دندانپزشکیدندانپزشکی نوین

قیمت کامپوزیت دندان

قیمت کامپوزیت دندان

افرادی که به یک کلینیک و یا مطب دندانپزشکی مراجعه می‌کنند و قصد ایمپلنت و یا کامپوزیت دندان و… دارند به نکات و موارد زیادی توجه نشان می‌دهند. یکی از مهمترین این موارد، قیمت این خدمات است. به این ترتیب آگاهی از قیمت کامپوزیت دندان برای تمامی افرادی که قصد استفاده و نصب این نوع از روکش‌ها را بر روی دندان‌های خود دارند بسیار مهم است. همان‌طور که می‌دانید از این لایه‌ها برای برطرف ساختن مشکلات کجی دندان‌ها استفاده شده و یا به منظور از بین بردن آثار لک و پوشاندن زردی و تیرگی دندان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. برطرف ساختن آسیب‌هایی از قبیل لب پریدگی و یا شکستگی دندان‌ها و یا از بین بردن فاصله میان آن‌ها و…. دیگر موارد استفاده از کامپوزیت است.

لازم است بدانید که قیمت کامپوزیت دندان یک نرخ ثابت نبوده و تحت تاثیر چند عامل دچار تغییر و تحولات اساسی می‌شود. در این مقاله به ارائه مطالبی در این باره خواهیم پرداخت و به بررسی عوامل موثر بر قیمت کامپوزیت دندان اقدام خواهیم کرد.

اما پیش از ورود به بحث به این پرسش پاسخ خواهیم داد که کامپوزیت چیست.  پس اگر شما هم به دنبال استفاده از این راهکار برای برطرف ساختن عیب و ایرادات دندان‌های خود هستید با ما همراه باشید.

کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت را می‌توان یکی از بهترین راهکارها برای اصلاح طرح لبخند شما به شمار آورد که در حال حاضر طرفداران و محبوبیت بسیار زیادی در سراسر نقاط جهان دارد. در حقیقت کامپوزیت نوعی مواد رزینی بوده که در فرایند ترمیم و اصلاح دندان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

عاج دندان چیست و کجا قرار دارد؟ + علائم پوسیدگی عاج دندان چیست؟

این ماده استحکام بسیار بالایی داشته و از زیبایی قابل توجهی هم برخوردار شده است. به همین دلیل هم برای ترمیم دندان‌ها و برطرف ساختن آسیب‌های آن‌ها به کار می‌رود. از سوی دیگر با دندان‌های شما به طور کامل تطابق داشته و هم رنگ آن‌ها است.

مواد کامپوزیتی به شکل خمیری بوده و دندانپزشکان می‌توانند یک لایه نازک از آن‌ها را بر روی سطح دندان‌های شما قرار داده و سپس به آن‌ها شکل و فرم مناسبی ارائه دهند. برای ثابت شدن مواد کامپوزیتی بر روی دندان‌ها و استحکام بیشتر آن‌ها، دندانپزشکان بعد از فرم دهی، با استفاده از نورهای آبی مواد کامپوزیتی را محکم می‌سازند.

مواد کامپوزیتی را می‌توان در انواع هیبریدی، میکرو فیلد، نانو فیلد و… جای داد که نوع این مواد در تعیین قیمت کامپوزیت دندان نیز موثرند.

عوامل موثر بر قیمت کامپوزیت دندان

از نظر بسیاری از افراد قیمت کامپوزیت دندان، ایمپلنت و… بسیار مقرون به صرفه و مناسب به نظر می‌رسد. چراکه با استفاده از این روش‌ها بیشتر عیب و ایرادات دندان‌های شما برطرف خواهند شد و از سوی دیگر نقش و سهم قابل توجهی در زیبایی چهره و جذابیت دندان‌ها و طرح لبخند خود خواهید داشت.

با این حال اگر شما هم پیش از مراجعه به یک کلینیک و یا مطب دندانپزشکی تمایل دارید قیمت این خدمات را مورد ارزیابی قرار دهید باید چند فاکتور را محاسبه کنید. از جمله این موارد می‌توان به مشکلات دندان‌ها و وضعیت فعلی آن‌ها اشاره کرد.

کیفیت کامپوزیت و مواد استفاده شده در ساختار آن، تعداد دندان‌های مد نظر و مورد نیاز به روکش و…. از مهمترین این عوامل هستند. از سوی دیگر و برای محاسبه قیمت کامپوزیت دندان باید در ابتدا هزینه هر واحد کامپوزیت را محاسبه کنید.

علت لق شدن ایمپلنت دندان چیست؟ + بررسی علائم و نشانه های لقی ایمپلنت دندان

چراکه هزینه این روش درمانی بر اساس هر واحد دندانی در نظر گرفته می‌شود. در ادامه به شرح مختصر برخی از مهمترین عوامل اثر گذار بر قیمت کامپوزیت دندان خواهیم پرداخت.

مشکلات دندان‌ها و وضعیت فعلی آن‌ها

بدون شک وضعیت کنونی دندان‌های شما نقش و سهم قابل توجهی در افزایش و یا کاهش قیمت کامپوزیت دندان دارد. ونیر روشی بسیار کارآمد و مناسب برای دندان‌هایی است که از شرایط نسبتاً خوبی برخوردار شده‌اند. بنابراین اگر دندان‌های شما با آسیب‌های جدی‌تر مانند پوسیدگی دست و پنجه نرم می‌کنند، کامپوزیت کردن بدون درمان برای آن‌ها روش مناسبی نخواهد بود.

پس باید در ابتدا پوسیدگی دندان‌های خود را برطرف ساخته و سپس با روکش‌های کامپوزیتی آن‌ها را تزیین و زیبا سازی کنید. در غیر این صورت ممکن است روند آسیب دیدگی و پوسیدگی دندان‌های شما ادامه پیدا کرده و به شرایط بدتر و آسیب‌های جدی‌تری دچار شوند.

ممکن است تمایل داشته باشید پیش از اقدام به کامپوزیت، دندان‌های خود را صاف و مرتب سازید و یا به پر کردن آن‌ها دست بزنید. در این صورت به طور حتم باید هزینه بیشتری هم پرداخت کنید. اما اگر تمایل دارید تنها با کمک روکش، دندان‌های نسبتا سالم خود را پوشش دهید و یا تغییر رنگ و زردی‌های آن را جبران کنید باید هزینه کمتری هم بپردازید. 

کیفیت کامپوزیت و مواد به کار رفته در ساختار آن

همان‌طور که می‌دانید کیفیت حرف اول را در تعیین قیمت محصولات مختلف می‌زند. به نحوی که هر چه کالای مد نظر شما از کیفیت بالاتری برخوردار شده باشد به طور حتم قیمت و هزینه بالاتری هم خواهد داشت و ونیر کامپوزیت دندان، ایمپلنت و سایر خدمات دندانپزشکی نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

ایمپلنت فوری دندان چیست + مراحل + مزایا و معایب

در حال حاضر این امکان فراهم شده که شما بتوانید به خرید و استفاده از ونیر کامپوزیت بی کیفیت ساخته شده با مواد درجه ۲ و ۳ دست بزنید و یا هزینه خود را صرف کامپوزیت با کیفیت و تولید شده توسط مواد و مصالح درجه یک و عالی نمایید.

علاوه بر کیفیت مواد به کار رفته در ساختار کامپوزیت، نحوه ساخت و طراحی آن نیز موضوع بسیار مهمی است. نحوه طراحی و ساخت ونیرهای کامپوزیت دندانی با مهارت دندانپزشک، تکنیک، تجربه و تخصص وی در ارتباط مستقیم قرار گرفته و تعیین کننده قیمت نهایی این نوع خدمات نیز است.

شما می‌توانید ساخت کامپوزیت دندان خود را به یک دندانپزشک و یا مجموعه بی تجربه و بدون مهارت کافی واگذار نمایید و در ازای آن هزینه کمتری هم پرداخت کنید. در این صورت ممکن است محصول نهایی ساخته شده مطابق میل شما نباشد و یا فرم و شکل آن به اندازه کافی طبیعی به نظر نرسد و یا حتی مجبور شوید با فاصله‌ای کوتاه اقدام به ترمیم دوباره آن‌ها کنید.

در این صورت هزینه‌های بسیار زیادی را از دست خواهید داد و انرژی و زمان بیشتری را نیز صرف خواهید کرد. در حالیکه می‌توانید از همین ابتدای کار به سراغ یک دندانپزشک با مهارت بالا و متخصص بروید که در حوزه کاری خود به اندازه کافی خبره، صاحب تجربه و اعتبار است و مهارت فنی و هنری بالایی برای ساخت کامپوزیت دندان با فرم طبیعی دارد.

 اما خیالتان راحت خواهد بود که ونیر کامپوزیت به اندازه کافی دوام و ماندگاری و استحکام داشته و مطابق با فرم و شکل مورد نظر شما طراحی و ساخته شده است.

کانال ریشه دندان چیست؟

تعداد دندان‌های نیازمند روکش، ترمیم و اصلاح

یکی از مهمترین اقداماتی که باید پیش از مراجعه به دندانپزشک و یا نصب ونیرهای کامپوزیت بر روی دندان‌های خود انجام دهید، به دست آوردن تعداد دندان‌های نیازمند به این نوع روکش‌ها است. در واقع بهتر است بدانید که به چند روکش برای زیبا سازی دندان‌های خود و برطرف ساختن آسیب‌های آن‌ها نیاز دارید تا بتوانید قیمت آن را نیز محاسبه کنید.

ممکن است شما هم از جمله افرادی باشید که تمایل دارند تمامی دندان‌های ردیف جلوی خود را سفید و یکدست کنند و یا بخواهید تنها یکی از دندان‌های خود را اصلاح و ترمیم کنید. بدون شک برای هر کدام از این اقدامات باید قیمت و هزینه متفاوتی پرداخت نمایید.

سفید کردن و یا روکش نمودن تمامی دندان‌های موجود در ردیف جلوی شما به طور حتم گران قیمت‌تر از اصلاح و ترمیم یک دندان خواهد بود. برای اینکه بدانید چه تعداد از زندان‌هایتان به کامپوزیت نیاز دارند می‌توانید روبروی یک آینه قرار بگیرید و لبخند بزنید. در این صورت به درک نسبتاً مشخصی از تعداد دندان‌های نیازمند به روکش، اصلاح و ترمیم دسترسی پیدا خواهید کرد.

موقعیت جغرافیایی کلینیک و یا مطب دندانپزشکی

یکی دیگر از عوامل اثر گذار بر قیمت کامپوزیت دندان موقعیت مکانی شما و محل قرارگیری مطب و یا کلینیک دندانپزشکی است. در صورتی که در شهرهای بزرگ و پر جمعیت ساکن هستید، دسترسی به دندان پزشک و انجام کامپوزیت دندان برایتان دشواری نخواهد داشت و به راحتی صورت خواهد پذیرفت.

در حالی که سکونت در یک شهرستان و یا روستا ممکن است از این لحاظ برای شما مشکلاتی را ایجاد کند. اگر در شهرهای بزرگ ساکن هستید می‌توانید با صرف مدت زمانی کوتاه خود را به یک مطب و یا کلینیک دندانپزشکی معتبر و با تجربه برسانید و از مهارت‌های فنی و هنری دندانپزشک برای ساخت ونیر کامپوزیت برخوردار شوید.

برند کامپوزیت

در بازار دندانپزشکی با برندهای مختلفی در حوزه کامپوزیت دندان مواجه خواهید شد. این محصولات نیز مانند دیگر کالاهای ساخته شده توسط شرکت‌ها و کمپانی‌های مختلف از لحاظ کیفیت با یکدیگر اختلافاتی دارند و یا طول عمر، مدت زمان دوام و ماندگاری و استحکام آن‌ها با یکدیگر اختلافاتی دارد.

همه چیز درباره جرم و پلاک دندانی + بررسی روش هایی که می‌توان آن را از بین برد

در حال حاضر برترین برندها در حوزه کامپوزیت به کشورهایی از قبیل آلمان، سوئیس، ژاپن و… تعلق دارند. محصولات این کمپانی‌ها از استانداردهای کیفی مطلوبی برخوردار شده و قیمت کامپوزیت دندان در این برندها هم بالاتر است.

کلینیک دندانپزشکی و زیبایی آتن انواع برند های کامپوزیت را با بهترین کیفت و هزینه کمتر نسبت به سایر کلینیک های دیگر با شرایط اقساط انجام میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا