زیبایی - آرایشی

ترواسکالپ چیست؟ + آشنایی با ترواسکالپ برای حذف چربی و معایب دستگاه ترواسکالپ

اگر دچار اضافه وزن هستید و می خواهید به وزن ایده آلتان برسید، اما علاقه ندارید از روش های تهاجمی مانند انواع جراحی های لاغری استفاده کنید، جای هیچ نگرانی نیست می توانید از روش غیر تهاجمی ترواسکالپ استفاده نمایید. اگر تمایل به استفاده از روش لاغری با این دستگاه را دارید، که به آن دستگاه لاغری موضعی نیز گفته می شود، وبه دنبال این هستید که اطلاعاتی درباره آن بدست آورید در ادامه مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله ما به موضوعاتی پیرامون این روش لاغری و فواید و مضرات آن می پردازیم.


فهرست مطالب


ترواسکالپ چیست؟

ترواسکالپ ساخت کمپانی کوترا کشور آمریکا می باشد. با بهره مندی از امواج آر اف یا رادیو فرکوئنسی (آر اف) و نفوذ تا لایه چربی زیر پوست موجب مرگ سلولی و حذف یک چهارم از ضخامت چربی می گردد. طی مدت 8 الی 12 هفته پس از درمان، فرآیند طبیعی بدن به صورت تدریجی و از طریق سیستم لنفاوی یا ادرار موجب دفع چربی ها می گردد. در پروسه 15 دقیقه ای قرارگیری دستگاه در موضع مورد نظر کنترل دما به صورت لحظه ای انجام می گردد. همچنین امکان استفاده از دستگاه ترو اسکالپ ID در چند ناحیه طی یک جلسه وجود دارد. (دندان مصنوعی برپایه ایمپلنت)

دستگاه ترواسکالپ، جدیدترین تکنولوژی ساخته کشور آمریکا می‌باشد که بدون نیاز به عمل جراحی می‌تواند چربی‌های اضافه را از بین ببرد. این دستگاه به دلیل مزیت‌های فوق العاده خود نسبت به سایر روش‌های قدیمی به سرعت تبدیل به بهترین روش لاغری سریع در جهان شده است.

این پلت فرم بر پایه ی تکنولوژی RF ساخته شده و عملکرد آن به صورت غیر تهاجمی می باشد. فناوری فراکانس رادیویی استاندارد طلایی در بسیاری از درمان های زیبایی است. گرمای ساتع شده از فرکانس رادیویی می تواند چربی را ذوب ، پوست را سفت و سلولیت را محکم نماید. ترواسکالپ بدون هیچ گونه عوارض جانبی و خطر می تواند ناحیه 300 سانتی متر مربع بر روی شکم و پهلوها را با پروتکل سریع 15 دقیقه ای درمان کند.

ترو اسکالپ چیست

درمان های ترواسکالپ آی دی می تواند متناسب با خواسته های فرد در کانتورینگ بدن و صورت hands-free و hand-held (با قطعه دستی و یا قطعه ای که بدون دخالت دست می باشد) برای درمان همزمان شکم یا چندین ناحیه مختلف بدن انجام شود.

معرفی بهترین کرم پودرهای خارجی و ایرانی

دستگاه لاغری ترواسکالپ با داشتن قابلیت کنترل دما، باعث حفظ راحتی و آرامش بیمار در طول جلسه درمان خواهد شد. در عین حال با عملکرد مؤثر منجر به کاهش ۲۴٪ چربی می شود. (کامپوزیت چیست و انواع آن)

این روش غیر تهاجمی برای افرادی ایده آل است که مشغله کاری بالا دارند و به دلایلی نمی توانند از برنامه رژیم غذایی خاص و فعالیت های ورزشی مرتب جهت تناسب اندام پیروی نمایند. البته بسیاری از افراد با داشتن رژیم غذایی مناسب و فعالیت ورزشی نرمال دارای بافت چربی در نقاطی از بدن هستند که نسبت به ورزش مقاوم می باشد و جهت حذف چربی های ناخواسته باید رژیم های سخت و ورزش شدید داشته باشند. درواقع استفاده از این دستگاه نیاز هر دوگروه را جهت حذف چربی های اضافه (ناخواسته)، کانتورینگ و شکل دهی فرم بدن به صورت غیر تهاجمی را تامین می نماید. همچنین به افراد آزادی عمل می دهد که پس از درمان به فعالیت های روزانه خود بپردازند. (لمینت کریستالی)

دستگاه ترواسکالپ آی‌دی

دستگاه لاغری ترواسکالپ ID با 10 پروپ ارگونومیک خاص به لاغری و  تناسب اندام نواحی مختلف بدن همخوان با نیاز سیستم بدنی هر شخص عمل میکند، با خرید ترواسکلاپ ID تجربه مطلوب و نتایج اثبات شده لاین لاغری را به مرکز خود القا نمایید.

معایب دستگاه ترواسکالپ

دستگاه لاغری ترواسکالپ ID یک پیشرفت بزرگ در صنعت دستگاه های لاغری است که به عنوان دستگاه سیقل سازی بدن یا همان مدلینگ برای تناسب اندام شناخته میشود، Trusculpt ID با استفاده از امواج رادیوفرکانسی و NAT انجام میشود، و میتواند در یک جلسه تا 30 درصد چربی های اضافی نواحی مختلف بدن را را از بین ببرد .

مهم ترین ویژگی های ترواسکالپ چیست؟

ترو اسکالپ به عنوان یکی از اصلی ترین روش های لاغری موضعی بدون جراحی دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد. از جمله:

 • ایمنی بالا
 • کنترل دما لحظه ای
 • مدت درمان کوتاه و موثر
 • تجربه بالینی اثبات شده در بیماران
 • قابل استفاده برای چربی های موضعی صورت و بدن
 • بدون هیچ گونه عوارض نظیر خونریزی، درد، احساس سوزش
 • درمان موثر تنها در یک جلسه – تنها در صورت نیاز، لاغری با ترواسکالپ تکرار خواهد شد.

شیوه‌ی استفاده از دستگاه ترواسکالپ چگونه است؟

استفاده از این دستگاه به صورت سرپایی است و نیاز به بیهوشی یا بخیه زدن ندارد. در این روش منطقه‌ی مورد نظر مشخص می‌شود، سپس با استفاده از دستگاه فرکانس رادیویی به منطقه وارد می‌شود و به این ترتیب چربی‌های انباشته شده در محل سوزانده می‌شود. گرمایی که از طریق دستگاه وارد بدن می‌شود، هیچ آسیبی به همراه ندارد و فقط چربی‌ها را ذوب می‌کند.

ترواسکالپ
استفاده از دستگاه ترواسکالپ

هنگام استفاده از دستگاه دمای پوست به طور مداوم مورد نظارت قرار می‌گیرد و انرژی اعمال شده متناسب با آن تنظیم می‌شود. همچنین لازم است بدانید انتقال انرژی به صورت یکنواخت صورت می‌گیرد و انرژی از سطح پوست به ماهیچه انتقال پیدا می‌کند. جراح لاغری وضعیت عمومی سلامت و میزان بافت‌های چری را بررسی می‌کند و متناسب با شرابط بیمار بهترین روش جراحی را به او پیشنهاد می‌کند. (عکس فضا نگهدار دندان کودک)

معرفی و بررسی بهترین رژ لب‌های بدون سرب + معرفی رژ لب های بدون سرب ایرانی

مراحل انجام ترواسکالپ

 1. انتخاب محل مورد نظر برای چربی سوزی
 2. دریافت مشاوره توسط پزشک (به همراه تست اینبادی و کوانتوم)
 3. اندازه گیری ضخامت چربی‌ها
 4. مشخص شدن تعداد و محل قرارگیری پروپ‌ها
 5. تنظیمات دستگاه بر اساس مشخصات فردی و ضخامت چربی
 6. استفاده از دستگاه ترواسکالپ
 7. تاباندن فرکانس رادیویی در محل مورد نظر به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه
 8. شروع چربی سوزی به واسطه گرمای ایجاد شده

عملکرد ترواسکالپ چگونه است؟

دستگاه ترو اسکالپ با استفاده از امواج رادیو فرکوئنسی و عمق نفوذ مشخص تا لایه چربی، با اعمال گرمای بالای 46 درجه و کنترل شده موجب مرگ سلولی چربی های موضع درمان می گردد. در نتیجه چربی های اضافه تا نهایت 12 هفته بوسیله سیستم طبیعی بدن دفع می گردند. تغییرات از هفته چهارم کاملا قابل مشاهده خواهد بود. گرمای حاصل از دستگاه در لایه درم پوست موجب تحریک کلاژن سازی و در نتیجه سفتی و لیفت پوست و همچنین کاهش سلولیت نیز می گردد.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای استفاده از ترواسکالپ هستند؟

این روش برای از بین بردن چربی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما بهتر است افرادی که BMI بالایی دارند از روش‌های دیگر لاغری استفاده کنند. به این ترتیب کسانی‌که چربی‌های موضعی دارند بهترین کاندید برای انجام این شیوه هستند. تعداد جلسات نیز با توجه به نظر پزشک و میزان چربی مشخص می‌شود. اما معمولاً طی هر جلسه ۲۴ درصد از چربی‌های سطحی از بین می‌روند. به این ترتیب یک یا دو جلسه در ماه کفایت می‌کند و معمولاٌ طول درمان بیشتر از دو یا سه ماه طول نمی‌کشد.

تکنولوژی درمان با ترواسکالپ آی‌دی چگونه است؟

ترواسکالپ آی دی یک متد بر پایه ی فناوری RF می باشد که نتایج بالینی اثبات شده ای را جهت کانتورینگ بدن ارائه می دهد. تطبیق پذیری بالای این سیستم درمانی، اجازه می دهد تا درمان های در نظر گرفته شده برای بیماران در نواحی مختلف بدن به طور همزمان بر اساس نیاز بیماران، در عرض یک پروتکل درمانی ۱۵ دقیقه ای انجام شود.

ترواسکالپ
درمان با ترواسکالپ آی‌دی

ترو اسکالپ آی دی ضمن حفظ دمای مناسب پوست، گرما را به کل لایه چربی منتقل می کند و در عین اثر بخشی و کارایی بالینی بالا و سریع، راحتی بیمار را نیز فراهم می کند. در ادامه می توانید به صورت تصویری و متنی نحوه اثر گذاری امواج رادیو فرکوئنسی دستگاه ترو اسکالپ بر روی چربی های زیر پوستی اضافی نواحی مختلف بدن را ببینید:

استفاده از امواج ۲ مگاهرتز Monopolar RF

فن آوری اختصاصی، فرکانس پایین و انتقال یکنواخت انرژی، جهت درمان کل لایه چربی به صورت نفوذ از سطح پوست تا عمق ماهیچه اولین نکته ای است که در روند اثر گذاری ترواسکالپ بر روی چربی های موضعی بدن مورد توجه می باشد.

کنترل دما (مانیتورینگ حرارتی)

در جریان بهره گیری از ترو اسکالپ برای رفع چربی های موضعی، دمای پوست به طور مداوم مورد بررسی قرار می گیرد و انتقال انرژی به طور خودکار تنظیم می شود تا دما بیشتر از ۴۵ درجه سانتی گراد، در بافت چربی باشد، در حالی که درجه حرارت در پوست ۳-۴ درجه سانتی گراد خنک تر و پایین تر از دما در بافت چربی است. (عمل جراحی لاغری)

رژ لب جامد بهتر است یا مایع؟ + بررسی تفاوت رژ لب مایع با جامد

انتخاب مناسب انرژی گرمایی در بافت چربی

انتقال بهینه انرژی و گرم کردن بافت چربی در ناحیه ی هدف باعث افزایش انتخابی آپوپتوز سلول های بافت چربی زیر جلدی می شود. مهارت و تجربه بالای تکنیسن های بخش لاغری و تناسب اندام کلینیک دکتر نیلفروش زاده (جردن) باعث می شود که این تکنیک به خوبی انجام شده و فرد مناسب ترین نتیجه را بگیرد.

مزایای استفاده از دستگاه ترو اسکالپ چیست؟

 • این روش بدون ایجاد درد و خونریزی انجام می‌شود.
 • چربی‌های انباشته شده و مقاوم را از بین می‌برد.
 • موجب کانتورینگ و عضله‌سازی می‌شود.
 • در تمام نقاط بدن قابل استفاده است و موجب ایجاد لاغری موضعی در شکم، بازو، غبغب، ران و نواحی دیگر می‌شود.
 • عارضه یا مشکل پوستی ایجاد نمی‌کند و سلولیت‌ها را از بین می‌برد.
 • ماندگاری دائمی دارد.

دکتر جراحی عمومی متخصصی است که می‌تواند طیف وسیعی از مشکلات و بیماری‌ها را با جراحی درمان کند.

معایب دستگاه ترواسکالپ چیست؟

همان طور که پیش تر ذکر شد این روش لاغری ایمن است، ولی مانند بسیاری از درمان‌ها، ممکن است خطراتی نیز در درمان با ترواسکالپ وجود داشته باشد. در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم. (ادنتوبلاست)

 • حساسیت، قرمزی و کبودی از عوارض ترواسکالپ:

ترواسکالپ برای هر نوع پوستی که وجود دارد بی خطر است، اما حساسیت، قرمزی، یا حتی کبودی و خستگی خفیف ممکن است پس از درمان ایجاد شود. بنابراین می‌توان گفت به طور کلی برای چند ساعت یا تا چند روز در آن ناحیه قرمز و یا صورتی خواهید بود، اما واقعیت این است که هیچکس حتی وقتی شلوار تنگ خود را دوباره می‌پوشد احساس ناراحتی نمی‌کند. بسیاری از بیماران ما بلافاصله پس از آن به سر کار باز می‌گردند.

پرخونی متوسط ( قرمزی ناحیه درمان ) باید پس از اتمام هر ناحیه درمان ۱۵ دقیقه ای ظاهر شود و معمولاً ظرف چند ساعت برطرف می‌شود. بعد از عمل، ناحیه درمان برای کمتر از یک ساعت گرم و شسته می‌شود. در حالی که ممکن است برای چند روز حساسیت خفیفی به لمس داشته باشید، می‌توانید بلافاصله به فعالیت‌های عادی و ورزش بازگردید.

 • خستگی خفیف از معایب لاغری با ترواسکالپ:

پس از درمان با ترواسکالپ ممکن است احساس خستگی خفیف به مدت چند روز داشته باشید که از عوارض ترواسکالپ به شمار می‌رود. اما جای نگرانی نیست. به زودی برطرف می‌شود و شما می‌توانید فعالیت‌های روزانه خود را به خوبی انجام دهید.

 • درد بسیار خفیف در بعضی افراد:

برخی از بیماران ممکن است پس از درمان احساس درد خیلی جزیی کنند، گویی که روز قبل تمرین شدیدی داشته‌اند، اما این درد معمولاً به سرعت فروکش می‌کند و هیچ گونه احساس ناخوشایندی باقی نمی‌ماند.

 • ایجاد ندول‌ها یا توده های سطحی:
عمل بینی چیست؟ + بررسی انواع عمل جراحی بینی، هزینه، عوارض آن

در بعضی افراد ندول ها یا توده های سطحی ممکن است ایجاد شوند که می توان آنها را ماساژ داد.

یکی دیگر از نگرانی های موجود در رابطه با مضرات لاغری با ترواسکالپ هیپرپلازی سلول‌های چربی است، آیا ترواسکالپ می‌تواند باعث هیپرپلازی متناقض چربی شود؟ ترواسکالپ یک درمان موثر است که چربی‌های ناخواسته را با فناوری فرکانس رادیویی آب می‌کند و هیچ خطری برای هیپرپلازی متناقض چربی ندارد. همچنین این قابلیت را دارد که مناطق بزرگتر را به یکباره درمان کند.

مراقبت‌های بعد از استفاده از دستگاه ترو اسکالپ شامل چه مواردی است؟

آب کردن چربی با دستگاه نیاز به مراقبت خاصی ندارد. اما برای جلوگیری از بازگشت توده‌های چربی لازم است فرد رژیم غذایی متعادل داشته باشد و ورزش کردن را در برنامه‌ی روزانه بگنجاند. دکتر جراح لاپاراسکوپی با استفاده از شیوه‌ی مدرن جراحی مشکلاتی که در ناحیه‌ی شکم و لگن ایجاد شده را از بین می‌برد.

عوارض ترو اسکالپ چیست؟

لاغری با ترواسکالپ و از بین بردن چربی‌های موضعی بدن هیچ عارضه‌ و دردی به همراه ندارد و لازم نیست نگران باشید.

کاندیدای مناسب برای ترواسکالپ چه کسانی هستند؟

 • افرادی که با وجود ورزش و رژیم غذایی به فرم ایده آل اندام خود نرسیده اند.
 • افرادی که دارای چربی اضافه در ناحیه غبغب هستند.
 • اشخاصی که از برنامه غذایی سالمی پیروی می نمایند.

ترواسکالپ برای چه کسانی مناسب نیست؟

 • افرادی که دارای BMI بالایی هستند کاندیدای مناسبی برای این روش محسوب نمی شوند.
 • در صورت وجود هرگونه بیماری مانند بیماری کلیوی و…، همچنین مصرف داروی خاص پزشک را در جریان قرار دهید.
 • خانم های باردار و شیرده
 • به سبب استفاده از امواج RF، این دستگاه برای افرادی که در بدنشان از دستگاه تنظیم کننده ضربان قلب، ایمپلنت های الکترونیکی دارند مناسب نیست.

هزینه‌ی ترواسکالپ چقدر است؟

هزینه‌ی مشخصی نمی‌توانیم برای این روش معین کنیم چون میزان هزینه تحت تاثیر عوامل مختلفی است. به عنوان مثال میزان چربی و تخصص و مهارت پزشک جراح، همچنین امکانات و خدمات کلینیکی که در آن ترواسکالپ انجام شده می‌تواند میزان هزینه‌ها را کم یا زیاد کند. دکتر جراحی در جلسه‌ی مشاوره‌ی پیش از عمل، تمام شرایط را برای متقاضی توضیح می‌دهد و هزینه‌ی تقریبی را هم مشخص می‌کند تا بیمار با آگاهی کامل در مورد انجام روش تصمیم بگیرد.

معیارهای مناسب برای انتخاب بهترین مرکز ترواسکالپ در تهران چیست؟

 از آنجاییکه یکی از بهترین و بی‌خطرترین روش‌های پیکر تراشی غیر‌جراحی ترواسکالپ می باشد، این روش متقاضی بسیار زیادی دارد. اطلاعات درباره ترواسکالپ و معیارهای مهم برای دستیابی به نتایج بهتر به شما در انتخاب بهترین پزشک و کلینیک کمک می‌نماید.

 • مشاوره و ارتباط با مراجعین:

یکی از مهم‌ترین مسایل برای انتخاب بهترین مرکز لاغری ترواسکالپ در تهران چگونگی مشاوره و نوع برخورد کادر مرکز با مراجعین است. بی شک مشاوره صادقانه برای دستیابی به اهداف واقعی بیمار سهم بزرگی در انتخاب بهترین مرکز دارد.

 • کادر درمان:
راهنمای انتخاب کرم پودر مخملی مناسب

یکی دیگر از گزینه‌های مهم در انتخاب مرکز لاغری ترواسکالپ در تهران کادر پزشکی و درمانی ماهر، با تجربه، متخصص و حرفه‌ای است. مرکز لاغری ترواسکالپ دکتر لاغری با استفاده ازمتخصصین و کادر درمان حرفه ای به حفظ اطمینان و آرامش شما از روند و نتایج حاصل از آن کمک می نماید.

 • امکانات و تجهیزات موجود در مرکز:

زمانی که بیمار از امکانات و تجهیزات کلینیک اطمینان داشته باشد، با آرامش خاطر درمان خود را انجام می‌دهد و از عوارض ترواسکالپ در امان می‌ماند. چرا که استفاده از دستگاه‌های مجهز و به روز در نتایج حاصل شده تاثیر به سزایی دارد. دستگاه پیشرفته ترواسکالپ با استفاده از امواج رادیوفرکانسی و فناوری NAT که مختص Cutera است عمل پکر تراشی را به واسطه حذف سلول های چربی انجام می دهد. به این صورت که تنها در یک جلسه منجر به مرگ ۲۴ تا ۳۲ درصد از سلول‌های چربی می شود. ترواسکالپ توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تایید شده است که لاغری موضعی را به روشی بدون عارضه، مساعد و کاملا ایمن تبدیل کرده است.

 • هزینه تزریق چربی صورت در بهترین کلینیک:

هزینه لاغری با دستگاه ترواسکالپ حتی در بهترین کلینیک ها نیز نباید به شکل نامعقولی بالا باشد. بهترین مرکز لاغری باید قیمت ترواسکالپ در تهران و هزینه‌های جانبی مورد نیاز را به گونه ای تنظیم کند که اکثر افراد جامعه در صورت نیاز بتوانند از این روش استفاده نمایند.

به طور کلی از نظر بالینی ثابت شده است که ترواسکالپ باعث التهاب و نکروز چربی از زیر درم تا عمق ۱.۵ سانتی متری می‌شود. یافته‌‌های بافت ‌شناسی که با مطالعات بالینی تکمیل می‌شوند، نشان ‌دهنده کاهش میانگین ۳۲ درصد چربی است که توسط سونوگرافی اندازه‌ گیری می‌‌شود.

سخن پایانی

شما در این مقاله با ترواسکالپ برای حذف چربی آشنا شدید. همچنین از مزایا و معایب دستگاه ترواسکالپ آی‌دی آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

تفاوت ترواسکالپ و کول اسکالپتینگ در چیست؟

هر دو به منظور پیکرتراشی غیر تهاجمی مورد استفاده قرار می گیرند. با این تفاوت که کول اسکاپتینگ با انجماد کنترل شده سبب مرگ سلولی چربی شده و ترواسکالپ با امواج آر اف موجب مرگ سلولی چربی می گردد. همچنین بواسطه اعمال گرما و تحریک کلاژن سازی در لایه درم موجب سفتی پوست و جوگیری از افتادگی می گردد. همچنین حس ناشی از ترو اسکالپ مانند ماساژ سنگ داغ بوده و در برخی افراد لذت بخش نیز می باشد. اما در کول اسکالپتینگ حس خارش و سوزن سوزن شدن تا چند هفته ادامه دارد.

تعداد جلسات لازم برای ترواسکالپ چقدر است؟

بستگی به میزان چربی در هر فرد دارد. در برخی افراد یک جلسه کافی می باشد. اما در صورت نیاز پس از تکمیل پروسه درمان 12 هفته ای امکان تکرار بین 1 الی 2 جلسه دیگر وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا