دندانپزشکی

جدیدترین قیمت‌های ایمپلنت دندان

مقدمه‌ای بر قیمت‌های ایمپلنت دندان

یکی از عمل‌های بازسازی دندان‌های از دست رفته، عمل ایمپلنت دندان است. این عمل آنچنان پرکاربرد است که تنها برای جایگزینی دندانِ از دست رفته بکار نمی‌رود. دندانپزشکان حتی می‌توانند از این عمل به عنوان یک روش درمانی کمکی برای بسیاری از عمل‌های دیگر استفاده کنند. از آنجایی که پرداختن به جزئیات کامل این عمل، خود نیازمند مقاله‌ای جداگانه است، پیشنهاد می‌کنیم تا با مطالعه‌ی سایر بخش‌های وب سایت ما، اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید. از این رو در این مقاله تمرکز خود را بیشتر بر روی بیان آخرین تغییرات موجود در تعرفه‌های پرداختی این عمل خواهیم گذاشت.

همانگونه که می‌دانید هزینه‌ی ایمپلنت دندان در بسیاری از مطب‌های دندانپزشکی دارای تفاوت‌های بسیاری است. حتی خدماتی که این مراکز ارائه می‌دهند نیز بسیار متفاوت است. این تفاوت قیمت از آنجا حاصل می‌شود که با توجه به فاکتورهای مختلفی، قیمت نهایی کار متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال تعداد دندان‌هایی که نیاز به ایمپلنت دارند، مارک ایمپلنت مورد استفاده، نوع روکش ایمپلنت، تجربه‌ و سابقه‌ی کاری پزشک، منطقه‌ای که مرکز درمانی واقع شده است و … از جمله عواملی هستند که تاثیر به سزایی در قیمت نهایی خواهند داشت.

تعرفه‌های ایمپلنت در سال 1401

یکی از موضوعات مهمی که قبل از انجام عمل ایمپلنت دندان اهمیت ویژه‌ای دارد، آگاهی از هزینه‌های احتمالی است که می‌بایست پرداخت نمایید. این هزینه‌ها آنچنان تاثیرگذارند که حتی می‌توانند در انتخاب ایمپلنت مورد نظر شما نیز نقش به سزایی داشته باشند. به همین علت در این بخش هزینه‌های مربوط به ایمپلنت‌های مختلف را در گروه‌های مشخصی تقسیم‌بندی خواهیم کرد. در گروه اول به ایمپلنت‌هایی خواهیم پرداخت که با وجود درجه دو و سه بودن، از کیفیت مطلوب و قابل قبولی برخوردار هستند. این گروه جزو ارزان‌ترین ایمپلنت‌هایی هستند که شما می‌توانید انتخاب کنید:

 1. ایمپلنت ایرانی(ایران A3): 3,200,000 تومان.
 2. ایمپلنت کره‌ای(snuc): 5,500,000 تومان.
 3. ایمپلنت کره‌ای(sewon medix): 6,000,000 تومان.
 4. ایمپلنت کره‌ای(biotem): 6,300,000 تومان.
ارتودنسی، راهکاری اساسی برای از بین بردن مشکلات دندان و فک

در این میان، ایمپلنت‌های رایج دیگری نیز وجود دارند که جزو ایمپلنت‌های درجه یک محسوب می‌شوند. ماندگاری بیشتری دارند و نمای زیبا‌تری در دهان شما ایجاد می‌کنند:

 1. ایمپلنت‌های سوئیسی IHDM یا SIC: 12,800,000 تومان.
 2. ایمپلنت فرانسوی(MIB): 12,700,000 تومان.
 3. ایمپلنت فرانسوی(icx): 12,700,000 تومان.
 4. ایمپلنت کره‌ای(مگاژن): 7,100,000 تومان.
 5. ایمپلنت کره‌ای(OSSTEM): 8,000,000 تومان.
 6. ایمپلنت‌های اشترومن(neodent) ساخت سوئیس و برزیل: 8,500,000 تومان.
 7. ایمپلنت‌های اشترومن(iti titanium) ساخت سوئیس: 19,800,000 تومان.
 8. ایمپلنت‌های اشترومن(aqua neodent) ساخت سوئیس و برزیل: 19,800,000 تومان.
 9. ایمپلنت‌های آمریکایی(zimmer): 16,500,000 تومان.
 10. ایمپلنت‌های سوئیسی اشترومن(iti roxolid): 18,400,000 تومان.
 11. ایمپلنت‌های سوئیسی اشترومن(iti SLA Active): 18,500,000 تومان.
ایمپلنت دندان
انواع تاج ایمپلنت

عوامل تاثیرگذار بر هزینه‌ی ایمپلنت دندان

به طور کلی عاملی که می‌تواند بر هزینه‌ی پرداختی شما در عمل ایمپلنت تاثیر موثری داشته باشد، تنها به ایمپلنت ختم نمی‌شود. بلکه درست‌تر است بگوییم گروهی از عوامل، دست در دست یکدیگر می‌دهند و تعیین‌کننده‌ی قیمت نهایی کار پزشک خواهند بود. این عوامل مهم به گروه‌های زیر تقسیم‌بندی می‌شوند:

 1. تعداد ایمپلنت مورد نیاز: هر چه تعداد ایمپلنت بیشتر باشد، هزینه نهایی نیز بیشتر است. ایمپلنت‌های مورد استفاده در فرآیند کاشت دندان شامل ایمپلنت تک دندان، بریج بر پایه ایمپلنت، ایمپلنت all on 4 و ایمپلنت اوردنچر می‌باشد.
 2. نوع و برند ایمپلنت.
 3. نحوه‌ی کاشت ایمپلنت: بسته به اینکه پزشک از روش‌های کاشت ایمپلنت فوری، کاشت ایمپلنت دیجیتال یک روزه و یا کاشت ایمپلنت استاندارد استفاده کند، هزینه پرداختی شما متفاوت خواهد بود.
 4. درمان‌های جانبی: از جمله درمان‌های جانبی که می‌توانند مبلغ ایمپلنت شما را دچار تغییرات فراوان کنند می‌توان به کشیدن دندان، لیفت سینوس یا پیوند استخوان، پیوند لثه، بلیچینگ و … اشاره کرد که در ادامه به صورت مفصل به آنها خواهیم پرداخت.
 5. پیچی یا چسبی بودن تاج ایمپلنت.
 6. نوع و خدمات تحت پوشش بیمه‌ی شما.
ایمپلنت دندان
ماندگاری و استحکام ایمپلنت

هزینه‌های جانبی عمل ایمپلنت

اباتمنت دندان چیست؟

همانگونه که اطلاع دارید، هزینه‌ای که قرار است در پایان کار پرداخت کنید، تنها مربوط به ایمپلنت دندان نیست! بلکه پروسه‌ی جایگذاری دندان، خود مراحل مختلفی دارد که هر یک از آنها نیز قیمت مربوط به خود را دارند. حتی در برخی موارد نیاز است تا پزشک به کمک درمان‌های کمکی، فک را برای عمل آماده سازد و پس از آن عمل را آغاز نمایند. هزینه‌ی این مراحل عبارتند از:

 1. سینوس لیفت باز(هر سمت فک): از 4 میلیون تومان.
 2. سینوس لیفت بسته هر واحد: از 2 میلیون تومان.
 3. پیوند استخوان برای ایمپلنت هر واحد  : GBR از 5.5 میلیون تومان.
 4. پیوند استخوان سطحی برای ایمپلنت: از 800 هزارتومان.
 5. بازسازی استخوان برای ایمپلنت (Split Ridge): از 700,000 تومان.
 6. هزینه‌ی لیفت لثه هر دندان: از 1 میلیون تومان.
 7. روکش موقت دندان برای ایمپلنت (هر واحد): از 500,000 تومان.  
 8. جراحی بافت نرم: از 1.5  میلیون تومان.
 9. جراحی بافت سخت: از 2.5 میلیون تومان.
 10. کشیدن دندان عقل: از 800,000 تومان.
 11. کشیدن دندان عقل نیمه نهفته: از 1.5 میلیون تومان.
 12. کشیدن دندان عقل نهفته به صورت کامل: از 1 میلیون و 800,000 تومان.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا