جراحی بینی چقدراست؟

هزینه جراحی بینی در شهرهای مختلف متفاوت است از طرفی این هزینه به عواملی مانند مهارت جراح نیز بستگی دارد. در حالت کلی عمل بینی هزینه ای مابین 8 الی 50 میلیون دارد، که با توجه به نوع عمل و شرایط دیگر مشخص می شود.

البته موارد زیر را به هزینه های جراحی بینی نیز باید اضافه کنید:

سخن پایانی

شما در این مقاله با عمل بینی آشنا شدید. همچنین از انواع روشهای جراحی آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

گچ روی بینی چه موقع برداشته می شود؟

گچ روی بینی معمولا بین 7 الی 10 روز بعد از عمل برداشته می شود.

دوره نقاهت عمل بینی چقدر است؟

در جراحی بینی دوره نقاهت 4 الی 5 روز طول می کشد. پس از آن به تشخیص جراح به مدت 1 هفته تا 10 روز پانسمان روی بینی شما می ماند.

خروج از نسخه موبایل