دندانپزشکیدندانپزشکی نوین

ایمپلنت دیجیتال؛ تکنولوژی جدید کاشت دندان سریع و راحت

بی دندانی به دلایل مختلفی ایجاد می‌شود. جای خالی دندان‌ها هم از لحاظ روانی و هم از لحاظ فیزیکی دردسرهای زیادی برای شما به همراه دارد. نبود یک دندان می‌تواند بر اعتماد به نفس شما تاثیر گذاشته و باعث نامرتبی و جا به جایی دیگر دندان‌های شما شود.

خوشبختانه امروز روش‌های متعددی برای پرکردن جای خالی دندان‌ها وجود دارد. یکی از این روش‌ها، روش کاشت ایمپلنت دندان است. کاشت ایمپلنت دندان، یک روش دائمی و تاثیرات فوق‌العاده مثبت برای پرکردن جای خالی دندان‌ها است. از جدیدترین روش‌های کاشت ایمپلنت دندان، کاشت ایمپلنت دیجیتال است. این روش نسبت به روش سنتی مزایای بیشتری دارد. در ادامه این مطلب راجع به مزایا و روش کاشت ایمپلنت دیجیتال بیشتر توضیح خواهیم داد.

کاشت ایمپلنت دیجیتال چیست؟

فناوری کاشت ایمپلنت دیجیتال دندان یکی از جدیدترین تکنولوژی‌ها در حوزه درمان دندانپزشکی است. منظور از کاشت ایمپلنت دیجیتال، روشی است که در مراحل مختلف آن از فناوری‌ها و تکنولوژی‌های جدید استفاده می‌شود تا نتایج درمان سریع‌، دقیق و راحت‌تر حاصل شود. برخی از کلینیک‌های دندانپزشکی تمام این فناوری‌ها را دارند، اما برخی دیگر تنها ممکن است یک یا دو تا از فناوری‌های کاشت ایمپلنت دیجیتال را داشته باشند. در کلینیک دکتر نصیری، تمام فناوری‌های مربوط به کاشت ایمپلنت دیجیتال دندان وجود دارد.

فناوری‌های متداول کاشت ایمپلنت دیجیتال چیست؟

در کاشت ایمپلنت دیجیتال از فناوری‌های متعددی استفاده می‌شود. برخی از متداول‌ترین فناوری‌ها برای کاشت ایمپلنت دیجیتال عبارتند از:

 1. اسکن دیجیتالی دندان
 2. فناوری عکس برداری دیجیتالی
 3. دوربین داخل دهانی
 4. فناوری طراحی و مدل سازی 3 بعدی با کامپیوتر
 5. فناوری کد / کم (CAD/CAM)
انواع برندهای پرطرفدار ایرموتور دندانپزشکی

ایمپلنت دیجیتال چه مزایایی دارد؟

جراحی ایمپلنت دندان به روش دیجیتال مزایای زیادی به همراه دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • روشی سریع، دقیق و با کیفیت برای پرکردن جای خالی دندان‌ها
 • دوره نقاهت کوتاه
 • کاهش خطاهای انسانی در حین کاشت ایمپلنت
 • مناسب برای افرادی که ترس و استرس شدیدی دارند
 • مناسب برای مبتلایان به دیابت و افراد سیگاری
 • مناسب برای افرادی که به روکش فوری نیاز دارند
 • کاهش درد و تورم بعد از کاشت ایمپلنت دندان
 • جلوگیری از تحلیل استخوان فک
 • کاهش میزان خونریزی بعد از کاشت ایمپلنت
 • کاهش محدودیت‌های بعد از کاشت ایمپلنت سنتی، بعد از کاشت ایمپلنت دیجیتال می‌توانید بلافاصله غذاهای دلخواهتان را بخورید!
 • مراقبت و حفاظت از لثه‌ها
 • جلوگیری از ابتلا به عفونت و پوسیدگی
 • کاهش تعداد جلسات دندانپزشکی
 • بدون نیاز به بخیه
 • کاهش عوارض بعد از کاشت ایمپلنت
 • راحت، بی دردسر و بدون کمترین ناراحتی

کاشت ایمپلنت دیجیتال برای چه کسانی مناسب است؟

افراد ممکن است به دلایل مختلفی دچار بی‌دندانی شوند. تقریبا کاشت ایمپلنت برای همه افراد امکان پذیر است، اما برخی به دلیل ابتلا به بیماری کاندید کاشت ایمپلنت سنتی نیستند. برای مثال افرادی که تراکم استخوان فک‌شان کم باشد، نمی‌توانند کاشت ایمپلنت سنتی را انجام دهند.

اما خبر خوش این است که در روش کاشت ایمپلنت دیجیتال، خبری از این محدودیت‌ها نیست. اگر شرایط زیر را دارید، بهتر است از روش کاشت ایمپلنت دیجیتال برای پرکردن جای خالی دندان‌هایتان استفاده کنید:

 1. ابتلا به دیابت مزمن
 2. نیاز به روکش فوری
 3. ترس شدید از جراحی کاشت دندان
 4. استخوان فک شما ارتفاع کمی دارد
 5. اعتیاد به سیگار و دخانیات
 6. استخوان فک شما عرض کمی دارد

هزینه کاشت ایمپلنت دیجیتال چقدر است؟

از سوالات مهمی که قبل از کاشت ایمپلنت دیجیتال ذهن شما را مشغول می‌کند، هزینه کاشت ایمپلنت دیجیتال است. در این مورد باید بگوییم که درمان کاشت ایمپلنت چون یک درمان دائمی است، به طور معمول هزینه بالایی دارد. اما نکته مهم این است که هزینه بالای کاشت ایمپلنت در برابر رضایت بعد از درمان و ماندگاری مادام‌العمر این روش، کاملا منصفانه و مقرون به صرفه است.

دلایل و عوارض کشیدن دندان چیست؟ + بررسی نکاتی که بعد از کشیدن دندان باید رعایت شود

هزینه کاشت ایمپلنت دیجیتال با توجه به اینکه در طی آن از دستگاه‌ها و فناوری‌های جدید استفاده می‌شود، کمی بیشتر از کاشت ایمپلنت سنتی است. گاهی اوقات برخی از بیمه‌ها هزینه کاشت ایمپلنت دندان را تنها به شرطی که با مقصد درمانی انجام شود، تحت پوشش قرار می‌دهند. برای اطلاع از اینکه آیا هزینه کاشت ایمپلنت دیجیتال تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد یا خیر، با کارشناسان بیمه طرف قرارداد خود مشورت کنید. با اینکه برای کاشت ایمپلنت دیجیتال باید کمی بیشتر هزینه کنید، اما این مبلغ بیشتر در برابر درد کمتر، نتیجه‌گیری سریع‌تر و دقت بیشتر کاملا به صرفه خواهد بود!

مقایسه کاشت ایمپلنت دیجیتال و سنتی

روش کاشت ایمپلنت دندان دیجیتال در مقایسه با روش سنتی کاشت ایمپلنت، خطاهای احتمالی بسیار کاهش یافته اند. در روش کاشت ایمپلنت دیجیتال دندانپزشک با استفاده از تجهیزات و فناوری‌های مختلف برای کاشت ایمپلنت دندان اقدام می‌کند. در حال حاضر استفاده از کاشت ایمپلنت دیجیتال هنوز محدود است، اما در آینده‌ای نه چندان دور کاشت ایمپلنت دیجیتال کاملا جای کاشت ایمپلنت سنتی را خواهد گرفت. برخی از تفاوت‌های کاشت ایمپلنت دیجیتال و کاشت ایمپلنت سنتی عبارتند از:

1.     کوتاه شدن پروسه درمان و جراحی

کاشت ایمپلنت دندان را می‌توان جزو درمان‌های طولانی دندانپزشکی به شمار آورد. از تفاوت‌های مهم کاشت ایمپلنت دیجیتال با سنتی، کاهش زمان درمان است. کاشت دو واحد ایمپلنت به طور معمول حداقل 130 دقیقه طول می‌کشد، اما در روش ایمپلنت دیجیتال تمام مراحل کاشت تنها در عرض 15 دقیقه انجام می‌شوند.

2.     تحویل سریع و زودهنگام روکش ایمپلنت

در روش کاشت ایمپلنت دیجیتال، با استفاده از فناوری‌های جدید روکش ایمپلنت خیلی زود و حتی در همان روز جراحی قابل دریافت است.

فلوراید تراپی چیست و چه اهمیتی دارد؟ + معرفی 5 مزیت برتر فلوراید تراپی برای کودکان

3.     کاهش دوره نقاهت و بهبود دندان

در روش کاشت ایمپلنت دیجیتال، جاگذاری ایمپلنت بدون برش و بخیه صورت می‌گیرد. به همین دلیل زمان نقاهت بعد از کاشت ایمپلنت دیجیتال بسیار کمتر از زمان نقاهت بعد از کاشت ایمپلنت دندان سنتی است.

4.     استرس و اضطراب کمتر

بسیاری از مراجعان ترس و استرس شدیدی در هنگام کاشت ایمپلنت دندان دارند. ترس شدید افراد از کاشت ایمپلنت دندان به این خاطر است که آن‌ها این روش را به عنوان روشی فوق العاده دردناک و طاقت‌فرسا می‌دانند. در صورتی که کاشت ایمپلنت دیجیتال، این میزان درد و خونریزی به حداقل می‌رسد. در نتیجه بیمار در طی کاشت ایمپلنت دیجیتال ترس و استرس کمتری تجربه می‌کند.

معرفی کلینیک دکتر نصیری، ارائه خدمات دندانپزشکی دیجیتال

اگر از جای خالی دندان‌های از دست رفته خود خسته شده اید، کاشت ایمپلنت دیجیتال می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. در این روش میزان درد و خونریزی بسیار کم بوده و دوره نقاهت بسیار کوتاه است. نکته مهمی که در این باره وجود دارد، این است که فناری کاشت ایمپلنت دیجیتال هنوز زیاد فراگیر نیست. بنابراین اگر می‌خواهید از کاشت ایمپلنت دیجیتال برای پرکردن جای خالی دندان خود استفاده کنید، باید اول به دنبال یک دندانپزشک کاربلد و با تجربه باشید.

کلینیک دندانپزشکی دیجیتال دکتر نصیری، یکی از قدیمی‌ترین و البته معتبرترین کلینیک‌هایی است که خدمات دندانپزشکی دیجیتال همچون لمینت دندان و ایمپلنت و کامپوزیت در آن ارائه می‌شود. در این کلینیک تمامی خدمات زیبایی، درمانی و طراحی لبخند با استفاده از فناوری‌های دندانپزشکی دیجیتال توسط کادری مجرب و کارآزموده ارائه می‌شود. برای مشاوره و دریافت نوبت می‌توانید به آدرس https://dr-nassiriclinic.com/ مراجعه کنید. در کلینیک دکتر نصیری، هدف و اصل مهم لبخند رضایت شما است. شما می‌توانید با خاطری آسوده زیبایی و سلامتی دندان‌های خود را به دستان هنرمند و توانای دکتر نصیری بسپارید.

آشنایی با کامپوزیت دندان و تاثیرات آن بر زیبایی با فیلم + بررسی انواع کامپوزیت و مراقبت از آن

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا