دندانپزشکی

اصلاح طرح لبخند چیست؟

جراحی‌ها و اقدامات زیبایی دندانپزشکی می‌توانند ظاهر دندان و دهان را تغییر بدهند. داشتن دندان‌هایی منظم و زیبا باعث می‌شود که لبخند جذاب‌تری پیدا کنید و اعتمادبه‌نفس بیشتری داشته باشید. یکی از اقدامات موثر در این زمینه، اصلاح طرح لبخند است. منظور از چنین عملی چیست؟ در این مقاله درباره این اقدام که تلفیفی از عمل‌های زیبایی و اصلاحی در ناحیه دهان و دندان است، برایتان خواهیم گفت.


فهرست مطالب


طرح لبخند چیست؟

طرح لبخند یک اصطلاح بسیار قدیمی است که مردم از آن برای توصیف ویژگی های لبخند استفاده می کنند. به تمام بافت ها و اجزای دهان و صورت که حین لبخند زدن درگیر هستند اصطلاحا اجزاء لبخند گفته می شود. و به ترکیب و هماهنگی آن ها حین لبخند زدن کامل نیز، طرح لبخند اطلاق می شود. لب ها، دندان ها، مقدار کمی از بافت لثه، لپ ها، چانه و تعدادی ساختار مخفی دیگر همگی جزئی از یک طرح لبخند هستند.

اصلاح طرح لبخند چیست؟

طرح لبخند یک روش دندانپزشکی زیبایی است که عیوب دندان را اصلاح می‌کند و سلامت و ظاهر دندان را به شما باز می‌گرداند. دندان‌های ما با گذشت زمان فرسوده می‌شوند یا تغییر رنگ و حالت می‌دهند. با اصلاح طرح لبخند امکان تغییر و بهبود همه این موارد وجود دارد.

بسته به نیازها و خواسته‌های شما، ممکن است ترکیبی از مراحل زیر در روند اصلاح وجود داشته باشد:

 • استفاده از روکش‌های چینی
 • ایمپلنت‌های دندانی
 • ساخت تاج‌ها و پل‌های دندانی
 • ارتودنسی
 • سفیدکردن دندان
 • کانتورینگ لثه
 • اصلاح طرح لبخند با لمینت و بدون ارتودنسی

به تصویر اصلاح طرح لبخند در عکس زیر نگاه کنید.

اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند یعنی چه؟

هر نوع درمانی که شما برای زیبایی دندان‌های خود انجام دهید به نوعی اصلاح لبخند است. درصد زیادی از زیبایی و جذابیت چهره به میمیک صورت مربوط میشود و بخشی دیگر به زیبایی دندان و لبخند شما برمیگردد. برای طراحی و اصلاح طرح لبخند باید به دندانپزشکی زیبایی مراجعه کنید تا ابتدا دندان‌های شما را از نظر سلامت بررسی کنند سپس اقدام به آغاز فرآیند زیبایی دندان کنند.

معمولا در جلسه‌ای که برای معاینه به متخصص مراجعه میکنید آناتومی فک، دندان و لثه شما بررسی شده و مشکلاتی که وجود دارد رفع میشود. از مهم ترین درمان‌هایی که در اولویت وجود دارد ترمیم لثه است زیرا در صورتی که دارای عفونت کم یا خونریزی باشد باید ابتدا درمان شده سپس اقدام به زیباسازی دندان‌ها کرد. برخی از نکاتی که باید برای اصلاح طرح لبخند در نظر گرفته شود عبارت است از:

 • نسبت طول و عرض دندان شما با طراحی لبخند رابطه بسیار مستقیمی دارد. در زیباسازی دندان و طراحی لبخند باید نسبت طلایی طول و عرض دندان در نظر گرفته شده و همه محدودیت‌هایی که وجود دارد بررسی شود.
 • برای طراحی لبخند باید هماهنگی خطوط لثه را نظر گرفت. هم راستا بودن خطوط لثه میتواند لبخندی بسیار زیبا و جذاب برای شما به ارمغان بیاورد. زیرا  قرمزی لثه کمی بیش از حد معمول مشخص میشود و در صورتی که باهم قرینه نباشد زیبایی لبخند شما خدشه دار میشود.
 • در صورتی که دندان شما دچار پوسیدگی باشد و شما پیش از انجام آن را بررسی نکرده باشید قطعامشکل ساز خواهد شد.
 • در صورتی که نیاز به ارتودنسی دندان دارید ابتدا باید ارتودنسی را در اولیت قرار داده سپس اقدام به طرح لبخند کنید زیرا براکت‌های ارتودنسی میتواند رنگ زرد به روکش دندانی شما ببخشد.
علت جلو بودن فک بالا و پایین و روش های درمان با ارتودنسی

اصلاح طرح لبخند چه فوایدی دارد؟

اگر شما در جامعه ای زندگی می کنید که به واسطه موقعیت شغلی و اجتماعی خود نیاز بیشتری برای برقراری ارتباط موثر با مردم را دارید می دانید که قطعا یکی از عوامل ایجاد رابطه قوی لبخند زدن می باشد، در این جا مسئله اصلاح طرح لبخند می تواند نقش عالی در بهبود زیبایی لبخند و دندان ها داشته باشد و با روش های درمانی مختلف این مشکل را برطرف کند. درباره اورجت دندان  چه می دانید؟

عواملی  که در انتخاب طرح لبخند موثر است:

 • شکل صورت
 • انتظارات شخصی
 • سن و جنس

در هنگام مشاوره ، دندانپزشک زیبایی تمامی این عوامل را در نظر خواهد گرفت و طرح لبخند ویژه ای را پیشنهاد خواهد کرد.

معرفی انواع روش‌های اصلاح طرح لبخند

قطعا اگر پیش از انجام اصلاح لبخند با انواع روش‌های اصلاح لبخند آشنا شوید میتوانید بهتر تصمیم گرفته و با جزئیات هر روش آشنا شوید. در ادامه قصد داریم برخی از روش‌های اصلاح طرح لبخند را برای شما شرح دهیم.

سفید کردن دندان

سفید کردن دندان یا همان بلیچینگ دندان از خدمات عمومی زیبایی دندانپزشکی است که در این روش دندان‌های شما چند درجه روشن‌تر از حالت طبیعی شده اما طول عمر آن به صورت دائمی نیست. روش سفید کردن دندان شامل مراحل مسواک زدن با خمیردندان‌هایی که خاصیت سفیدکنندگی دارند، سفید کردن دندان‌ها با استفاده از لیزر، استفاده از ژل سفید کننده و استفاده از نوار سفید کننده میشود.

اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت

کامپوزیت ونیر دندان به تنهایی برای تغییر رنگ دندان و اصلاح فرم دندان استفاده میشود که باید در مراقبت از آن کوشا باشید. باندینگ دندان نیز با استفاده کامپوزیت انجام میشود که در واقع یک نوع ترمیمی است که همرنگ دندان بوده و با استفاده از یک چسب خاص روی دندان قرار میگیرد و با نور مخصوصی که در کامپوزیت دندان نیز استفاده میشود محکم میشود.

اصلاح باندینگ به دلیل محکم شدن این ترمیم بر روی دندان استفاده میشود. استفاده از این روش بسیار ساده و دارای قیمت پایین تری نسبت به روش‌های مشابه است.

اصلاح طرح لبخند لثه ای

این روش در صورتی استفاده میشود که هنگام لبخند زدن بخش عظیمی از لثه شما دیده میشود برای اصلاح آن بهتر است از روش لیفت لثه استفاده نمود.

اصلاح طرح لبخند لثه ای

افرادی که دارای دندان کوتاهی هستند اغلب دچار لبخند لثه‌ای میشوند که باید اصلاح خط لثه برای آنها صورت گیرد. البته گاهی برای لیف لثه و اصلاح خط لثه از افزایش طول تاج دندان استفاده میشود. اغلب با استفاده از لیزر یا ارتودنسی میتوان این روش را انجام داد. در کل برای اصلاح لبخند لثه ای شدید روش های مختلفی وجود دارد که بنا به دلیل ایجاد لبخند لثه ای میتوان نوع درمان را به صورت دقیق مشخص نمود و انجام داد.

اصلاح طرح لبخند لثه ای با بوتاکس

یک لبخند لثه ای را می توان به راحتی و به طور مؤثر با بوتاکس درمان کرد. این درحالی است که پیش تر، درمان این نوع لبخند با جراحی انجام می شد و شامل برش دادن بعضی از قسمت های لثه، تغییر موقعیت لب و بلندتر کردن دندان ها بود. برای انجام جراحی، دریافت بی حسی موضعی، بستری شدن برای بررسی میزان بهبودی و کنترل درد و همچنین داشتن رژیم غذایی خاص الزامی بود.

ایمپلنت فوری دندان چیست + مراحل + مزایا و معایب

امروزه درمان آن با بوتاکس تنها در ۱۰ دقیقه انجام می شود. بوتاکس دارای سم بوتولینوم نوع A است و در صورت تزریق، می تواند ماهیچه های لب فوقانی را شل کرده و هنگام لبخند زدن، بالا آمدن لب فوقانی را محدود کند، بنابراین لثه پوشیده می ماند. دو یا چند واحد بوتاکس در ناحیه ی بین بینی و لب فوقانی تزریق می شود تا لبخند اصلاح شود و لبخندی جذاب تر و طبیعی تری ایجاد نماید. لب بالایی که با بوتاکس شل شده است، دیگر هنگام لبخند زدن منقبض نمی شود و به اندازه ی قبل بالا نمی رود. باید توجه داشت که فقط متخصصان آموزش دیده می توانند این درمان را انجام دهند، زیرا ماهیچه ها و اعصاب زیادی در اطراف لب و دهان وجود دارد. تزریق بوتاکس دقیقاً در محل مناسب برای حل مشکل لبخند ضروری است. مهم ترین ویژگی این درمان غیرتهاجمی بودن و اثرگذاری سریع آن است. این درمان فوق العاده مؤثر است و نتایج معمولاً ۳ تا ۶ ماه ماندگاری دارند. فرد می تواند بلافاصله پس از درمان به زندگی روزمره ی خود بازگردد. اثر کامل درمان پس از گذشت دو هفته پس از تزریق ظاهر می شود.

روش‌های اصلاح طرح لبخند با بوتاکس

روش های اصلاح طرح لبخند ۴ مدل مختلف انجام می شود که به طور خلاصه شرح می دهیم:

 • لیفت لبخند

با گذشت زمان، پوست شل می شود و کاهش حجم بافت نرم می تواند نشانه های پیری را به طور واضح در اطراف دهان ایجاد کرده، بر زیبایی لبخند تاثیر بگذارد. لیفت لبخند با تزریق بوتاکس روشی ساده، سریع و موثر است که می تواند با ریلکس کردن ماهیچه هایی که گوشه های دهان را پایین می آورند، گوشه های دهان را لیفت کند، لب ها را تقویت کند و با اصلاح طرح لبخند ظاهر بهتری ایجاد کند. اصلاح طرح لبخند با بوتاکس به روش لیفت لبخند یک روش سرپایی با حداقل تهاجم است، و مشکلات زیر را در منطقه لبخند برطرف می کند:

 • خطوط شعاعی لب، خطهایی که به صورت عمودی از لب ها کشیده می شوند.
 • خطوط اطراف دهان، خطوطی که از گوشه های دهان به سمت پایین چانه امتداد دارند.
 • عضلاتی که گوشه های دهان را به حالت اخم مداوم پایین می کشند.
 • صاف کردن خطوط نازولابیال

خطوط نازولابیال یا خطوط لبخند، که می توانند در اثر قرار گرفتن در معرض آفتاب، سیگار کشیدن یا فقط به عنوان بخشی از روند طبیعی پیری ایجاد شوند، خطوطی هستند که از گوشه بینی تا گوشه دهان کشیده می شوند و هنگام لبخند زدن واضح تر می شوند. از بوتاکس می توان برای ریلکس کردن عضلات مرتبط و کاهش ظاهر این خطوط استفاده کرد. معمولا در کنار بوتاکس از یک نوع پر کننده نیز استفاده می شود.

 • برطرف کردن لبخند لثه ای

به گفته دندانپزشکان و جراحان زیبایی، در یک طرح لبخند ایده آل، خط پایین لب بالایی باید بالاتر از دندان ها قرار بگیرد و لثه ها در هنگام لبخند باید حداکثر تا ۲ میلیمتر قابل رویت باشد. اگر در هنگام لبخند زدن بیش از سه تا چهار میلی متر از لثه بیرون باشد، به این وضعیت “لبخند لثه ای” گفته می شود. لبخند لثه ای در زنان دو برابر مردان مشاهده می شود و اغلب افرادی که به آن دچار هستند سعی در کنترل و به حداقل رساندن لبخند خود دارند که می تواند تأثیر سوء بر روابط شغلی، اجتماعی و شخصی آنها داشته باشد.

دندانپزشکی با بیهوشی چیست؟

در گذشته، تنها راه حل برطرف کردن لبخند لثه ای عمل جراحی لثه و برداشتن بافتهای اضافی بود. در حین عمل ممکن بود جراح عضله های بالابرنده لب بالایی را قطع کنند تا نتواند به همان اندازه بالا برود و در موارد شدید، بیماران تحت عمل جراحی ارتوگناتیک قرار می گرفتند. همه این روش ها توام با تحمل درد و رنج، هزینه و زمان طولانی بهبودی بود. اما امروزه، بوتاکس با فلج کردن عضلات بیش فعال لب بالا، سطح لثه قابل مشاهده را کاهش می دهد و در نهایت باعث بهبود طرح لبخند می شود. بوتاکس روشی سریع و بدون درد برای کاهش ظاهر لبخند لثه ای است.

 • برطرف کردن لاغری لب (TIGHT LIPPED)

تزریق بوتاکس به داخل لب، برای افرادی که لب های خیلی نازکی دارند، بسیار عالی است. همچنین، برای کسانی که در اثر مرور زمان و افزایش سن،مقداری از حجم لب های خود را ازدست داده اند و لب آنها در هنگام لبخند لاغر به نظر می رسد، بوتاکس اصلاح کننده خوبی است. بوتاکس با ریلکس کردن ماهیچه های لب، باعث می شود که تمام لب گسترده و نرم شود و به این ترتیب باعث اصلاح طرح لبخند می شود.

ونیرهای پرسلن

در صورتی که دندان شما دچار فرم نادرست و رنگ دلخواهی نباشد میتوان از یک لایه متریال مخصوص روی دندان استفاده نمود تا مشکلات ظاهری دندان را از بین ببرد. ونیرهای پرسلین دارای طول عمر بالایی است و دچار تغییر رنگ نمیشود. به این روش اصطلاحا لمینت سرامیکی یا پرسلن لمینت گفته می شود.

اصلاح طرح لبخند با ارتودنسی

این روش برای افرادی است که فک یا دندان آن‌ها در جای صحیح خود قرار نگرفته نباشد دراین صورت به وسیله براکت و سیم مخصوص ارتودنسی دندان ‌ها را به مکان اصلی خود هدایت کرده که با استفاده از دو روش ارتودنسی متحرک وثابت میتوان این کار را انجام داد.

هدف اصلی این روش جلوگیری از پوسیدگی دندان و اصلاح فرم دندان برای داشتن لبخندی بسیار زیبا است.

ایمپلنت دندان

در صورتی که دندانی را از دست داده باشید قطعا جای خالی آن ضمن ایجاد ظاهری بد در صورت شما باعث تحلیل لثه میشود. افرادی که دندانی از دست میدهند کمی لپ آنها به داخل کشیده میشود و ایجاد چال میشود. با کاشت ایمپلنت دندان درون استخوان فک و سپس اتصال تاج دندانی میتوان دندانی طبیعی و زیبا داشت.

روکش دندان 

روکش دندان شبیه به یک کلاه بر روی تاج دندان یا پروتز دندانی قرار میگیرد که رنگ آن کاملا مشابه دندان‌های دیگر است و زیبایی را به دندان شما بازمیگرداند. البته از آن به عنوان پروتز ثابت دندانی هم نام برده میشود. اغلب از جنس سرامیک، فلز یا ترکیبی از این دو متریال است. در صورتی که رنگ دندان یا پوزیشن دندان مناسب نباشد از روکش دندان استفاده میشود.

بریج دندان

روش‌های مختلفی برای کاشت دندان وجود دارد تا زیبایی از دست رفته دندان و لبخند را به صورت شما بازگرداند. استفاده از بریج دندان میتواند جای دندان از دست رفته شما را پر کرده و طرح لبخند شما را اصلاح کند.

اصلاح طرح لبخند لمینت

قسمتی از تناسب مورد نیاز برای ایجاد لبخند زیبا را که متخصص دندانپزشکی با کمک لمینت فراهم می کند، به عنوان لمینت طرح لبخند شناخته می شود. لمینت طرح لبخند محدود به شرایط بیماری یا وجود مشکلات دندانی نمی شود و برای افراد با دندان سالم نیز صورت می گیرد. چرا که تصمیم مراجعه کننده افزایش زیبایی لبخند خود است.

همه چیز در مورد برداشتن لمینت دندان

در طرح لبخند با کمک لمینت پوسته سفید یا رنگی خاصی روی دندان ها نصب می شود که برای تغییر رنگ، تغییر اندازه، متناسب سازی، ایجاد خط یک راستا در دندان ها و … استفاده می شود. حالا نه تنها عیوب دندان فرد پوشانده شده است که سایز دندان ها و یکنواختی آنها یک لبخند زیبا را ایجاد می کند.

کار اصلاح لبخند از کجا شروع می‌شود؟

پاسخ به این سوال به نوع مشکلی بستگی دارد که در خصوص لبخندتان وجود دارد. بسته  به تعداد، نوع مشکل و شدت آن، شما باید به دندانپزشک متخصص مراجعه کنید. برای مثال برای برطرف کردن نامنظمی های  دندانی باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید. برای تغییر رنگ دندان ها باید به متخصص ترمیمی و زیبایی دندان و …. . اما بهتر است که ابتدا به یک دندانپزشک عمومی مراجعه کنید تا مشکلات شما را به خوبی تشخیص داده و شما را به متخصص یا متخصصان خاصب ارجاع دهد. در ادامه درباره اینکه هر متخصص کدام مشکل طرح لبخند شما را برطرف میکند مطالبی خواهید خواند.

متخصص ارتودنسی دندان

یک متخصص ارتودنسی به صاف، هماهنگ و یکدست شدن دندان های شما کمک می کند. هر مشکلی که در خصوص موقعیت دندان ها و فک باشد را باید با کمک گرفتن از این متخصص برطرف کنید. این متخصص قادر است مشکلات زیر را با روش های خاصی اصلاح کند و شما را به یک طرح لبخند عالی سوق دهد:

 • اورکراودینگ یا ازدحام دندان ها
 • کج بودن یک یا چند دندان
 • کوتاه یا بلند بودن یک یا چند دندان
 • وجود دندان های نهفته مانند دندان نیش یا دندان عقل نهفته
 • جلو بودن فک بالا نسبت به فک پایین (اوربایت)
 • جلو بودن فک پایین نسبت به فک بالا (آندربایت)
 • وجود فضا بین دو فک بالا و پایین در بخش جلو هنگام بسته شدن دهان
 • کوچک بودن کام دهان
 • لب شکری
 • شکاف کام
 • وجود فاصله بین دندان ها
 • انحراف فک به طرفین
 • و …

این متخصص با کمک روش های زیر اقدام به اصلاح طرح لبخند شما میکند:

 • ارتودنسی ثابت فلزی، لینگوال، دیمون، ارتودنسی سرامیکی
 • ارتودنسی متحرک با پلاک های شفاف ارتودنسی مانند اینوزیلاین
 • ارتودنسی نامرئی که میتواند تعداد زیادی دستگاه ارتودنسی را در خود جای دهند

متخصص ترمیمی و زیبایی دندان

برای اصلاح طرح لبخند ابتدا از سلامت لثه ها اطمینان حاصل می کنیم. سپس به سراغ دندان های پوسیده می رویم پس از ترمیم و بازسازی و بر طرف کردن پوسیدگی دندان ها این بار نوبت به سفید کردن دندان ها می رسد. سفید کردن دندان ها که در مواقعی ناچار به تکرار آن می شویم درخشان شدن دندان های شما را ماندگار می کند. در مرحله آخر که مهمترین و زمان برترین مرحله اصلاح طرح لبخند است به سراغ متخصص ارتودنسی می رویم که مرتب کردن دندان ها به عهده او است.

مهمترین اقداماتی که یک متخصص زیبایی و ترمیی دندان برای اصطلاح طرح لبخند شما انجام میدهد عبارتند از:

 • ترمیمی پوسیدگی ها
 • پر کردن دندان
 • جرمگیری دندان و روت پلنینگ
 • بلیچینگ دندان
 • نصب انواع روکش دندان
 • نصب انواع ونیر دندان شامل ونیر کامپوزیت، لمینت دندان و ….

متخصص لثه

تمام مشکلاتی که در خصوص بافت نرم و مخصوصا بافت لثه در دهان وجود دارد باید با نظارت یک متخصص لثه برطرف شوند. کاهی اوقات ممکن است با بیماری لثه شامل التهاب و عفونت لثه مواجه باشیم. این دو بیماری میتوانند هم ظاهر لثه را زشت کنند و هم باعث بر هم خوردن زیبایی طرح لبخند شوند. یک متخصص لثه با اقدامات زیر به اصطلاح طرح لبخند در افراد کمک می کند:

 • تشخیص و درمان التهاب لثه یا ژینژیویت
 • تشخیص و درمان عفونت شدید لثه یا پریودنتییت
 • کمک به بهبود خط لثه
  • درمان لبخند لثه ای
 • درمان هایپرپلازی لثه ها (ورم و بزرگ شدن بافت لثه)
 • و ….
آشنایی با کامپوزیت دندان و تاثیرات آن بر زیبایی با فیلم + بررسی انواع کامپوزیت و مراقبت از آن

متخصص پروتز دندان

متخصصان پروتز با کمک متخصصان ترمیمی و زیبایی نقش مهمی در اصلاح طرح لبخند ایفا می کنند. آن ها جای خالی دندان ها و یا فواصله بین دندانی را با کمک انواع پروتز ثابت و متحرک دندانپزشکی پر می کنند. آن ها برای داشتن لبخندی بهتر اقدامت زیر را برای بیماران انجام می دهند:

 • ساخت ایمپلنت دندان
 • روکش کردن دندان
 • نصب بریج یا پل دندانپزشکی
 • نصب انواع دندان مصنوعی

جراح دهان، فک و صورت

جراح دهان در کنار سایر متخصصان دندانپزشکی و به صورت ویژه در همکاری با یک متخصص ارتودنسی قادر است که مشکلات ساختاری مربوط به استخوان های صورت مانند فک بالا یا پایین را اصلاح کنند.

اقدام زیر کارهایی است که یک جراح دهان برای اصلاح طرح لبخند انجام می دهند:

 • کاشت ایمپلنت دندان
 • جراحی زیبایی لثه
 • کشیدن دندان با روش جراحی
 • جراحی فک برای درمان انواع مشکلات ساختاری فک مانند اپن بایت، آندربایت، کراس بایت، اوربایت، اورجت و ….
 • جراحی شکاف کام و لب
 • و …

بررسی هزینه اصلاح طرح لبخند

قیمت طرح لبخند دندان با توجه به نوع درمان و اقدامات زیبایی که باید انجام شود متغیر است. ممکن است برای طراحی لبخند یک فرد تنها کامپوزیت یک یا چند دندان برای وی کافی باشد. از طرفی ممکن است برای فرد دیگری جهت اصلاح طرح لبخند، انجام مجموعه‌ای از خدمات دندانپزشکی مانند ارتودنسی، کامپوزیت و ایمپلنت مورد نیاز باشد. در نتیجه نمی‌توان به طور دقیق برای قیمت طرح لبخند و یا هزینه اصلاح طرح لبخند یک عدد مشخص بیان کرد.

اصلاح طرح لبخند

برای اطلاع دقیق از قیمت اصلاح طرح لبخند به یک کلینیک تخصصی دندانپزشکی مراجعه کنید. دندانپزشک پس از معاینه دقیق، درمان‌های مورد نیاز و هزینه دقیق را اعلام می‌کند.

هزینه اصلاح طرح لبخند با ارتودنسی

قیمت اصلاح طرح لبخند با ارتودنسی در سال ۱۴۰۲قیمت به ریال
ارتودنسی ثابت دو فک بدون کشیدن دندان۵۰۰/۰۰۰/۰۰۰
ارتودنسی ثابت دو فک با کشیدن دندان۵۵۰/۰۰۰/۰۰۰
ارتوسرجری (ارتودنسی جهت جراحی فک)۶۵۰/۰۰۰/۰۰۰
ارتودنسی دیمون (به ازای هرفک اضافه می شود)۲۰۰/۰۰۰/۰۰۰
ارتودنسی شبه دیمون (به ازای هرفک اضافه می شود)۱۰۰/۰۰۰/۰۰۰
ارتودنسی سرامیکی (به ازای هر فک اضافه می شود)۲۰۰/۰۰۰/۰۰۰
ارتودنسی متحرک دو فک۳۰۰/۰۰۰/۰۰۰

هزینه اصلاح طرح لبخند با ایمپلنت

قیمت اصلاح طرح لبخند برای کاشت دندان در سال ۱۴۰۲قیمت به ریال
یک واحد ایمپلنتکره‌ای ۱۲۰/۰۰۰/۰۰۰
نئودنت ۱۷۰/۰۰۰/۰۰۰
اشترومن معمولی ۳۰۰/۰۰۰/۰۰۰
اشترومن راکسالید ۳۵۰/۰۰۰/۰۰۰

هزینه اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت و لمینت

قیمت اصلاح طرح لبخند با لمینت در سال ۱۴۰۲قیمت به ریال
فیسینگ کامپوزیت (هر دندان)۳۵/۰۰۰/۰۰۰
پرسلن لمینت۶۰/۰۰۰/۰۰۰ – ۷۵/۰۰۰/۰۰۰

هزینه اصلاح طرح لبخند با بلیچینگ

قیمت اصلاح طرح لبخند با بلیچینگ در سال ۱۴۰۲قیمت به ریال
بلیچینگ HOME هر فک۲۵/۰۰۰/۰۰۰
بلیچینگ OFFICE هر فک۳۵/۰۰۰/۰۰۰

هزینه اصلاح طرح لبخند برای ترمیم دندان ها

قیمت اصلاح طرح لبخند برای پر کردن دندان ها در سال ۱۴۰۲قیمت به ریال
ترمیم آمالگام کلاس پنج یا یک سطحی۱۲/۰۰۰/۰۰۰
ترمیم آمالگام دو سطحی۱۴/۰۰۰/۰۰۰
ترمیم آمالگام سه سطحی۱۶/۰۰۰/۰۰۰
ترمیم کامپوزیت کلاس پنج یا یک سطحی۱۵/۰۰۰/۰۰۰
ترمیم کامپوزیت دو سطحی کلاس سه۱۶/۰۰۰/۰۰۰
ترمیم کامپوزیت سه سطحی یا کلاس چهار۱۸/۰۰۰/۰۰۰
ترمیم بیلداپ با آمالگام (دندان دائمی)۲۰/۰۰۰/۰۰۰
ترمیم بیلداپ با کامپوزیت نوری (دندان دائمی)۲۲/۰۰۰/۰۰۰

سخن پایانی

شما در این مقاله با اصلاح طرح لبخند و انواع روش‌های طراحی لبخند آشنا شدید. همچنین از هزینه اصلاح طرح لبخند ۱۴۰۲ آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

چند نوع اصلاح طرح لبخند وجود دارد؟

5 نوع شکل صورت، ترکیب صورت، لب، ابعاد و ترکیبات دندانی از جمله راه‌های اصلاح طرح لبخند هستند.

اصلاح طراح لبخند دقیقا چه کاری انجام می دهد؟

طراحی لبخند می تواند طیف گسترده ای از مسائل زیبایی و عملی دندانپزشکی را برطرف نماید. مراحل و نتایج مطلوب از اصلاح طرح لبخند نیازهای منحصربفرد و اهداف شخصی هر بیمار را نشان خواهد داد. دندانپزشک با توجه به سن، جنسیت و ویژگی های منحصربفرد صورت هر فرد یک برنامه سفارشی برای اصلاح طرح لبخند بیمار طراحی می نماید. به طوری که دو طراحی هیچگاه شبیه یکدیگر نیستند.

چه کسانی باید اصلاح طرح لبخند را انجام دهند؟

کسانی که رنگ دندانشان تغییر کرده، دندان‌های شکسته یا ترک خورده و نامرتب دارند، دندان‌هایشان شکاف برداشته یا لثه‌هایشان مشکل دارد، می‌توانند اصلاح طرح خط لبخند را انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا