دندانپزشکیدندانپزشکی کودکان

دندانپزشک اطفال چه خدماتی ارائه می کند؟

دندانپزشک اطفال به چه کسی گفته می شود؟

دندانپزشک اطفال ، فردی است که از مهارت و تخصص لازم جهت تشخیص و درمان بیماری های دهان، فک و صورت کودکان برخوردار می باشد. دندانپزشکی اطفال و کودکان، یکی از رشته های دندانپزشکی است. این رشته شامل موضوعات مختلف از جمله مراقبت از دندان‌ها و لثه‌های کودکان، تشخیص و درمان بیماری‌های دهان، فک و صورت، ارتودنسی کودکان، جراحی، رادیولوژی دهان و صورت، پروتز دندان و پریودنتیکس می شود. معاینه و بررسی وضعیت بهداشت دندان های کودکان بسیار دشوار می باشد. به همین خاطر باید افرادی در رابطه با درمان بیماری های دهان و فک کودکان، آموزش های تخصصی ببینند. این دسته از دندانپزشکان قادر به انجام روش های مختلف جهت درمان بیماری های دهان و دندان کودکان هستند. در ادامه به انواع خدمات دندانپزشکی اطفال اشاره خواهیم کرد.

دندانپزشک اطفال در شیراز و سایر شهرهای ایران را در سایت پی جو مشاهده و نوبت دریافت نمایید.

خانم دکتر نجمه اخلاقی | متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان
آشنایی با خدمات دندانپزشکی کودکان

آشنایی با خدمات دندانپزشکی اطفال

دندان‌های شیری کودکان از شش ماهگی آغاز به رشد می‌کنند. در حدود شش الی هفت سالگی، دندان‌های دائمی جایگزین دندان‌های شیری در کودکان می‌شوند. عدم توجه به سلامت دهان و دندان باعث بروز پوسیدگی، عفونت و سایر مشکلات در کودکان می شود.

دندانپزشکان شیراز ، تهران و سایر شهرهای ایران را در سایت پی جو مشاهده و انتخاب مناسبی داشته باشید.

خدمات دندانپزشکی کودکان شامل موضوعات مختلفی است که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • درمان بیماری های دندان و لثه
  • درمان پوسیدگی دندان
  • پر کردن حفره های دندانی با استفاده از سیلانت مخصوص دندانپزشکی
  • درمان ریشه دندان
  • باندینگ دندان کودکان
  • و…
دندانپزشکی اطفال - دکتر هما رضایی
انواع خدمات دندانپزشکی کودکان

چرا مراقبت از دندان های اطفال و کودکان اهمیت دارد؟

مراجعه به دندانپزشک اطفال جهت جلوگیری از ابتلا به بیماری های دهان و دندان در کودکان ضرورت زیادی دارد. جهت مراقبت های ویژه از دندان های شیری و دائمی نیاز است که به دندانپزشکی اطفال و کودکان مراجعه نمود. در برخی موارد، مسائل ژنتیکی باعث بروز بیماری های دهان و دندان در کودکان می شود. همچنین برخی عادات نامناسب از جمله جویدن اشیای سخت می تواند در تغییر شکل دندان های کودکان تاثیر بسزایی داشته باشد. به منظور پیشگیری از بروز مشکلات دندانی، نیاز است که کودک به همراه والدین خود به دندانپزشکی اطفال مراجعه نمایند.

فلوراید تراپی چیست و چه اهمیتی دارد؟ + معرفی 5 مزیت برتر فلوراید تراپی برای کودکان

بهترین دندانپزشک متخصص ارتودنسی دندان در شیراز در حوزه اطفال را در سایت پی جو مشاهده نمایید

دندانپزشک اطفال با ارزیابی و بررسی کامل شرایط می تواند ایرادات و نواقص دندانی را در کودکان تشخیص و جهت درمان، برنامه ریزی های لازم را انجام دهد. درمان ارتودنسی با توجه به شرایط و وضعیت دندان های کودک انجام می شود. امکان دارد دندانپزشک با استفاده از روش های مختلف جهت درمان بیماری های دهان و دندان کودک اقدام نماید. در این زمینه برخی از دندانپزشکان معتقدند که سن 7 تا 12 سالگی، بهترین زمان جهت انجام ارتودنسی در کودکان می باشد.

والدین باید به توصیه‌های دندانپزشک اطفال درباره بهداشت دهان و دندان کودک خود توجه نمایند. مراجعه منظم به دندانپزشکی اطفال و کودکان جهت رعایت بهداشت دهان و دندان، ضروری می باشد. لیست کامل خدمات دندانپزشکی در شهرهای مختلف ایران را در پی جو مشاهده فرمایید.

مراقبت های ویژه جهت رعایت بهداشت دهان و دندان در کودکان شامل چه مواردی می باشد؟

جهت رعایت بهداشت دهان و دندان، کودک باید به دستورالعمل ها و توصیه های دندانپزشک معالج خود عمل نماید. از جمله مهمترین دستورالعمل ها و توصیه ها جهت برخورداری از دندان هایی سالم و جذاب می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • مسواک زدن روزانه (2 بار)
  • استفاده همیشگی از نخ دندان و فلوراید
  • پرهیز از مصرف زیاد شیرینی جات
  • مراجعه منظم به دندانپزشکی اطفال (هر 6 ماه یکبار)

اگر درصدد انتخاب بهترین مرکز دندانپزشکی اطفال و کودکان هستید، می توانید به سایت پی جو مراجعه نمایید. سایت پی جو، یکی از معتبرترین سایت های معرفی کننده خدمات در رابطه با نیازهای مختلف کاربران می باشد. این سایت، بهترین مراکز دندانپزشکی اطفال را به همراه آدرس و شماره تلفن به کاربران عزیز معرفی کرده است. در صورت نیاز می توانید با کارشناسان سایت پی جو در ارتباط باشید.

بلیچینگ دندان چیست؟ + معرفی انواع بلیچینگ دندان + بررسی هزینه بلیچینگ

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا